reklama

Pozemky v areáli nemocnice kúpil developer. Chce stavať obchody a komerčnú vybavenosť

Aktualizované vo štvrtok 10. apríla o 13:06

Fakultná nemocnica Trnava predala viac ako dva hektáre pozemkov vo svojom areáli developerskej spoločnosti zo Žiliny. Predajom pozemkov situovaných v dotyku Tamaškovičovej a Sladovníckej ulice získala nemocnica 2,1 milióna eur.

Cieľom fungovania spoločnosti Istrofinal Žilina je podľa informácií zverejnených na ich internetovej stránke „rozvoj vysoko ziskových projektov nehnuteľností a úsilie o dosahovanie špičkových výkonov vo svojej činnosti so zameraním na rozvoj developerských aktivít hlavne v bytovej, kancelárskej, priemyselnej a retailovej oblasti„.

Je teda zrejmé, že developer plánuje voľné pozemky za plotom nemocničného areálu speňažiť formou výstavby komerčných projektov. V tom mu ale zatiaľ bráni platný územný plán mesta Trnava, podľa ktorého v tejto lokalite nie je možné realizovať komerčnú výstavbu.

nemocnica-istrofinal2
Súkromný developer odkúpil pozemky v juhovýchodnej časti areálu nemocnice

Reprofoto: Google Street View

Snahy o zmenu územného plánu (ÚPN) dokladá aj výstup z rokovania Komisie stavebnej, územného plánovania a kultúrnych pamiatok pri mestskom zastupiteľstve z 31. marca 2014.

O zmenu Územného plánu mesta Trnava požiadala Fakultná nemocnica Trnava na základe Predbežného súhlasu Ministerstva zdravotníctva SR k prevodu prebytočného nehnuteľného majetku štátu – časti svojho areálu na juhovýchode v dotyku na kruhovú križovatku Nitrianska – Sladovnícka – Tamaškovičova.
FN Trnava žiada o zmenu ÚPN z funkčného kódu B.03 (plochy a bloky areálovej vybavenosti regionálneho a lokálneho významu) na B.04 (plochy celomestských a prímestských komerčných hypercentier), nakoľko na predmetných pozemkoch sformuloval investor zámer vybudovať komplex obchodného zariadenia, ktorého súčasťou budú aj parkoviská, chodníky a plochy areálovej zelene
,“ uvádza sa v zázname zo zasadnutia komisie.

Investor plánuje podľa informácií, s ktorými momentálne pracuje mesto, napojiť svoje pozemky cez plánovanú novú kruhovú križovatku Tamaškovičova – Bulharská.

Predložený investičný zámer uvádza, že stavba komplexu v areáli nemocnice „zabezpečí predaj tovaru a služby pre spádovú oblasť, bude sa v ňom nachádzať širokosortimentná predajňa potravín, drogérie a doplnkového priemyselného tovaru pre domácnosť. Investícia má zabezpečiť skvalitnenie oblasti obchodu, služieb a verejného stravovania a vytvorením nových parkovacích miest a okružnej križovatky prispieť k zlepšeniu dopravnej situácie v lokalite„.

Fakultná nemocnica plánuje získané finančné prostriedky z predaja pozemkov investovať do nákupu nového, moderného prístrojového vybavenia ako sú extrakorporálny litotriptor, PASC systém, kolonoskop, gastroskop, laparoskopická veža či servoventilátor.

Nemocnica má z týchto peňazí vytvoriť aj nové parkovacie miesta, ktoré budú využívať pacienti nemocnice.

Vysúťažená cena za predaj pozemkov je 1,3 – násobne vyššia ako bola hodnota stanovená znaleckým posudkom. Tento predaj je súčasťou pripravovanej dlhodobej stratégie komplexnej obnovy Fakultnej nemocnice v Trnave, ktorú predstavíme verejnosti po veľkonočných sviatkoch,“ povedal riaditeľ FN Martin Tabaček.

V rámci rozpravy bolo členom stavebnej komisie konštatované, že predmetná lokalita už dnes vykazuje nedostatok zelene. V zmysle územného plánu mesta Trnava je táto plocha definovaná ako nezastavateľná plocha a plocha pre zeleň. Po dlhšej diskusii a v snahe zabezpečiť, aby navrhovaná zmena v maximálnej možnej miere rešpektovala ponechanie zelene v predmetnej lokalite a riešila problém parkovania, vyhradila si Stavebná komisia po spracovaní návrhu zmeny zvolanie mimoriadneho zasadnutia Stavebnej komisie, ku ktorej bude prizvaný aj predkladateľ návrhu zmeny a komisiu oboznámi so zámerom podrobnejšie,“ píše sa v zápisnici z rokovania komisie.

Materiál má byť prerokovaný verejne v zmysle zákona až po oboznámení sa členov komisie s ďalšími podrobnosťami.

Stavebná komisia pri dodržaní horeuvedených podmienok odporučila Mestskému zastupiteľstvu schváliť povolenie spracovania vyššie uvedenej zmeny územného plánu,“ dodáva záznam rokovania komisie.

Žiadosť o zmenu územného plánu po spracovaní prerokujú poslanci mestského zastupiteľstva na aprílovej schôdzi. Rozhodnutie o tom, či bude žiadosť posunutá do ďalšie procesu posudzovania, je na samotných poslancoch MZ,“ povedal vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

nemocnica-pozemky-1
nemocnica-pozemky-2
Pohľad do zadnej časti areálu, pre ktorý nemocnica nemá využitie

Ulož ako PDF
Napísal 8. apríla 2014 14:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pozemky v areáli nemocnice kúpil developer. Chce stavať obchody a komerčnú vybavenosť”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.