reklama

Lokalitu Za traťou chcú rozšíriť do areálu družstva

Majitelia pozemkov v lokalite Za traťou požiadali mesto Trnava o povolenie spracovania zmeny územného plánu pre ďalšiu plánovanú etapu výstavby rodinných domov označenú ako III/C.

Vlastníci pozemkov zasahujúcich aj do podnikateľského areálu a areálu poľnohospodárskeho družstva na Modranskej ceste požadujú zmeniť súčasnú funkciu pozemkov určených na poľnohospodársku a podnikateľskú činnosť a plochy izolačnej zelene na pozemky pre individuálnu bytovú výstavbu rodinných domov.

za-tratou3C-mapa
Grafické znázornenie umiestnenia plánovanej lokality Za traťou III/C. Pre zväčšenie kliknite na obrázok

Materiál mal byť predložený na rokovanie mestského zastupiteľstva už v septembri 2012. Komisia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok MZ odporučila mestskému zastupiteľstvu materiál stiahnuť z dôvodu komplexného riešenia predmetného územia a vysporiadania vlastníckych vzťahov v areáli poľnohospodárskeho družstva, to isté odporúčala aj mestská rada. Materiál sa napokon do zastupiteľstva nedostal a bol stiahnutý.

Zástupcovia vlastníkov pozemkov v novej aktualizovanej žiadosti doložili rozhodnutie Správy katastra Trnava na vklad objektov v areáli bývalého Jevišovického družstva, ktoré na pozemkoch už nevykonáva svoju činnosť.

Areál zostal zdevastovaný a pôda kontaminovaná močovkou a odpadom. Na ďalších plochách – severnejšie od bývalého Jevišovického areálu – sa nachádza fungujúce družstvo s chovom hovädzieho dobytka. V susedstve východným smerom existujú malé podnikateľské plochy a nachádza sa tu aj areál s chovom koní.

Opätovne upozorňujeme na nutnosť doriešenia celej lokality, nielen jej časti, po ukončení chovu hospodárskych zvierat, nakoľko je problematické umiestniť bývanie v kontakte s chovom dobytka a podnikateľskými areálmi. Povolenie tejto zmeny by zároveň vyvolalo nevyhnutnosť preschválenia územného plánu a Urbanistickej štúdie lokality IBV Za traťou III/B,“ vyjadril sa Odbor územného rozvoja a koncepcií Mestského úradu v Trnave.

Stavebná komisia vo vyjadrení z 2.9. 2013 znova odporúča poslancom aj tento aktualizovaný a upravený materiál predložený vlastníkmi pozemkov stiahnuť z programu septembrového zastupiteľstva.

Ulož ako PDF
Napísal 17. septembra 2013 11:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Lokalitu Za traťou chcú rozšíriť do areálu družstva”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.