reklama

Na Zelenom kríčku pripravujú výstavbu polyfunkčného domu s 15 bytmi

V susedstve parného mlyna na Zelenom kríčku oproti autobusovým zastávkam chce trnavská firma vybudovať päťpodlažný polyfunkčný objekt. Budova má byť napojená na vedľa stojaci polyfunkčný objekt.

Zámer trnavského podnikateľa z hľadiska plošného rozsahu zástavby, ako aj výšky a tvarového ukončenia, nie je v súlade s Územným plánom Centrálnej mestskej zóny (ÚPN CMZ) mesta Trnava.

Investor preto požiadal mesto Trnava o povolenie na spracovanie zmeny ÚPN CMZ. Poslanci mestského zastupiteľstva na utorňajšej schôdzi žiadosť schválili.

Ako uvádza investor v správe určenej poslancom a členom mestskej rady, plánovaný objekt bude riešený ako prístavba k jestvujúcej administratívnej budove.

V navrhovanej päťpodlažnej nepodpivničenej budove sa má nachádzať 15 bytových jednotiek.

Prízemie je osadené voľne na pilieroch, využité na parkovanie. Strecha bude využitá ako strešná záhrada.

kricek-dom
Vizualizácia plánovanej polyfunkcie na Zelenom kríčku

“Výška prístavby nepresahuje výšku rímsy susednej administratívnej budovy, osadením dotvára a uzatvára uličné krídlo, pričom vytvára átrium pre rezidentov bytového domu. Celá ulica v tejto časti sa stáva kompaktnou, tvoriacou mestský charakter,” približuje pripravovaný zámer investor.

Návrh investičného zámeru rieši aj stacionárnu dopravu. Počíta sa s využitím jestvujúcich parkovacích miest, ako aj vytvorením nových.

Parkovanie je zabezpečené výlučne na pozemku investora a bude slúžiť rezidentom bytového domu ako aj pracovníkom administratívy.

K žiadosti sa vyjadril odbor územného rozvoja a koncepcií: “V platnom ÚPN CMZ je schválený trojpodlažný objekt s podkrovím. Navrhovaný objekt dopĺňa uličnú čiaru ulice Zelený kríček, čo je v súlade s kompozičnými princípmi dotvárania uličnej zástavby v historických jadrách miest a ich ochranných pásmach. Vzhľadom na výmeru disponibilného pozemku a z toho vyplývajúce požiadavky na zabezpečenie statickej dopravy odporúča OÚRaK akceptovať platný ÚPN CMZ, alternatívne odsúhlasiť objekt bez balkónov nad chodníkom a navýšiť ešte jedno podlažie v podkroví tak, aby pri dodržaní všetkých noriem, predovšetkým ide o parkovanie, presvetlenie, preslnenie a ozelenenie, bol zabezpečený jednotný výrazový charakter ulice.”

Komisia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok MZ odporučila poslancom žiadosť o povolenia na spracovanie zmeny schváliť.

Návrh zmeny ÚPN CMZ bude spracovaný a uskutoční sa proces verejnoprávneho prerokovania návrhu zmeny a proces posudzovania vplyvov životné prostredie.

Po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska bude zmena predložená na schválenie v mestskom zastupiteľstve.

Ulož ako PDF
Napísal 12. apríla 2016 16:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

28 komentárov pre “Na Zelenom kríčku pripravujú výstavbu polyfunkčného domu s 15 bytmi”

 1. 1
  Andrej says:

  …fakt ze radost byvat. 10m od autobusovych nastupist-to bude parada

  • 1.1
   tibor says:

   Budes tam byvat ze ta to tak trapi ?

   • 1.1.1
    Andrej says:

    …ty tam ides tusim investovat, ked ta trapi moje trapenie…horsia umiestnenie ako tento Kricek je uz len bytovka medzi nemocnicou a stanicou…ja viem ze vzdy sa najde nejaky zebrak co to kupi, ale to zhyzdenie priestoru je trvale

 2. 2
  ison says:

  Ten čerstvý vzduch po rannom vetraní bude super.

 3. 3
  Znepokojeny obcan says:

  Ak vopred zaplati zvacsenie vsetkych kanalizacnych rur aby nam tie hovna z jeho bytovky v meste nesmrdeli, zaplati vacsie plynove rury aby nam neklesol tlak plynu, zaplati prerabku elektrickej siete, zaplati ze nam skazi doterajsi Zeleny kricek, zaplati … ale ved on davno vie co tu moze postavit, len nas skusa ci sme ochotny kolaborovat

  • 3.1
   obcan says:

   Už ste dávno kolaborovali. A to vtedy keď ste súhlasili s: City Arenou v centre, predajom pozemku pod čerpaciu stanicu na Špačinskej ceste, predajom pozemku pred Kalokagatiou, s dotáciou cez TAVOS, atď ……….. To je potom jedna radosť budovať!

 4. 4
  Leonard says:

  Toto beriem ja osobne ako skúšku primátora Bročku. Tento projekt je z viacerých pohľadov zlý (doprava v oblasti, hustota zastavanosti, zakrytie technickej pamiatky atď) a stojí za ním otec jedného z poslancov.

  Pozemok, na ktorom má táto budova stáť, patrí firme Renntax, ktorú vlastní Aladár Štefunko a v jej dozornej rade sedí sám Bc. Šimon Štefunko, ktorí na predošlom zastupiteľstve osobne obiehal poslancov, aby tento projekt podporili.

  Všetci sme sa nechali odbiť rožkom, keď sa Bročka vymedzil voči Poórovi, ale to, že má priamo vo vlastnom košiari iného oligarchu, sme s radosťou ignorovali. Tak tu to teraz máme.

  • 4.1
   Juraj Fuzak says:

   ty si dobry oligarcha…

  • 4.2
   milan says:

   Pán Štefunko štatisticky je overené, že každý národ má svojich blbcov. Takýchto zúfalcov si vôbec nevšímajte, nič neurobili a nič neznamenajú.
   Perfektná rekonštrukcia malej synagógy, ktorá je vlastne umeleckým dielom a nie iba stavbou, ktorú ste pre nás Trnavčanov zrealizovali ukázala váš formát. Za každého hovoria činy a nie drísty.
   Prajem vám veľa úspechov a držím palce pri ďalších vašich projektoch, ktorými zveľaďujete naše mesto.

 5. 5
  obcan says:

  Leonardo, čo môže byť ešte horšie ako je City Arena počas konania zápasov repre? Šťastím v nešťastí je že Spartak hrá ako hrá. Trnava by kolabovala častejšie. Myslím dopravu. A ten investor to chce stavať za svoje peniaze a na svojom! Nie ako bola realizovaná Smer Arena!

  • 5.1
   TT says:

   Na stadione nevidim nic zle. Dostali pozemky za 4-5 milionov, dotaciu 13 milionov a dali do toho okolo 70 mega (+-27 mega stadion). To mi pride ako fer.
   A mne tiez vyhovuje ze to je v centre a mozem ist na futbal pesi. Ja si neviem predstavit zacpatu Trnavu, keby kazdy mal ist na futbal autom z mesta. Vsak vypadovky by boli uplne zacpate a obchvat(teda jeho atrapa co tu mame) ani nehovorim.

   • 5.1.1
    D. says:

    Aby sa nešírili nepravdy, treba toto stále pripomínať: To že dali do štadióna +- 27 mega tvrdia iba zástupcovia Fico Areny. Ale nikto to nikdy neskontroloval. V skutočnosti predpokladané náklady na výstavbu štadióna boli 12-15 mil. € (stačí si pozrieť materiály predložené na zastupiteľstvo pri odpredaji pozemku za 1 € zmluvy, ktoré uzatvorila City Arena s mestom, alebo napr. tu: https://www.trnava-live.sk/2012/11/06/vystavbe-stadiona-a-obchodneho-centra-pre-city-arenu-uz-nestoji-nic-v-ceste/ ). Projekt sa zásadne nezmenil, neverím, že za štadión utratili dvojnásobok predpokladaných nákladov. Jediné vyššie nepredpokladané náklady na prekládku potrubia za cca 3 mega zaplatil TAVOS. Taktiež hodnota pozemkov je podstatne vyššia, spolu cca 4 ha za skôr konzrevatívnu cenu 300,- / m2 (nerátajúc budovy) je 12 mega… Keď, tak treba argumentovať faktami a nie JPP…

  • 5.2
   lupo says:

   Občan na city arenu nešahaj. Je to teraz super miesto lepšie ako ten očurany múr čo tam bol resp. železné tribuny

 6. 6
  TT says:

  A repre tu hra docasne, kym postavi stat stadion v Bratislave. Takze 2-3 roky, kedze Fico vyhral volby a budu tu hravat maximalne priatelske zapasy a zapasy s horsimi supermi. (Kedze s vytsavbou zacinaju aj Kosice a Trencin, tak tu bude 1 zapas Acka za rok a budeme tu mat mozno 21-tku, co bude priatelnejsie).
  Ak by zacala po 20 rokoch hrat nieco Trnava, vacsina ludi aj tak chodi na futbal pesi, kedze stadion je dostupny z vacsej casti Trnavy pesi

 7. 7
  Dodo says:

  Preco sa v tom clanku pise, ze objekt je 5 podlazny, ked na vizualizaciu je 6 podlazny ?

 8. 8
  Kamil says:

  A mame to tu :) LTT jasne ukazuje, ze pre verejnost rozdelii oligarchov na dobrych a zlych :) Pokrytectvo je im vlastne od zaciatku. LTT jen projekt, podobne ako politicke strany. Tito dobri oligarchovia ich nutia gagat proti Poorovi a Zoske, ale ti isti drobni oligarchovia stoja v rade, aby im Poor prihoddil nejaky biznis, alebo ho zafinancoval…

  • 8.1
   Juraj Fuzak says:

   divoky piatok bol? ides este na zbytkovom?

   • 8.1.1
    Kamil says:

    Zase komenty Fuzaka k vsetkemu. Ale ako poslanec zvoleny za TT sever by sem mohol dat odpocet, co pre sever zatial urobil. Len to by asi bol velmi kratky zoznam. To parkovanie na Hlinach vam ide dobre :) No nic. Ukazalo sa ze LTT viete len gagat na predoslu garnituru… Nic ine sa vsak ani nedalo cakat.

    • 8.1.1.1
     Juraj Fuzak says:

     pozri sa co co je v plane na tento a dalsie roky vo vmc sever s porovnaj si to s tym co sa tam spravilo za poslednych 20 rokov a potom sa postav pred zrkadlo a sprav si svoj osobnostny odpocet s opytaj sa sam seba ci to mas vobec za potreby trepat na prazdno len preto ze si niekde nieco pocul. Prajem ti pekny vikend.

     • 8.1.1.1.1
      Kamil says:

      A doteraz nebolo nič v pláne? Lebo už druhý rok sa napr. s parkovaním na Hlinách ani nepohlo. A vôbec sever pre LTT neexistuje. Možno v detašovanej kancelárii u Šimalčíka sa človek od LTT dozvie viac. Ty osobnostný odpočet.

      • 8.1.1.1.1.1
       obcan says:

       Kamil, a koľko rokov dozadu sa niečo pohlo Na hlinách s parkovaním? A skús nezarátať TescoExpres. Prečo si nekritizoval minulé vedenia mesta? To čo sa zanedbávalo dlhé roky sa nedá dobehnúť za 4 roky. Aj tak už toho poslanci z LT dokázali dosť za 2 roky a stále dokazujú. Ešte keby im nehádzali pod nohy polená poslanci za iných klubov svojou neochotou, tak ako to povedal poslanec LT Šujan na poslednom zastupiteľstve, dokázali by viac. Veď TRNAVA MÁ NA VIAC :-)

  • 8.2
   obcan says:

   Kamil, je všeobecne známe, že bez podnikateľov (podľa Teba oligarchov) sa mesto nemôže rozvíjať. Tak sa myslím v minulosti vyjadril aj Primátor Bročka. Tu ide len o to, ZA AKÝCH PODMIENOK. Aby boli výhodné pre mesto a občanov tohto mesta a nie len pre JEDNU osobu.

 9. 9
  Juraj Fuzak says:

  sever pre LT neexistuje? na to si ako prisiel prosim ta? Zatvor, Vodaren, Olympijska, ihrisko na slavii, projektova dokumentacia na Hajdoczyho, Kukucinova, projekt na park pri gagarinovi, jednania o pozemku na Sibirskej, chodnik na Ustianskej, parkovanie a cyklochodnik na Salezianskej a to ti sem pisem len to co ma teraz napadlo z hlavy, tak sa prosim ta ukludni a nemaj trapne reci o nejakej kancelarii u Simalcika a podobne trapariny

  • 9.1
   Kamil says:

   Na Saleziánskej je vyriešené parkovanie? To je mi novinka. Projektov môžte mat milión. Ale čo je reálne urobené? Hliny a Saleziánska sú najhoršie lokality na parkovanie. Minulí páni tam aspoň chceli postaviť parkovací dom. Toto treba riešiť! Lenže na to asi nepríde… Lebo to nemá jednoduché, rýchle a lúbivé riešenie, aké máte vy z LTT v oblube.

   • 9.1.1
    Juraj Fuzak says:

    si zabavny docela. Najprv sa nic nerobi a ked ti poviem ze sa robi tak povies ze to je len projekt? Ani tak dobre ani tak? Ci len preto ze musim nieco napisat? Prezradim ti tajomstvo co sa u Simalcika asi nedozvies a to ze bez projektu sa take veci ako parkovanie riesit nedaju. Keby si len nepluval okolo seba ale si napriklad bol na poslednom VMC, kde sme s ludmi zo Salezianskej rozoberali pripravovany cyklochodnik tak som tam otvoril temu parkovania v priestoroch vymenicky kedze je mestska. Treba sledovat co sa deje a pripravuje vo svojom okoli, zucastnovat sa na VMC a diskutovat s poslancami, otravovat ich s emailami o informacie a nie pocuvat co povedala jedna babka presne ako tie tvoje zvatlaniny v prvom prispevku o LT a Poorovi a podobne.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.