reklama

Poslanci zmenili územný v plán v prospech parčíka pri univerzite aj novej IBV Za traťou

Všeobecne záväzné nariadenia o zmene Územného plánu mesta Trnavy v prospech realizácie parčíku s oddychovo-relaxačnou plochou pre študentov a obyvateľov mesta v priestore medzi Pekárskou a Hornopotočnou ulicou schválili poslanci mestského zastupiteľstva na svojom 4. riadnom zasadnutí v utorok 6. septembra.

Zmena územného plánu počíta v tejto lokalite aj s možnosťou výstavby podzemného parkoviska s približne sto štyridsiatimi parkovacími miestami, pokiaľ sa nájde investor, ktorý by mal záujem tento projekt realizovať.

Zmeny v územnom pláne poslanecký zbor odsúhlasil aj v prípade plánovanej obytnej zóny Za traťou III B. Tá sa má nachádzať na pozemkoch medzi lokalitou IBV Za traťou III a v susedstve poľnohospodárskeho družstva sídliaceho pri výpadovke v smere na Ružindol.

Satelitný pohľad na vymedzené územie

Dopravné napojenie IBV počíta s vybudovaním kruhových križovatiek na Modranskej aj Kamennej ceste

„Vlastníčky pozemkov v lokalite medzi IBV Za traťou III a poľnohospodárskym družstvom na Modranskej ceste požiadali mesto Trnava o zmenu územného plánu. V súčasnom územnom pláne mesta je predmetné územie vyčlenené pre komerčno-podnikateľskú funkciu obchodu, nevýrobných služieb a nezávadnej výroby. Územie sa nachádza v ochrannom pásme poľnohospodárskeho družstva, stanovenom v roku 2006. Zmena pozostáva z vyčlenenia vymedzeného územia doposiaľ vymedzeného pre komerčno-podnikateľskú funkciu pre výstavbu rodinných domov,“ konkretizuje proces, ktorý naštartoval zmeny územného plánu, dôvodová správa.

Zastupiteľstvom schválený materiál zároveň upravuje zásady rozvoja a rozdeľuje toto územie na 3 funkčné plochy. V jednej časti môžu vzniknúť plochy s novým regulovaným funkčno-priestorovým rozvojom pre bytovú výstavbu a izolačnú zeleň (na výkrese definované ako Lokalita A), v ďalšia časti plochy územia, kde sa nachádza pôvodný areál hydinárskej farmy bude fungovať komerčno-podnikateľská zóna (Lokalita B), a napokon tretia časť územia, areál poľnohospodárskeho družstva (Lokalita C) má v budúcnosti predpoklad transformácie na komerčno-podnikateľskú zónu. „Pôvodná primárna funkcia poľnohospodárskeho družstva môže byť dovtedy realizovaná za predpokladu zabezpečenia ochrany životného prostredia a znižovania negatívneho vplyvu prevádzky PD na obytné územie v meste Trnava,“ dopĺňa nové znenie územného plánu.

Ulož ako PDF
Napísal 14. septembra 2011 14:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poslanci zmenili územný v plán v prospech parčíka pri univerzite aj novej IBV Za traťou”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.