reklama

Na mieste starej chirurgie chce nemocnica stavať nový pavilón. Projekt nákupného centra v areáli už vraj nie je aktuálny

Fakultná nemocnica Trnava sa nevzdáva myšlienky na výstavbu nového pavilónu. Ako uviedol medicínsky riaditeľ FN Viliam Vadrna, nemocnica aktuálne pripravuje projektovú dokumentáciu.

Pred piatimi rokmi ohlásilo vtedajšie vedenie trnavskej nemocnice veľký projekt výstavby nového pavilónu.

Projekt sa však napokon neuskutočnil a ako uviedol Viliam Vadrna, s týmto návrhom súčasné vedenie ani nepočíta.

Pripravovaný zámer nového pavilónu bude zrejme podstatne skromnejší. Stáť by mal v areáli nemocnice na mieste bývalej chirurgie.

Starú budovu kliniky, ktorá je už niekoľko rokov nevyužívaná, plánujú zbúrať a na jej mieste chcú postaviť nový objekt.


Bývalá chirurgická klinika

„Momentálne dokončujeme projektovú dokumentáciu. Na jej základe pripravíme vizuály a zámer predstavíme verejnosti na tlačovej besede. Potom už bude na rozhodnutí nadriadených orgánov, koľko finančných prostriedkov nám umožnia čerpať,“ povedal Vadrna.

Ako ďalej priblížil, „ide o úplne nový projekt v podobe jednej viacpodlažnej budovy. Situovaný je pri Tamaškovičovej ulici pri gynekológii a neurologickom oddelení. Budova chirurgie bude musieť padnúť za obeť“.

Vadrna zastáva názor, že štát by mal stavať nemocnice a súčasný trend, kedy na Slovensku stavajú len súkromné firmy, nie je ideálny.

Medicínskeho riaditeľa FN sme sa opýtali aj na aktuálny stav pripravovaného zámeru výstavby nákupného centra na pozemkoch, ktoré nemocnica predala súkromnej spoločnosti.

„Podľa mojich informácií tento projekt už nie je aktuálny,“ uviedol Viliam Vadrna.

Ulož ako PDF
Napísal 10. novembra 2019 18:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.