reklama

Zrekonštruovaná cesta na Chovateľskej ulici už slúži vodičom

Päťstometrový úsek Chovateľskej ulice prešiel rekonštrukciou. Časť cesty, spájajúca Trstínsku ulicu s lokalitou Štrky pri záhradkárskej osade, je kompletne zrenovovaná.
V rámci stavebných prác postavili dovjprúdovú komunikáciu, jednostranný chodník pre peších a inštalovali nové verejné osvetlenie. Pri priaznivejších klimatických podmienkach zrealizujú aj sadové úpravy.

Chovateľská ulica po rekonštrukcii

V auguste vybralo mesto formou elektronickej aukcie dodávateľa stavebných prác. Najnižšiu cenu ponúkla Trnavská stavebná spoločnosť, ktorá stavia aj blízky severný obchvat. Zrekonštruovaný je nespevnený úsek Chovateľskej ulice od závodu spoločnosti Invensys smerom k lokalite Štrky. Nová komunikácia bude napojená priamo na vetvu severného obchvatu.

Archívna snímka z augusta tohto roku

Mesto Trnava v rozpočte predpokladalo s celkovými investíciami na tento projekt vo výške približne 340-tisíc eur.

“Tranzit nákladnej a kamiónovej dopravy cez Chovateľskú ulicu dopravní policajti nepovolili. Ide o miestnu komunikáciu, ktorá na takýto účel nespĺňa parametre,” odpovedal ešte v lete vedúci odboru investičnej výstavby Mestského úradu v Trnave Dušan Béreš na našu otázku, či budú mať možnosť prejazdu po tejto komunikácii po dokončení druhej etapy obchvatu aj tranzitujúce nákladné vozidlá.

Ulož ako PDF
Napísal 1. decembra 2010 15:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.