reklama

Malometrážne byty na Družbe chce mesto zrekonštruovať, začne zrejme fasádami

Objekt s takmer 200 malometrážnymi bytmi na Clementisovej ulici plánuje mesto zrekonštruovať. Obnova bude v prvej fáze zameraná najmä na fasádu budovy a strechy, do budúcnosti mesto počíta aj s rekonštrukciou bytových jednotiek.

Malometrážne byty na sídlisku Družba slúžia ako nájomné byty pre obyvateľov dôchodkového veku. V súčasnosti sa v objekte nachádza 153 jednoizbových bytov a 41 garsóniek.

Obytná časť je sústredená do dvanásťpodlažnej budovy a troj až štvorpodlažného objektu v tvare U, ktoré sú vzájomne prepojené prízemným
spoločensko – administratívnym podlažím. Jeho súčasťou je i kuchyňa so zázemím. Suterén pod bytovou časťou slúži samotným obyvateľom, pod kuchyňou sú umiestnené pomocné priestory.

Hlavným cieľom Strediska sociálnej starostlivosti, ktorá je príspevkou organizáciou mesta Trnava, je dosiahnuť zníženie energetickej náročnosti budovy.

clementisova-domov
Vstup do objektu malometrážnych bytov na Clementisovej ulici

Do konca roka 2015 chce mesto nechať vypracovať projektovú dokumentáciu, ktorá bude slúžiť ako podklad pre výpočet finančných nákladov, aj pre vydanie stavebného povolenia.

V rámci rekonštrukcie budú hlavné stavebné práce zamerané na zateplenie striech, zateplenie obvodového plášťa a vyregulovanie rozvodov ústredného kúrenia a teplej úžitkovej vody.

Počíta sa tiež s rekonštrukciou kuchyne, elektroinštalácie či vzduchotechniky klimatizácie v priestoroch, ktoré slúžia na prípravu a výdaj stravy.

Hoci rekonštrukcia samotných bytových jednotiek nemá v súčasnosti presne určený termín, súčasťou vypracovanej projektovej dokumentácie bude aj projekt rekonštrukcie bytových jadier.

Terajšie umakartové bytové jadrá mesto v budúcnosti nahradí bez zmeny dispozície priečkami z ľahkých stavebných hmôt.

Mesto od dodávateľa projektovej dokumentácie, ktorého vyberie vo verejnej súťaži, požaduje vypracovanie podkladov pre kompletnú obnovu elektroinštalácií a rozvodov vody a kúrenia v bytoch, inštaláciu rozvodov káblových informačných sietí, dovybavenie bytov domovým telefónom, požiarnou signalizáciou, prispôsobenie vypínačov, zásuviek a podobne.

Financovanie rekonštruckie plánuje trnavská samospráva zabezpečiť okrem zdrojov vlastného rozpočtu aj prostredníctvom úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania či grantových príspevkov.

clementisova1
Pohľad na objekty z vnútrobloku na Clementisovej

Ulož ako PDF
Napísal 21. septembra 2015 12:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.