reklama

Nefunkčný poľnohospodársky areál na okraji Špačiniec sa môže premeniť na obytnú zónu

Nefunkčný poľnohospodársky areál so schátralými objektami poľnohospodárskej výroby na severovýchodnom okraji Špačiniec, známy ako Pálenica, môže byť v budúcnosti prebudovaný na obytnú zónu.

Obec Špačince plánuje na základe záujmu investora zmeniť územný plán lokality z plôch poľnohospodárskej výroby na územie pre bytovú výstavbu.

Predbežne by v areáli, ktorý desaťročia slúžil na poľnohospodársku výrobu, a dnes je nevyužívaný a chátra, mohlo vzniknúť 14 rodinných domov, šesť bytových domov s celkovým počtom 120 bytov (6×20 bytov), spoločný objekt s nekomerčnou občianskou vybavenosťou s 20 bytmi, materská škola a plochy určené pre oddych rezidentov či verejná zeleň.


Vstup do bývalého poľnohospodárskeho areálu z Hospodárskej ulice

Návrh uvažuje celkovo so 154 bytmi v rodinných domoch a bytovkách. Pri priemernom koeficiente obývanosti troch obyvateľov na jeden byt by predstavoval prírastok v tejto zóne 462 obyvateľov.

Investičný plán uvažuje aj s výstavbou objektov pre komerčnú vybavenosť ako sú menšie obchody či služby. Tie by mali slúžiť nielen pre obyvateľov zóny, ale aj zo susedných lokalít.

K predloženému návrhu zmeny územného plánu sa budú vyjadrovať dotknuté inštitúcie a štátne orgány.

Následne bude o návrhu hlasovať obecné zastupiteľstvo.


Letecký pohľad na poľnohospodársky areál Pálenica

Zdroj: Mapy.cz

Ulož ako PDF
Napísal 5. októbra 2018 6:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.