reklama

Kultúrny dom Kopánka, bývalý „Kubán“, chce mesto zrekonštruovať s pomocou nenávratného príspevku

Mesto Trnava sa bude uchádzať o nenávratný finančný príspevok z európskych zdrojov na rekonštrukciu Kultúrneho domu Kopánka na Ľudovej ulici. Objekt odovzdali do užívania v roku 1976.

Trnavská samospráva chce získať takmer 200-tisíc eur na rekonštrukciu Kultúrneho domu Kopánka. Z vlastných zdrojov prispeje mesto formou spolufinancovania nákladov čiastkou 10 500 eur, čo predstavuje päť percent predpokladaných oprávnených nákladov. Mesto tiež z vlastných prostriedkov zaplatí aj investičné výdavky vo výške asi 100 000 eur, ktoré nie sú súčasťou aktuálnej výzvy.

Mesto sa bude prostredníctvom vlastnej organizácie Zaži v Trnave – Mestské kultúrne stredisko (MKS) uchádzať o nenávratný finančný príspevok prostredníctvom výzvy pre projekty kultúrnych inštitúcií predkladané v rámci špecifického cieľa Podpora udržateľnosti a odolnosti kultúrnych inštitúcií v súvislosti s pandémiou COVID-19.


Kultúrny dom Kopánka na Ľudovej ulici

FOTO: Mesto Trnava

V súčasnosti prebieha spracovanie projektovej dokumentácie, náklady na projekt sú odhadované a budú upresnené po spracovaní projektovej dokumentácie.

Cieľom plánovanej rekonštrukcie je zvýšenie kvality poskytovaných služieb a zlepšenie hygienických štandardov objektu.

„Rekonštrukcia sa má týkať obnovy hygienických zariadení a šatní, inštalácie vzduchotechniky, vybudovania okien v sále (presvetlenie, vetranie), výmeny povrchov, rekonštrukcie elektroinštalácie a vnútornej infraštruktúry. V rámci pripravovanej rekonštrukcie sa má uskutočniť aj zateplenie objektu a vonkajšie spevnené plochy, tieto výdavky však nie sú oprávnenými výdavkami v zmysle výzvy. Prínosom celkovej rekonštrukcie bude zároveň zvýšenie využiteľnosti a návštevnosti objektu,“ približuje riaditeľ MKS Peter Cagala v dôvodovej správe materiálu, ktorý predložil na schválenie spolufinancovania mestskému zastupiteľstvu.

Kultúrny dom Kopánka (v minulosti KD Augustína Kubána) bol postavený v druhej polovici sedemdesiatych rokov 20. storočia.

Dnešní štyridsiatnici a päťdesiatnici si objekt pamätajú najmä ako priestor, v ktorom usporadúvali školské výchovné koncerty, ale aj karnevaly či príležitostné spoločenské akcie. V 90. rokoch sa „U Kubána“ konali diskotéky a klubové akcie.

V súčasnosti kultúrny dom s kapacitou 130 miest na sedenie, javiskom a zázemím využívajú ako tréningový priestor klub tanečného športu, amatérske divadlo, klub seniorov alebo ako skúšobný priestor lokálne hudobné kapely.

Ulož ako PDF
Napísal 3. novembra 2021 7:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.