reklama

Vlastníci pozemkov za veľkým rybníkom v Kamennom mlyne žiadajú o zmenu územného plánu

AKTUALIZOVANÉ v utorok 8. septembra o 13.31 hod.:

Súkromní vlastníci a jedna súkromná spoločnosť ako vlastníci pozemkov vedľa hlavného rybníka v Kamennom mlyne žiadajú mesto Trnava o zmenu územného plánu.

Pozemky s rozlohou viac ako 48-tisíc metrov sú v súčasnosti určené v územnom pláne mesta Trnava ako plochy a bloky zariadení športu, rekreácie a cestovného ruchu. Vlastníci žiadajú mesto Trnava o ich preklasifikovanie na pozemky pre výstavbu rodinných domov pre projekt IBV Za rybníkom.

Lokalita sa nachádza v dotyku veľkého rybníka, z dvoch strán ju lemuje záhradkárska osada a z juhu Kamenná cesta.

Naposledy sa o týchto pozemkoch hovorilo pred piatimi rokmi v súvislosti s výstavbou akvaparku. Projekt mala realizovať súkromná firma z Trnavy najmä z eurofondov, napokon však zo zámeru zišlo.

poz-kam-akva
Pohľad na pozemok od Kamennej cesty, kde chcú súkromní investori stavať rodinné domy. Vpravo za stromoradím sa nachádza veľký rybník

V dotknutom priestore bolo v minulosti predložených viacero zámerov v súlade s územným plánom – od výstavby ranča, až po spomínaný akvapark.

„Lokalita je teda z hľadiska svojho umiestnenia veľmi významná a je ju potrebné dobudovať prírode blízkym spôsobom. V územnom pláne je v súčasnosti dostatok lokalít na výstavbu rodinných domov. Preto nie je potrebné realizovať zmenu v tejto lokalite výstavbu rodinných domov aj vzhľadom na to, že svojim umiestnením a významom je predurčená na rekreáciu a šport. Navrhujeme ponechať pôvodnú funkciu,“ vyjadril sa Odbor územného rozvoja a koncepcií na Mestskom úrade v Trnave v materiáli, ktorý slúži ako podklad pre poslancov MZ.

Mestské zastupiteľstvo bude hlasovať v utorok 8. septembra o povolení na spracovanie zmeny v územnom pláne.

Komisia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok na svojom augustovom zasadnutí neodporučila povolenie na spracovanie zmeny schváliť.

V prípade povolenia zmeny poslancami zastupiteľstva bude návrh spracovaný a predložený na verejnoprávne prerokovanie. Súbežne bude prebiehať proces posudzovania vplyvov činnosti na životné prostredie.

Po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska bude materiál predložený na rokovanie mestského zastupiteľstva. Spracovanie návrhu zmeny si bude financovať žiadateľ.

AKTUALIZÁCIA:

Poslanci MZ žiadosť o povolenie spracovania zmeny ÚPN na hlasovaní zamietli.

zmena-up-kam
Umiestnenie dotknutých pozemkov s vyznačením na mape

Ulož ako PDF
Napísal 7. septembra 2015 7:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.