reklama

Územné konanie projektu polyfunkčného domu na Tulipáne stavebný úrad zastavil

Stavebný úrad zastavil územné konanie vo veci vydania rozhodnutia o umiestnení plánovanej stavby polyfunkčného domu spoločnosti LV Centrum na ulici Gábora Steinera v Trnave.

V prvej polovici júla 2011 stavebný úrad celé konanie prerušil, pretože predložený návrh podľa stanoviska stavebného úradu „neposkytoval dostatočný podklad pre posúdenie umiestnenia navrhovanej stavby“.

„Stavebný úrad vyzval navrhovateľa, aby žiadosť o vydanie rozhodnutia o umiestnení stavby v lehote do 30 dní doplnil o podklady nevyhnutné pre spoľahlivé posúdenie stavby a dôsledky navrhovanej stavby v území: predložený návrh zosúladiť so záväznými regulatívmi platného územného plánu mesta Trnava Návrh nespĺňa ukazovatele intenzity využitia územia – index zastavanosti, podlažnosti a koeficient zelene a podlažnosť objektu riešiť max. na 3. NP, resp. 10 metrov od úrovne terénu. Mesto Trnava tiež vyzvalo stavebníka na doriešenie zelene v zelenom páse na ulici G. Steinera vo vzťahu k inžinierskym sieťam umiestňovaným v páse a súčasne upozornil, že ak nepríde k náprave bude konanie zastavené,“ uvádza sa v rozhodnutí z 11. júla 2011

Spoločnosť LV Centrum požiadala v auguste o predĺženie lehoty na doplnenie všetkých náležitostí a úrad jej vyhovel.

Štvorpodlažný polyfunkčný objekt chcú postaviť na oplotenom pozemku situovanom na nároží ulíc G. Steinera – Zelenečská

Navrhovateľ požiadal 28. septembra stavebný úrad o ďalšie predĺženie doby prerušenia územného konania. Stavebný úrad opätovne vyzval navrhovateľa na doplnenie dokladov do konca októbra. Do stanoveného termínu zástupcovia investora nepredložili upravenú dokumentáciu návrhu na umiestnenie stavby. Vzhľadom na to, že v určenej lehote neboli odstránené nedostatky podania – navrhovateľ prevzal rozhodnutie o opätovnom prerušení územného konania a stavebný úrad konanie zastavil.

Z návrhovaného zámeru vyplýva, že investor plánuje postaviť na rohu ulíc Steinera – Zelenečská samostatne stojacu stavbu obdĺžnikového pôdorysu s plochou strechou, jedným podzemným a štyrmi nadzemnými podlažiami.

V navrhovanom objekte budú na prízemí priestory pre občiansku vybavenosť – obchod a služby so zázemím, vo vyšších podlažiach bude 30 bytových jednotiek. V suteréne objektu je navrhnutých 48 parkovacích miest pre nájomníkov bytov, zákazníkov a zamestnancov prevádzok. Vstupy k jednotlivým prevádzkam a do bytov budú z ulice G. Steinera.
Dopravný prístup k navrhovanému polyfunkčnému domu je riešený novým vjazdom z Bočnej ulice, jednosmernou rampou do suterénu k parkovacím miestam. V parteri, na prízemí objektu, bude pre prepojenie ulíc G. Steinera a Bočnej vytvorená prechodná pasáž. Súčasťou stavby je navrhnutá realizácia detského ihriska z bočnej strany objektu a sadové úpravy riešeného pozemku,”
uvádza sa v predloženom projekte.

V priebehu územného konania boli na stavebný úrad doručené pripomienky občanov formou petície k zámeru výstavby polyfunkčného domu situovaného na rohu ulíc Gábora Steinera – Zelenečská a Spoločenstva vlastníkov bytov Jar Tulipán, Nevädzova 8-10,12-14, Trnava.

Vzhľadom na zastavenie územného konania stavebný úrad o uplatnených námietkach nerozhodol.

Ulož ako PDF
Napísal 24. novembra 2011 11:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Územné konanie projektu polyfunkčného domu na Tulipáne stavebný úrad zastavil”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.