reklama

Na Zelenom kríčku chcú postaviť nový polyfunkčný objekt, investor potrebuje zmenu územného plánu

AKTUALIZOVANÉ

O povolenie spracovania zmeny územného plánu Centrálnej mestskej zóny žiada mesto Trnava investor, ktorý plánuje postaviť na Zelenom kríčku nový šesťpodlažný objekt.

Zmena sa týka pozemku, ktorý sa nachádza na severnej strane ulice Zelený kríček, vedľa objektu parného mlyna.

Investor plánuje na pozemku oproti autobusovým zastávkam výstavbu 6-podlažného polyfunkčného objektu s plochou strechou. Stavba má byť priamo napojená na vedľa stojacu polyfunkciu, v ktorej je prevádzka lekárne.

kricek
Novú polyfunkciu chcú stavať v týchto priestoroch

Reprofoto: Google Street View
zmena-kricek

Označenie zámeru na mape

Zdroj: Mesto Trnava

Zámer sa rozchádza s aktuálne platným Územným plánom Centrálnej mestskej zóny (CMZ) v otázkach plošného rozsahu zástavby, ako aj výšky a tvarového ukončenia.

Z toho dôvodu investor potrebuje ako prvý krok súhlas mestského zastupiteľstva na spracovanie zmeny v územnom pláne CMZ.

Komisia stavebná územného plánovania a kultúrnych pamiatok MZ žiadosť investora odporučila jednomyselne scvháliť.

V prípade povolenia bude spracovaný návrh zmeny a realizovaný proces verejnoprávneho prerokovania návrhu zmeny a proces posudzovania vplyvov životné prostredie.

Po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska bude zmena predložená na schválenie v mestskom zastupiteľstve.

AKTUALIZÁCIA:
Žiadateľ svoju žiadosť stiahol a mestu predloží na najbližšie rokovanie zastupiteľstva dopracovaný a upravený projekt.

Ulož ako PDF
Napísal 2. marca 2016 8:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Zelenom kríčku chcú postaviť nový polyfunkčný objekt, investor potrebuje zmenu územného plánu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.