reklama

Na Zelenom kríčku pripravujú výstavbu polyfunkčného domu s 15 bytmi

V susedstve parného mlyna na Zelenom kríčku oproti autobusovým zastávkam chce trnavská firma vybudovať päťpodlažný polyfunkčný objekt. Budova má byť napojená na vedľa stojaci polyfunkčný objekt.

Zámer trnavského podnikateľa z hľadiska plošného rozsahu zástavby, ako aj výšky a tvarového ukončenia, nie je v súlade s Územným plánom Centrálnej mestskej zóny (ÚPN CMZ) mesta Trnava.

Investor preto požiadal mesto Trnava o povolenie na spracovanie zmeny ÚPN CMZ. Poslanci mestského zastupiteľstva na utorňajšej schôdzi žiadosť schválili.

Ako uvádza investor v správe určenej poslancom a členom mestskej rady, plánovaný objekt bude riešený ako prístavba k jestvujúcej administratívnej budove.

V navrhovanej päťpodlažnej nepodpivničenej budove sa má nachádzať 15 bytových jednotiek.

Prízemie je osadené voľne na pilieroch, využité na parkovanie. Strecha bude využitá ako strešná záhrada.

kricek-dom
Vizualizácia plánovanej polyfunkcie na Zelenom kríčku

„Výška prístavby nepresahuje výšku rímsy susednej administratívnej budovy, osadením dotvára a uzatvára uličné krídlo, pričom vytvára átrium pre rezidentov bytového domu. Celá ulica v tejto časti sa stáva kompaktnou, tvoriacou mestský charakter,“ približuje pripravovaný zámer investor.

Návrh investičného zámeru rieši aj stacionárnu dopravu. Počíta sa s využitím jestvujúcich parkovacích miest, ako aj vytvorením nových.

Parkovanie je zabezpečené výlučne na pozemku investora a bude slúžiť rezidentom bytového domu ako aj pracovníkom administratívy.

K žiadosti sa vyjadril odbor územného rozvoja a koncepcií: „V platnom ÚPN CMZ je schválený trojpodlažný objekt s podkrovím. Navrhovaný objekt dopĺňa uličnú čiaru ulice Zelený kríček, čo je v súlade s kompozičnými princípmi dotvárania uličnej zástavby v historických jadrách miest a ich ochranných pásmach. Vzhľadom na výmeru disponibilného pozemku a z toho vyplývajúce požiadavky na zabezpečenie statickej dopravy odporúča OÚRaK akceptovať platný ÚPN CMZ, alternatívne odsúhlasiť objekt bez balkónov nad chodníkom a navýšiť ešte jedno podlažie v podkroví tak, aby pri dodržaní všetkých noriem, predovšetkým ide o parkovanie, presvetlenie, preslnenie a ozelenenie, bol zabezpečený jednotný výrazový charakter ulice.“

Komisia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok MZ odporučila poslancom žiadosť o povolenia na spracovanie zmeny schváliť.

Návrh zmeny ÚPN CMZ bude spracovaný a uskutoční sa proces verejnoprávneho prerokovania návrhu zmeny a proces posudzovania vplyvov životné prostredie.

Po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska bude zmena predložená na schválenie v mestskom zastupiteľstve.

Ulož ako PDF
Napísal 12. apríla 2016 16:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Zelenom kríčku pripravujú výstavbu polyfunkčného domu s 15 bytmi”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.