reklama

Lokalitu Za traťou chcú rozšíriť do areálu družstva

Majitelia pozemkov v lokalite Za traťou požiadali mesto Trnava o povolenie spracovania zmeny územného plánu pre ďalšiu plánovanú etapu výstavby rodinných domov označenú ako III/C.

Vlastníci pozemkov zasahujúcich aj do podnikateľského areálu a areálu poľnohospodárskeho družstva na Modranskej ceste požadujú zmeniť súčasnú funkciu pozemkov určených na poľnohospodársku a podnikateľskú činnosť a plochy izolačnej zelene na pozemky pre individuálnu bytovú výstavbu rodinných domov.

za-tratou3C-mapa
Grafické znázornenie umiestnenia plánovanej lokality Za traťou III/C. Pre zväčšenie kliknite na obrázok

Materiál mal byť predložený na rokovanie mestského zastupiteľstva už v septembri 2012. Komisia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok MZ odporučila mestskému zastupiteľstvu materiál stiahnuť z dôvodu komplexného riešenia predmetného územia a vysporiadania vlastníckych vzťahov v areáli poľnohospodárskeho družstva, to isté odporúčala aj mestská rada. Materiál sa napokon do zastupiteľstva nedostal a bol stiahnutý.

Zástupcovia vlastníkov pozemkov v novej aktualizovanej žiadosti doložili rozhodnutie Správy katastra Trnava na vklad objektov v areáli bývalého Jevišovického družstva, ktoré na pozemkoch už nevykonáva svoju činnosť.

Areál zostal zdevastovaný a pôda kontaminovaná močovkou a odpadom. Na ďalších plochách – severnejšie od bývalého Jevišovického areálu – sa nachádza fungujúce družstvo s chovom hovädzieho dobytka. V susedstve východným smerom existujú malé podnikateľské plochy a nachádza sa tu aj areál s chovom koní.

Opätovne upozorňujeme na nutnosť doriešenia celej lokality, nielen jej časti, po ukončení chovu hospodárskych zvierat, nakoľko je problematické umiestniť bývanie v kontakte s chovom dobytka a podnikateľskými areálmi. Povolenie tejto zmeny by zároveň vyvolalo nevyhnutnosť preschválenia územného plánu a Urbanistickej štúdie lokality IBV Za traťou III/B,“ vyjadril sa Odbor územného rozvoja a koncepcií Mestského úradu v Trnave.

Stavebná komisia vo vyjadrení z 2.9. 2013 znova odporúča poslancom aj tento aktualizovaný a upravený materiál predložený vlastníkmi pozemkov stiahnuť z programu septembrového zastupiteľstva.

Ulož ako PDF
Napísal 17. septembra 2013 11:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Lokalitu Za traťou chcú rozšíriť do areálu družstva”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.