reklama

Trnavská firma chce postaviť na Špačinskej ulici čerpaciu stanicu

V poradí štvrtú čerpaciu stanicu na území mesta plánuje postaviť trnavská spoločnosť TIR – Petroleum na Špačinskej ulici.

Pre svoju investíciu si vybrala pozemky na okraji mesta pri kruhovej križovatke. Spoločnosť ich chce od mesta odkúpiť alebo dlhodobo prenajať.

Na väčšej časti pozemkov, kde by mohla vyrásť nová čerpacia stanica pre osobné a malé nákladné automobily, sa dnes nachádza zberný dvor.

Zastavaná plocha samotnej čerpacej stanice má dosiahnuť 224,8 metrov štvorcových a celková riešená plocha je viac ako šesť árov.

spacinska
Novú benzínku chce trnavská firma stavať na rohu Špačinskej a Sibírskej ulice

Reprofoto: google.com

zmena-upn-tir
Zakreslenie dotknutej lokality na mape

V územnom pláne sú pozemky definované ako plocha parkov. Podmienkou pre umiestnenie čerpacej stanice v tomto priestore je zmena územného plánu a prekvalifikovanie pozemkov na plochy umožňujúce podnikateľskú činnosť.

O povolení spracovania zmeny územného plánu pre žiadateľa budú rozhodovať mestskí poslanci na júnovej schôdzi.

Žiadosť o vybudovanie čerpacej stanice pohonných hmôt bola predložená na rokovanie majetkovej komisie, ktorá sa uskutočnila 25. marca 2013 so záverom, že sa podmienkami ohľadom predaja bude zaoberať po odsúhlasení zmeny územného plánu v predmetnej lokalite.
Materiál bol prerokovaný v Komisii stavebnej, územného plánovania a kultúrnych pamiatok MZ, ktorá sa uskutočnila 6. júna 2013 a tá odporučila schváliť povolenie na spracovanie zmeny
,“ uvádza sprievodný text k materiálu pre poslancov.

TIR – Petroleum prevádzkuje čerpacie stanice v areáli TNAD na Nitrianskej ceste, na Koniarekovej pri ŽOS a približne rok aj menšiu nízkonákladovú stanicu na Suchovskej ceste.

Ulož ako PDF
Napísal 17. júna 2013 15:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavská firma chce postaviť na Špačinskej ulici čerpaciu stanicu”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.