reklama

Pozemky v areáli nemocnice kúpil developer. Chce stavať obchody a komerčnú vybavenosť

Aktualizované vo štvrtok 10. apríla o 13:06

Fakultná nemocnica Trnava predala viac ako dva hektáre pozemkov vo svojom areáli developerskej spoločnosti zo Žiliny. Predajom pozemkov situovaných v dotyku Tamaškovičovej a Sladovníckej ulice získala nemocnica 2,1 milióna eur.

Cieľom fungovania spoločnosti Istrofinal Žilina je podľa informácií zverejnených na ich internetovej stránke “rozvoj vysoko ziskových projektov nehnuteľností a úsilie o dosahovanie špičkových výkonov vo svojej činnosti so zameraním na rozvoj developerských aktivít hlavne v bytovej, kancelárskej, priemyselnej a retailovej oblasti“.

Je teda zrejmé, že developer plánuje voľné pozemky za plotom nemocničného areálu speňažiť formou výstavby komerčných projektov. V tom mu ale zatiaľ bráni platný územný plán mesta Trnava, podľa ktorého v tejto lokalite nie je možné realizovať komerčnú výstavbu.

nemocnica-istrofinal2
Súkromný developer odkúpil pozemky v juhovýchodnej časti areálu nemocnice

Reprofoto: Google Street View

Snahy o zmenu územného plánu (ÚPN) dokladá aj výstup z rokovania Komisie stavebnej, územného plánovania a kultúrnych pamiatok pri mestskom zastupiteľstve z 31. marca 2014.

O zmenu Územného plánu mesta Trnava požiadala Fakultná nemocnica Trnava na základe Predbežného súhlasu Ministerstva zdravotníctva SR k prevodu prebytočného nehnuteľného majetku štátu – časti svojho areálu na juhovýchode v dotyku na kruhovú križovatku Nitrianska – Sladovnícka – Tamaškovičova.
FN Trnava žiada o zmenu ÚPN z funkčného kódu B.03 (plochy a bloky areálovej vybavenosti regionálneho a lokálneho významu) na B.04 (plochy celomestských a prímestských komerčných hypercentier), nakoľko na predmetných pozemkoch sformuloval investor zámer vybudovať komplex obchodného zariadenia, ktorého súčasťou budú aj parkoviská, chodníky a plochy areálovej zelene
,” uvádza sa v zázname zo zasadnutia komisie.

Investor plánuje podľa informácií, s ktorými momentálne pracuje mesto, napojiť svoje pozemky cez plánovanú novú kruhovú križovatku Tamaškovičova – Bulharská.

Predložený investičný zámer uvádza, že stavba komplexu v areáli nemocnice “zabezpečí predaj tovaru a služby pre spádovú oblasť, bude sa v ňom nachádzať širokosortimentná predajňa potravín, drogérie a doplnkového priemyselného tovaru pre domácnosť. Investícia má zabezpečiť skvalitnenie oblasti obchodu, služieb a verejného stravovania a vytvorením nových parkovacích miest a okružnej križovatky prispieť k zlepšeniu dopravnej situácie v lokalite“.

Fakultná nemocnica plánuje získané finančné prostriedky z predaja pozemkov investovať do nákupu nového, moderného prístrojového vybavenia ako sú extrakorporálny litotriptor, PASC systém, kolonoskop, gastroskop, laparoskopická veža či servoventilátor.

Nemocnica má z týchto peňazí vytvoriť aj nové parkovacie miesta, ktoré budú využívať pacienti nemocnice.

Vysúťažená cena za predaj pozemkov je 1,3 – násobne vyššia ako bola hodnota stanovená znaleckým posudkom. Tento predaj je súčasťou pripravovanej dlhodobej stratégie komplexnej obnovy Fakultnej nemocnice v Trnave, ktorú predstavíme verejnosti po veľkonočných sviatkoch,” povedal riaditeľ FN Martin Tabaček.

V rámci rozpravy bolo členom stavebnej komisie konštatované, že predmetná lokalita už dnes vykazuje nedostatok zelene. V zmysle územného plánu mesta Trnava je táto plocha definovaná ako nezastavateľná plocha a plocha pre zeleň. Po dlhšej diskusii a v snahe zabezpečiť, aby navrhovaná zmena v maximálnej možnej miere rešpektovala ponechanie zelene v predmetnej lokalite a riešila problém parkovania, vyhradila si Stavebná komisia po spracovaní návrhu zmeny zvolanie mimoriadneho zasadnutia Stavebnej komisie, ku ktorej bude prizvaný aj predkladateľ návrhu zmeny a komisiu oboznámi so zámerom podrobnejšie,” píše sa v zápisnici z rokovania komisie.

Materiál má byť prerokovaný verejne v zmysle zákona až po oboznámení sa členov komisie s ďalšími podrobnosťami.

Stavebná komisia pri dodržaní horeuvedených podmienok odporučila Mestskému zastupiteľstvu schváliť povolenie spracovania vyššie uvedenej zmeny územného plánu,” dodáva záznam rokovania komisie.

Žiadosť o zmenu územného plánu po spracovaní prerokujú poslanci mestského zastupiteľstva na aprílovej schôdzi. Rozhodnutie o tom, či bude žiadosť posunutá do ďalšie procesu posudzovania, je na samotných poslancoch MZ,” povedal vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

nemocnica-pozemky-1
nemocnica-pozemky-2
Pohľad do zadnej časti areálu, pre ktorý nemocnica nemá využitie

Ulož ako PDF
Napísal 8. apríla 2014 14:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

47 komentárov pre “Pozemky v areáli nemocnice kúpil developer. Chce stavať obchody a komerčnú vybavenosť”

 1. 1
  1 says:

  vymrdanci nenažraný, slovenskí už viem prečo sa tak ukazovali v nemocnici a nakupovali okná …

 2. 2
  kiko says:

  To snáď nie?! Ako nemocnici tie prachy prajem, ale za cenu ďaľších zbytočných obchodov… A to akože pod oknami porodnice bude kruhový objazd? Fakt úžasné…

 3. 3
  Martin says:

  Kto myslíte, že si trošku do vačku privyrobil? Žeby riaditel nemocnice? Tam nech riesia tu zanedbanu starostlivost radsej.

 4. 4
  Bobina says:

  Má to 2 strany mince.
  Na jednej sa zničí aj tá trocha zelene a zhustí sa tam premávaka a
  na strane druhej aspoň nemocnica ZAPLATÍ DLH Sociálnej poisťovni, ktorý má vo výške takmer 900 tis. eur!

 5. 5
  papula says:

  Sarkasticky konstatujem, ze ak to tam vybuduju, zlepsi sa pristup pacientov k toaletakom a lepsej strave. Len bude blbe behat v zupane po nakupnom centre pre ten toaletak. Vedenie nemocnice (ktore pozemky odpredalo) by malo potom umoznit pacientom prezliect sa do civilu koli nakupu alebo poverit sanitarov na oddeleni, aby vyhoveli poziadavkam pacientov a isli im ten toaletak kupit.
  Ine sa na takuto blbost neda napisat.

 6. 6
  Jojko says:

  Banda jedna nenazrana aj ti tupci v tej stavebnej komisii. Predat rezervne plochy pre nemocnicu. To mu je uz len rozvoj aj koncepcia. Namiesto ticha , kludu a oddychovej zony pre pacientov, dalsia pkechova buda a smradlave parkovisko s papiermi a igelitkami. Hluk zasa v okoli nemocnice narastie od premavky.
  Koncepcia , rozvoj a stategia mesta ako vysita !!!!
  Hanbaaaa

 7. 7
  ttss says:

  tie pozemky boli úplne nevyužité. taký luxus si naše nemocnice momentálne ani len dovoliť nemôžu. plus kosiť to… nie som za ďalšie nákupné a už úplne ma irituje to, že sa tam chystá ďalšia kruhová križovatka. čo irituje, ide ma jebnúť z toho!!!

 8. 8
  ján says:

  treba prestať NAKUPOVAŤ to jedine zaberie na začiatok treba spustiť anti-nákupnú kampaň, treba začať si dochovávať viacej veci po domácky a podporovať drobných podnikateľov lebo hentí sa už úplne zbláznili!!!

  • 8.1
   Flego says:

   neboj sa, oni skrachujú, tých pár ľudí čo má ešte peniaze nemôže uživiť toľko obchodov…

   • 8.1.1
    jan_ko says:

    neskrachujú, lebo dostanú dotácie, investičné stimuly, vyťažia eurofondy (z ktorých odvedú patričné desiatky pre ľudí ktorí to majú pod palcom). Jediný, kto na tom prerobí je občan Trnavy, ktorému ubudne zelene a pribudne hluk a ruch obchodov otvorených 7/24.

 9. 9
  kinder says:

  Pane Bože, čo trnavský ľudia komu čo zlé urobili, že ich trestáš za takéto vedenie mesta. To fakt za judáške groše dokážete bez hanby Trnavu premeniť na betónovu džunglu? Nemocnica má byť kľudová oblasť, kde sa pacient môže prejsť po areáli, kde bude izolovaný od hluku a kde oddychuje. Strašné.

 10. 10
  radar says:

  Pooroví poslanci zalajkujú všetko, už len políciu posilovať a šport.

 11. 11
  u says:

  Z infekčného na nákupy, žltačka tipu b market jak vyšitý.

 12. 12
  Flego says:

  Chlapci zas z nás robia k∗∗∗∗∗∗. Riaditeľ Tabaček, nominant SMERu, predal pozemky a kupujúci ešte len teraz žiada mesto o zmenu územného plánu. A poslanci SMERu, ktorý ovládajú mestské zastupiteľstvo nad tým akože rozmýšľajú – viď posledný odsek v článku. To nás chcú presvedčiť, že niekto kúpil pozemky na ktorých sa nemôže stavať a teraz akože dúfa, že mu to mesto schváli? Všetko je to dopredu dohodnutý podvod – ďalšie SMERácke obchodné centrum priamo v meste….

 13. 13
  jana says:

  smeráci platený poorkom klasika

 14. 14
  kinder says:

  Vo februári Trnava mala spustiť internetový portal o cestovnom ruchu. Čo je s ňou?

  • 14.1
   danTT says:

   to by zaujímalo aj mňa, pôvodne to malo byť už na jeseň…..je apríl a nič..

  • 14.2
   gabo says:

   Aj ja som hľadal nejaké informácie o tom portáli a nič. Pravdepodobne nebol zmluvne dodržaný termín už po druhý krát, takže riadne sankcie, alebo odstúpenie od zmluvy!!!

  • 14.3
   Palko says:

   Podľa článku na sme.sk
   “V priebehu decembra bude spustená testovacia verzia portálu, na ktorej sa bude samospráva snažiť odstrániť prípadné nedostatky a doladiť obsahové detaily.
   http://trnava.sme.sk/c/7021310/portal-za-vyse-stotisic-eur-ukazu-neskor.html
   … ešte samospráva asi opravuje chyby. Takéto podnikanie by som chcel aj ja, keď odberateľ opravuje chyby dodávateľa.

   Pán Pokorný, mohli by ste sa prosím v samostatnom článku venovať aj problémom okolo toho portálu a pochybného výberového konania, ktoré sa týmto meškaním len potvrdilo, že dodávateľ to nie je schopný spraviť podľa zadaných termínov.
   Aby sme to potom mohli zohľadniť vo voľbách. :)

   • 14.3.1
    patricius.belan says:

    A prave preto, co si napisal, nemozes byt takym podnikatelom.. Neobhajujem presuvanie terminu, ale kedze pracujem v IT brandzi, je uplne bezne,ze po dodani riesenia si objednavatel vsetko pozera a dava pripomienky.. Nasledne zhotovitel este opravuje a vylepsuje to co objednavatel pripomienkoval.. Totizto z praxe poznam,ze zakaznik nikdy nevie co chce a az ked mu nieco das, az potom ti povie,ze : toto ano, toto nie. Tolko k tomu, takze tragediu by som z toho nerobil.

    • 14.3.1.1
     kinder says:

     Tak to teda tragédia je! Za také prachy by si nemal ani spať, len aby si tu zmluvu dodržal. To je čo za pripomienky, keď už sa pomali dlhšie zapracovavaju ako bola dlžka vyhotovenia diela. Pán Pokorný, obyvateľstvo chce vedieť pravdu!!!

    • 14.3.1.2
     Palko says:

     A v IT je normalne, ze nie je verejne testovanie? Ved predsa viac testerov najde tie chyby lahsie ako len dvaja-traja z MsU. ;-)
     Navyse to pochybne vyberove konanie sa tykalo obsahu – texty, obrazky, videa, preklad do EN. A tam predsa nie je co vylepsovat, fakty su dane.
     Ak ma firma skusenosti, tak to je ako pisanie knihy. Podla mna ta vitazna firma jednoducho nestiha a v termine to nemali dokoncene. Inak by to zverejnili, aspon slovensku verziu.
     .
     A este jedna vec. Pisete, ze v IT “zhotovitel este opravuje”, ale v suvislosti s tymto portálom podla clanku opravuje odberatel. A to je nemyslitelne. Co ak dodavatel dodal napr. rozmazanu fotku? Ma ju opravit a nie, ze odberatel si to pojde fotit sam este raz. ;-)
     .
     Dufam, ze pan Pokorny zisti k tomu veci a zverejni v samostatnom clanku.

     • 14.3.1.2.1
      patricius.belan says:

      V IT je uplne normalne,ze to testuje cely team vyvojarskej firmy, ale na MsU si predsa musia skontrolovat ci dany softver robi to co ma.. To ako ked si objednate stolicku a v predajni ju skontroluju, ked pridete domov , tak si ju skontrolujete este raz.. Pokial si dobre pamatam, tak cely projekt bol rozdeleny pre dve firmy, jedna dodava samotny portal a druha content. A opat zopakujem, v oboch pripadoch sa da dodat v ramci zmluvy vsetko, co tam je napisane, ale odberatel to nemusi prebrat, lebo sa mu tam nemusi nieco pacit a pozdavat a tak to da prerobit (fotky nebudu dostatocne ostre, video bude vulgarne, alebo neviem co..).. Je to uplne bezne a legitimne. Podla mna z hladiska implementacie celeho projektu, nie je stastne ani to,ze to robia dve firmy, vzhladom na to,ze ta kooperacia nemusi byt dobra, jeden caka na druheho a opacne, a tym padom sa cas cely natahuje. Opakujem, neobhajujem, len sa na to pozeram z nadhladu.

      • 14.3.1.2.1.1
       Palko says:

       ja stale hovorim o firme, ktora dodava obsah. Vyberove konanie nebolo podla mna urobene korektne, nakolko sa zucastnila jedina firma, ktora splnila podmienky len tak, ze sa za nu zarucila ina firma. Tu je pekne vidiet, ze to vyhrat nemali – nezvladaju to. Lebo taketo meskanie je nepripustne. Malo to byt hotove v novemebri 2013. Kde je zverejnena aspon alpha verzia?

       Je v poriadku, ze si to MsU ma skontrolovat. Ale v clanku na ktory odkazujem pisu, ze odberatel bude opravovat chyby. Tie ma ale opravit dodavatel.

       Navyse dodanie obsahu nie je ako dodanie kodu. Pri obsahu mal dodavatel spolupracovat s odbornikmi z danej oblasti o ktorej pisu texty. Je to podobne ako pisanie knihy, takze nevidim dovod na take dlhe meskanie.

       Chcel by som vidiet co by v sukromnej sfere spravil odberatel, keby sa tak dlho meskalo a navyse by tam bolo vela chyb. Poslal by takého dodavatela do certa. ;-)

       Ale nema zmysel diskutovat o uplne inej teme pod clankom, ktory toto ani nespomina. Takze ja koncim a cakam, ze sa objavi clanok aj na tuto temu, lebo je to uz velmi podozrive.
       Uz ale aspon viem, ze urcite nebudeme volit pani Kralovicovu, ktora je z rodiny dodavatela. :)

      • 14.3.1.2.1.2
       kinder says:

       Celý projekt bol podľa mňa rozdelený kôli obstarávacej cene a tiež možno kôli DPH!!! Som zvedavý, či nás budú novinári informovať čo sa deje.

 15. 15
  pavol says:

  Vážení ,tých poslancov a vedenie mesta sme si zvolili, chcete zmenu je teraz jedinečná možnosť v novembrových volbách, súhlas s Flegom, je vidieť ,že občanov majú na háku a smejú sa nám do očí, treba to zmeniť teraz v novembri, voliť len nazávislých, verím v zmenu, lebo som velký optimista,

 16. 16
  PovrávaSa says:

  Aby sme boli úplne presní, ponuka pozemkov v areály trnavskej nemocnice bola dávno dávno , pred tým ako tam riaditeľoval p.Tabaček, ponúkali to ľudia z kruhov KDH, iba nemali to , čo má p.Tabaček a to je – p.Bodis, majiteľ firmy Istrofinal, ktorý po celom Slovensku developuje TESCO a po novom aj Kaufland. Keď to ponúkali ľudia okolo KDH cena bola na úrovni 60,-EUR, resp. možno sa dohodneme aj nižšie. Teraz je cena v úrovni cca 100,-EUR/m2 – a to iba preto lebo tam bude stáť Kaufland . Nemocnica sa zbaví majetku, ktorý nevie využiť , spravovať a jej jej prebytočný…Aká expanzná plocha?sa pozrite ako chátrajú pavilóny v starej nemocnici, polovica objektov prázdna…prestanme byť sentimentálny, voči veciam a činom čo si sentiment nezasluhujú. Príp. nech niekto z diskutujúcich navrhne akú funkciu územia by zvolil v tak exponovanej križovatke ako je Sladovnícka,Tamaškovičova, Nitrianska + v tesnom dotyku železničná trať. Kľudne tam mohli stáť bytové domy ako je http://www.domzarnova.sk aka dom duchov. Táto diskusia mala prebiehať keď sa otvorila téma predaja pozemkov ako takých a nie keď sa nájde záujemca. Snáď si tu nikto nemyslí, že niekto kúpi dva hektáre od nemocnice za 2 mio EUR a nasadí tam stromčeky, položí zámkovú dlažbu a osadí lavičky.

  • 16.1
   kinder says:

   Ani keby niekto ponúkal 1000 EUR/m2 tak to nenahradí tu zeleň a kľudovú zónu pre pacientov. To, že chátrajú pavilóny je vinou manažmentu (na upratovacie firmy sa peniaze našli) a nie toho pozemku. Keby zlodeji v tejto republike neboli rozkradli ziskové časti nemocnice do demokratických paprčí tak tie pavilóny mohli byť vyčačkané až až. Pozemok musí zostať zeleňou a od cesty vysadiť izolačnú zeleň a vo vnútri dosadiť stromy, nainštalovať lavičky a nechať pooperačné stavy a chorích ľudí relaxovať a krátiť si na vzduchu hospitalizáciu. Každému jednemu, ktorý za toto svinstvo zdvihne demokratickú paprču prajem, aby v tej nemocnici strávil čo najdlhší čas a z okna sa díval na ten potravinový hangár. KDH odkazujem, že morálku a svätské zákony ignorujete, ale tie božie Vás dočkajú. Že ste neurobili dohromady nič pre ľudí, na to som si už nejak zvykol, ale že idete obrať aj chorích, tak to je sila. V novembri celá rodina a známi budú voliť nezávislych kandidátov a dúfam, že sa podarí presadiť už konečne tu vytúženú zmenu!!!

 17. 17
  Leonard says:

  Územný plán ešte nebol zmenený, takže sa to stále dá zastaviť, len treba ukázať poslancom túto nevôlu aj inak ako na tomto webe. Pre začiatok skúste nakontaktovať poslacov zo svojho obvodu.

  Šanca, že nás počúvnu je samozrejme malá, ale aspoň sa opäť raz ukáže koho vlastne v zastupiteľstve zastupujú. Netreba im to potom zabudnúť počas novembrových volieb.

 18. 18
  duch svaty says:

  v novembri budeme mat sancu im vsetky tieto lumparni spocitat (pumpa, nemocnica, vsetky zmluvy z rokov devadesiatych a podobne).

  Mladi ludia by mali konecne otvorit a oci a uvedomit si ze tito pucflekovia co sedia na meste nesluzia im ale niekomu inemu. Babky by si mali uvedomit ze doktor (aj ked jej akokolvek dobre lieky predpise…) nepatri do mestskeho zastupitelstva ale do nemocnice!

  Treba sa konecne zbavit vsetkych kolesikov co maju milion funkcii, sedia v niekolkych dozornych radach a komisiach a vysledok ich prace po skonceni funkcneho obdobia je nula navrhov, nula rieseni, sedem prestrihnutych pasok pri slavnostnych ceremoniach a vydavky na ich kancelarie.

  Ludia otvorte uz konecne oci, potrebujeme mladych progresivnych ludi, nezatazenych ziadnym tienom zlodejin, ktore sa tu pachaju uz 25 rokov.

  Pokial sa tento zaspaty narod konecne nezobudi, jedine co nam zostane su diskusie pod clankami, z ktorych sa tito tajtrlikovia akurat smeju!

 19. 19
  PoculoSA says:

  Aby sme zhruba vedeli, aký asi bude postup.

  Najprv treba vyhlásiť majetok za prebytočný a predvajúci s kupujúcim sa dohodnú tak, aby boli obidvaja spokojní. Mesto sa požiada o zmenu Uzemného plánu cez Stavebnú komisiu http://www.trnava.sk/sk/clanok/komisia-stavebna-uzemneho-planovania-a-kulturnych-pamiatok . Tu sa to prerokovalo 31.3.2014 ako Návrh na Povolenie spracovania zmeny uzemneho plánu A/2014 – Občianska vybavenosť na ulici Tamaškovičovej, kde zo zápisu http://www.trnava.sk/userfiles/download/attachment/Komisia%20stavebna%2031_3_2014.pdf je vidieť že JEDEN člen komisie nie je návrhom zatiaľ nadšený, nakoľko „V rámci rozpravy bolo členom stavebnej komisie konštatované, že predmetná lokalita už dnes vykazuje nedostatok zelene v zmysle MÚSESu, v zmysle územného plánu mesta Trnava je táto plocha definovaná ako nezastavateľná plocha pre zeleň. Po dlhšej diskusii a v snahe zabezpečiť, aby navrhovaná zmena v maximálnej možnej miere rešpektova ponechanie zelene v predmetnej lokalite a riešila problém parkovania … „ –tá dlhšia diskusia je zatiaľ dobrým znamením, niektorý člen komisie to zatiaľ bezhlavo nepodporuje. Avšak členovia Stavebnej komisie 8-0-0 hlasmi odporučili mestskému zastupiteľstvu materiál schváliť.

  Potom to pôjde dalej, 22.apríla 2014 zasadá Mestská rada http://www.trnava.sk/sk/clanok/mestska-rada , tá dá odporúčanie pre poslancov,
  29.apríla 2014 pôjde Návrh na Povolenie spracovania zmeny Uzemného plánu cca v bode 4.1 spoločne s daľšími dvomi návrhmi na zmenu : Modranka -Topoľová a Trnava- Sladovne , pozri Zápis zo Stav. Komisie do hlasovania. Bude snaha aby sa o všetkých Návrhoch na povolenie spracovania zmeny hlasovalo iba raz a to spoločne. Je právom poslancov dať predtým pozmeňujúci návrh, aby sa o každej zmene diskutovalo a hlasovalo zvlášť. Pri serioznom prístupe nemôžu mať poslanci problém odsúhlasiť oddelené schvaľovanie.

  Po schválení Návrhu na povolenie spracovania zmeny Uzemného plánu bude vypracový vlastný Návrh na Zmenu Uzemného plánu, ktorý bude cca 1 mesiac vyvesený na Uradnej tabuli mesta Trnava aj na mestskej internetovej stránke http://www.trnava.sk/sk/uradne-oznamy na pripomienkovanie. Ku koncu 1 mesačnej lehoty bude zvolané na cca 10 hodinu doobeda VEREJNE PREROKOVAVANIE zmeny do zasadačky Mestského zastupiteľstva na radnici, aj s odborným výkladom.

  Občaniam a organizácie, ktorí vznesú nesúhlasné pripomienky a tieto nebudú akceptované, budú pozvaní na Opätovné prerokovanie nezohľadnených pripomienok k Návrhu Zmeny Uzemného plánu mesta Trnava.

  Súbežne ku konci 1 mesačnej lehoty bude zverejnený na Uradnej tabuli a webe http://www.trnava.sk/sk/vseobecne-zavazne-nariadenia?s=&o=NumericCode_DESC&t=draft na pripomienkovanie na cca 9 dní aj Návrh VZN, ktorým sa mení a doplňa VZN o Uzemnom pláne mesta Trnava a regulatívoch a limitoch využívania územia mesta a cez toto VZN sa bude schvaľovať aj samotná Zmena Uzemného plánu. Znova bude snaha prerokovávať a schvaľovať viac Zmien naraz v jednom hlasovaní, stále je právom poslancov dať predtým pozmeňujúci návrh, aby sa o každej zmene diskutovalo a hlasovalo zvlášť. Pri serioznom prístupe nemôžu mať poslanci problém odsúhlasiť oddelené schvaľovanie.

  Pred samotným hlasovaním o VZN budú poslanci hlasovať o doručených pripomienkach k Návrhu VZN, ktorým sa bude meniť Uzemný plán.

  HLASOVANIE o VZN k Zmene Uzemného plánu je, ak prejde Návrh na POVOLENIE spracovanie zmeny, v CELOM PROCESE ZMENY Uzemného plánu TO NAJPODSTATNEJSIE.

  Poslancov je možné kontaktovať a žiadať od nich konanie v záujne občana v každom opísanom kroku a radový občan môže uplatniť svoje právo podaním pripomienok k samotnej Zmene Uzemného plánu, 1-mesačná lehota a k Návrhu VZN, cca 9-dňová lehota.
  Združenia pôsobiace na územi Trnavy môžu zorganizovať petíciu.

  Ak obyvatelia prejavia svoj názor, je reálny predpoklad, že ak sa tam aj niečo postaví, bude to oveľa prívetivejšie k občanom oproti tomu, čo investor zamýšľa na začiatku.

  A v novembrových voľbách poslancov do Mestského zastupiteľstva má možnosť obyvateľ Trnavy tiež prejaviť svoj názor.

 20. 20
  tictac says:

  2,1 miliona išlo nemocnici a koľko išlo ešte na provízie to tam nenapíšu.

  • 20.1
   RBWTT says:

   Špinavá banda judášov v mestskom zastupitelstve – po tom čo nám devastujú kamenáč idú ničiť dalšiu oázu kludu a zelene, za 5 korún by predali vlastnú mater ! Nepomáhajú petície, protestné akcie, prosby…v kamenáči padli prvé stromy… a teraz táto nehoráznosť…to naozaj už asi treba aby občania tohto mesta nabehli na radnicu a vykopali vám zuby vy banda zapredaná !?
   A ty si teraz kde farizej Matovič, teraz hubu neotváraš, nie si občan mesta ?
   Vy predajné devky, už je nám z vás zle

 21. 21
  undertand says:

  Nechapem.

  nechapem, ako clenovia stavebnej komisie, ktori maju hajit zaujmy mesta, pretoze to ich tam nominovalo hlasuju za nieco co je evidintne v rozpore s uzemnym planom !!! to sa da pochopit ?

  a ak investor kupil pozemok a vie , ze je to v rozpore s uzemnym planom, tak vyplyva len jedno. Robte si co chcete, vsetci su uz uvareni a mame to davno v kapse.

  toto nas zastupuje ? uf )))))

 22. 22
  FAKTY says:

  Prehľad ponúkaných a predaných nemocničných parciel je na http://www.trnavskyhlas.sk/c/12534-cast-pozemkov-v-areali-trnavskej-nemocnice-ziska-sukromny-investor.htm materiál je z 20.februára 2014.

  Celková výmera predaných pozemkov je 23 621 m2 za sumu 2 120 838 euro.
  Teda 5 pozemkov a 3 budovy (ústavná lekáreň pri zadnej bráne, veľká podlhovastá dlhá a menšia budova garáží) boli predané za priem. cenu 89,8 eura za m2 včítane budov.
  Vklad do katastra na nového vlastníka bol povolený 7.apríla 2014, viz. http://www.katasterportal.sk/kapor/vyhladajLVAction.do list vlastníctva č. 11951, Trnava.

  Trafostanica s náhradným zdrojom pre nemocnicu, súpisné číslo 7596 na parcele 6489/4 s rozlohou 364 m2 pri kruhovom objazde vo vlastníctve nemocnice sa ocitla obkolesená teraz už cudzou parcelou 6489/14 s rozlohou 12 948 m2.
  Na liste vlastníctva nie je žiadna ťarcha, vecné bremeno na vstup, prechod, prejazd, údržbu . Vnútorné rozvodné siete nemocnice sa dostali na cudzí pozemok.

  Na liste vlastníctva nie je uvedené ani vecné bremeno práva prejazdu sanitiek a zásobovania terajšou zadnou bránou, napr. pri možnom dopravnom kolapse na Tamaškovičovej ulici medzi zadnou a prednou časťou nemocnice. Predaná parcela 6489/16 s rozlohou 9512 m2 začína tesne za budovou neurologie.

  Prečo si nemocnica neoddelila úzky pás parcely na vlastný zadný prístup do areálu nemocnice ?

  Takto je vydaná na milosť a nemilosť nového vlastníka pozemkov.

  • 22.1
   kinder says:

   Smrdí to trestným činom všeobecného ohrozenia a podvodu. Inak takto formulovaná kúpna zmluva je už teraz z hľadiska jednostrannej nevýhodnosti jednej zo zmluvných strán neplatna, pretože zmluva ktorá je jednostranne nevýhodná, môže alebo mala by byť napadnutá pre jej nevýhodnosť voči jednej strane.

  • 22.2
   Flego says:

   Ale ten avizovaný kruháč s Bulharskou je až za gyndou, takže ešte sa bude nejak jazdiť aj poza neurológiu a čiastočne aj poza gyndu.

 23. 23
  riki says:

  “Tento predaj je súčasťou pripravovanej dlhodobej stratégie komplexnej obnovy Fakultnej nemocnice v Trnave, ktorú predstavíme verejnosti po veľkonočných sviatkoch,” povedal riaditeľ FN Martin Tabaček.

  To som zvedavý.

 24. 24
  riki1 says:

  Vraj zmluvy o predaji štátneho majetku, aby nadobudli platnosť a účinnosť, musia byť najprv zverejnené ?

  Platí to aj pre tento prípad predaja “nadbytočného” nemocničného majetku v Trnave ?

  Ak je niekto z čitateľov v problematike zorientovaný, napíšte prosím, ako sa veci majú a kde sa to dá pozrieť .

 25. 25
  ZELEN PRI NEMOCNICI ... says:

  Obyvatelia Trnavy majú možnosť získať informácie a vyjadriť svoj názor k navrhovaným zmenám v meste Trnava.

  Podľa oznámenia na úradnej tabuli mesta Trnava sa VEREJNOPRÁVNE PREROKOVÁVANIE ZMENY Územneho plánu mesta Trnava,

  pre bývalé nemocničné pozemky a novonavrhovaný kruhovy objazd Tamaškovičova – Bulharská

  uskutoční už túto STREDU 11.júna 2014 o 15:00 hod

  v zasadačke Mestského zastupiteľstva vo dvore Radnice , Hlavná 1, Trnava.

  http://www.trnava.sk/sk/uradny-oznam/navrh-zmeny-upn-012014-lokalita-a-obcianska-vybavenost-na-ulici-tamaskovicovej-lokalita-b-nizkopodlazna-zastavba-na-ulici-topolovej-v-modranke

  Na verejnom prerokovávaní obec zabezpečí odborný výklad.

  Verejnosť tu má možnosť sa oboznámiť so zámerom a je oprávnená podávať
  pripomienky, stanoviská a námietky, ktoré budú následne posudzované.

  Vstup je voľný.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.