reklama

Bývalé štrkovisko sa má premeniť na rekreačnú zónu s prírodným rázom

V trnavskom regióne vznikne nová rekreačná oblasť. Situovaná je v obci Borovce, vzdialenej necelých 30 km od Trnavy. Spoločnosť FJB z Košolnej plánuje v lokalite vyťaženého štrkoviska v vybudovať rekreačný areál Jazero Borovce. Prístupný bude verejnosti za účelom aktívneho oddychu a rybárčenia.

Budúci rekreačný areál sa nachádza východným smerom od zastavaného územia obce, približne 200 metrov od najbližších obývaných objektov. Susedí s poľnohospodárskymi pozemkami, priemyselným areálom a miestnym parkom. Smerom na východ sa z areálu naskytnú pekné výhľady na kopce Považského Inovca v okolí Piešťan.

Celková rozloha areálu je takmer 33-tisíc metrov štvorcových, z toho vodná plocha má výmeru 20 500 metrov štvorcových (približne 200×100 metrov).

Okolie areálu je v súčasnosti bez konkrétneho využitia, oplotenia a vegetácie.


Lokalita budúceho rekreačného areálu sa nachádza niekoľko desiatok metrov od obce Borovce

Reprofoto: Mapy.cz

Cieľom investora je vybudovať areál určený pre rekreáciu, ktorý bude využívaný počas sezóny od jari do jesene, približne deväť mesiacov v roku.

V rámci zámeru s orientačným rozpočtom takmer 440-tisíc eur plánuje investor vybudovať pri jazere viacero objektov.

V rekreačnom areáli má vzniknúť desať uzavretých prístreškov s terasami, tri chatky s hygienickým vybavením a terasou, devätnásť stanovísk pre rybárov, objekt výdajne stravy s možnosťou občerstvenia, zastrešená terasa s plochou 90 m2 či rýchloudiareň pre prípravu ulovených rýb. K dispozícii budú aj sprchy a toalety.

Návštevníkov má prilákať aj šesť metrov vysoká rozhľadňa zrubovej konštrukcie a mólo umiestnené v južnej časti vodnej plochy s rozlohou 45 metrov štvorcových. Nachádzať sa tu budú aj dve lávky s dĺžkou 14, resp. 23 metrov.

“Objekty budú z prírodných materiálov, drevené, zrubové. Vonkajší kompaktný výraz objektov je plne prispôsobený ich funkčnosti,” uvádza investor v zámere, ktorý aktuálne posudzujú inštitúcie a úrady.

Vnútorné komunikácie budú zrealizované z valcovaného makadamu. V rámci sadových úprav plánuje súkromný investor zrealizovať trávnaté plochy, výsadbu krovín a drevín.

Na zarybnenie jazera budú použité druhy ako pstruh, kapor, jeseter, ostriež či zubáč, dovezené z osvedčených chovov.

Realizácia zámeru má začať v roku 2018, v tomto roku plánuje investor podľa údajov v predloženom zámere aj začiatok prevádzky.


Celková situácia (klikni na obrázok pre zväčšenie)

Zdroj: FJB, s.r.o.

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 14. júna 2018 10:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bývalé štrkovisko sa má premeniť na rekreačnú zónu s prírodným rázom”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.