reklama

Areál pre výrobu a sklady chce trnavská firma premeniť na obytnú zónu

AKTUALIZÁCIA:
Mestské zastupiteľstvo 11. februára 2020 schválilo žiadateľovi povolenie na spracovanie zmeny v územnom pláne.

Areál pre výrobu a sklady, situovaný medzi ulicami Jaderná, Prechodná a Špačinská, chce spoločnosť Trnava Develop premeniť na obytnú zónu.

Spoločnosť Trnava Develop, s.r.o. chce areál, ktorý miestni obyvatelia poznajú ako bývalé „sódovkárne“ a v minulosti slúžil aj ako mraziarne a sklady, premeniť na obytnú zónu.

V územnom pláne je lokalita vedená ako plocha určená pre výrobu a skladovanie, Trnava Develop žiada mesto o povolenie na spracovanie zmeny v územnom pláne na zónu určenú na bývanie.


Hore existujúci stav areálu, dolu vizualizácia bytových domov

Zdroj: Mesto Trnava / Trnava Develop, s.r.o.

„Na ploche je v súčasnosti bývalý nefunkčný areál mraziarní a skladov, kde boli v minulosti riešené sťažnosti od obyvateľov bytových domov na hluk od prevádzkovateľov. Investor v zmysle spracovaného návrhu navrhuje na pozemkoch zmenu územného plánu, aby mohol realizovať výstavbu dvoch bytových domov so 4 nadzemnými podlažiami v plnom rozsahu, piatym ustúpeným, parkovaním pod terénom, zeleňou pre nových obyvateľov a rozšírením plochy zelene pre starousadlíkov,“ uvádza Odbor územného rozvoja a koncepcií v materiáli pre mestské zastupiteľstvo, ktoré má podľa predbežného programu na februárovom zasadnutí hlasovať o tom, či žiadateľovi povolí spracovať návrh zmeny územného plánu.

Dotknutá plocha má výmeru 4358 metrov štvorcových, maximálne by tu mohlo vzniknúť 64 bytov a 84 parkovacích miest.

Odbor územného rozvoja odporučil poslancom schváliť povolenie na spracovanie návrhu zmeny územného plánu na umožnenie zmeny lokality z výrobno-skladovacej zóny na lokalitu určenú na bývanie.

Komisia stavebná, územného plánovania a dopravy MZ na svojom zasadnutí 29. januára 2020 odporučila materiál predložiť najprv Výboru mestskej časti a až následne na rokovanie mestského zastupiteľstva.

Povolenie na spracovanie zmeny neznamená samotnú zmenu územného plánu. V prípade súhlasu poslancov na povolenie spracovania zmeny bude obstaraný návrh, predložený na verejnoprávne prerokovanie v zmysle zákona o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon).

K nemu sa vyjadria dotknuté orgány, organizácie, právnické, fyzické osoby a dotknutá obec. Súbežne bude prebiehať proces posudzovania vplyvov činnosti na životné prostredie.

Až po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska od Okresného úradu odboru výstavby a bytovej politiky bude materiál predložený na rokovanie mestského zastupiteľstva na jeho schválenie.

Pohľad na areál z Jadernej ulice…

…a z Prechodnej ulice

Ulož ako PDF
Napísal 6. februára 2020 10:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.