reklama

Ulice Invalidská a Jerichova chce mesto zrekonštruovať, súčasťou obnovy má byť aj vytvorenie obojsmernej cesty

Trnavská radnica si nechá vypracovať projektovú dokumentáciu rekonštrukcie ulíc Invalidská a Jerichova v centre mesta. Súčasťou plánovanej obnovy priesoru je aj vytvorenie obojsmernej cesty.

Najzásadnešou zmenou, ktorú má rekonštrukcia priniesť, je vytvorenie obojsmernej cestnej komunikácie a umožnenie vjazdu autám v smere od Rybníkovej ulice na križovatke s Jerichovou pri hasičskej stanici. V súčasnosti platí na Invalidskej aj Jerichovej jednosmerný režim dopravy v smere von z centra.

Riešený úsek Invalidskej a Jerichovej je dlhý približne 300 metrov. Začína od križovatky Invalidskej s Hollého ulicou a končí na križovatke ulíc Jerichova – Rybníková.


Ulice Invalidská (vľavo) a Jerichova

Reprofoto: Google Street View

Projektová dokumentácia zámeru „Rekonštrukcia uličného priestoru Jerichova – Invalidská ulica“, ktorej dodávateľa hľadá mesto vo verejnej súťaži, má riešiť komplexnú rekonštrukciu uličného a jej výsledkom bude vytvorenie obojsmernej obslužnej komunikácie s pozdĺžnym parkovaním a chodníkmi.

„Architektonické stvárnenie má sledovať zvýraznenie vysokej miery autenticity zachovanej historickej štruktúry uličného priestoru so skĺbením s funkčnými prvkami drobnej architektúry. Verejný priestor Jerichovej a časti Invalidskej ulice je v zmysle platného Územného plánu centrálnej mestskej zóny Trnava zaradený z hľadiska obnovy do stupňa A, kde platia najprísnejšie regulatívy obnovy,“ pripomína mesto v podkladoch pre verejnú súťaž.

V rámci komplexnej obnovy radnica plánuje výmenu povrchov v duchu Hollého a Halenárskej ulice, teda asfaltový povrch cesty vystrieda dlažba. V priestore tiež pribudne historizujúci mobiliár v podobe lavičiek, lucerien, stožiarov či košov na odpadky.

Obnova ulíc si vyžiada aj rekonštrukciu a doplnenie sieťových rozvodov, prípojok a zariadení technickej infraštruktúry. Súčasťou zámeru bude aj výsadba novej zelene.

Predpokladané náklady na projektovú dokumentáciu sú stanovené na 46-tisíc eur, lehota na predkladanie ponúk uplynie 13. apríla 2022.


Návrh riešenia križovatky ulíc Rybníková – Jerichova


Pre zväčšenie kliknite na obrázok

Zdroj: Mesto Trnava


Hranica riešeného územia vyznačená žltou farbou (dĺžka cca 300 metrov)

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 30. marca 2022 9:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.