reklama

Vypísali tender na zhotoviteľa komplexnej obnovy Kukučínovej ulice. Na križovatke so Slnečnou vznikne kruhovka

Očakávaná rekonštrukcia Kukučínovej ulice sa posúva do ďalšej fázy. Mesto Trnava vyhlásilo verejnú súťaž na realizáciu stavebných prác. Projekt komplexnej obnovy ulice má od polovice apríla 2019 platné stavebné povolenie.

Po komplexnej rekonštrukcii dostane Kukučínova ulica novú tvár. Obnova sa dotkne nielen samotnej komunikácie, ale aj chodníkov, zelene, verejného osvetlenia či zastávok autobusov.

Predpokladaná hodnota zákazky vo verejnom obstarávaní je 1,16 milióna eur s DPH.

Oprava sa bude týkať úseku v celkovej dĺžke 443 metrov od križovatky so Špačinskou po križovatku so Slnečnou ulicou, kde vznikne okružná križovatka.

V prípade, že sa podarí zdarne ukončiť verejné obstarávanie a podpísať zmluvu so vybraným zhotoviteľom, rekonštrukcia by mali byť dokončená do konca roka 2019.

Mesto predpokladá, že stavebné práce potrvajú tri mesiace.

Ilustračné foto: Google Street View

Dvojpruhová cesta na Kukučínovej ulici je v súčasnosti široká 9 metrov a využívaná je aj na pozdĺžne parkovanie automobilov po oboch stranách.

V smere od Špačinskej sa na ľavej strane nachádza dvojmetrový chodník pre peších, po pravej strane je asi 7-metrový zelene a stromov, ktorý končí na pravostrannom chodníku popri rodinných domoch.

Z projektu vyplýva, že príde k celkovej rekonštrukcii všetkých existujúcich povrchov v ulici, spevnených aj nespevnených, s návrhom nových plôch chodníka pre peších, komunikácie pre automobily a parkovacích státí a spoločného chodníka s cyklochodníkom.

Stavebno – technické riešenie projektu rekonštrukcie Kukučínovej ulice počíta so zachovaním obojsmernej premávky v dvoch jazdných pruhoch so šírkou 2,75 metra pre každý pruh.

Na ľavej strane ulice (od Špačinskej) vznikne spoločný chodník pre chodcov aj cyklistov so šírkou 3,25 metra.

Vybudované budú aj parkovacie plochy s pozdĺžnym radením. Od chodníka budú oddelené vyvýšeným cestným obrubníkom. Parkovanie rezidentov a návštev je riešené tak, aby autá nevytvárali prekážku v doprave, ako je tomu v súčasnosti.

Zmeny sa dotknú aj autobusových zastávok. Na zastávkach budú vybudované riadne odbočovacie a zaraďovacie pruhy s priestorom pre zastavenie autobusu. Vznikne aj nová plocha zástavky, čakacia plocha a prístrešok pre cestujúcich.

Z technickej správy návrhu sadových úpravy vyplýva, že na Kukučínovej odstránia 14 z celkového počtu 46 vzrastlých stromov.

Šesť z nich vypília v prvej etape z dôvodu zlého zdravotného stavu, osem stromov má byť odstránených neskôr z dôvodov kolízie stavby. Pred začatím rekonštrukcie budú zostávajúce dreviny odborne ošetrené a prebehnú aj nevyhnutné opatrenia na ochranu jestvujúcich stromov.

V lokalite Kukučínovej ulice má v rámci náhradnej výsadby pribudnúť postupne 25 nových stromov – tri javory horské, jedenásť jaseňov mannových a jedenásť kusov hrušiek calleryana.

Rekonštrukcia ulice si vyžiada úpravu všetkých plôch pre zeleň, počíta sa so založením trávnika s výmerou 1820 metrov štvorcových a šiestimi zmiešanými záhonmi trvaliek, krov, cibuľovín či okrasných tráv.

Komplexná obnova ulice prinesie aj nové stĺpy verejného osvetlenia, pre lepší vzhľad by malo dôjsť aj k uloženiu nadzemných vedení sietí do zeme.


Na mape vyznačený úsek, ktorého sa bude týkať rekonštrukcia

Zdroj: Mesto Trnava

Križovatka so Slnečnou ulicou:

Ulož ako PDF
Napísal 24. júna 2019 10:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vypísali tender na zhotoviteľa komplexnej obnovy Kukučínovej ulice. Na križovatke so Slnečnou vznikne kruhovka”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.