reklama

Mesto plánuje komplexnú obnovu verejných priestorov na Clementisovej

Mesto Trnava pripravuje modernizáciu verejných priestorov na Clementisovej ulici pri Stredisku sociálnej starostlivosti. Projekt je v stavebnom konaní.

Trnavská samospráva plánuje komplexnú rekonštrukciu a obnovu schátralého ihriska, ako aj okolitých priestorov.

Predmetom riešenia stavebných úprav verejného priestranstva je koncepčne prepracovaná lokalita s vytvorením oddychových plôch a zakomponovaním existujúcej funkčnej fontány, využitie a dotvorenie sadových úprav, výmena zastaralého verejného osvetlenia a doplnenie nového, rekonštrukcia existujúceho chodníka. Účelom stavebných úprav je vytvoriť komunikačné chodníky na frekventovaných prepojoch medzi bytovými domami a obchodným centrom, vytvoriť kultivované a upravené prostredie. Súčasťou úpravy verejného priestranstva je aj osadenie lavičiek,” uvádza sa v projektovej dokumentácii.

Realizácia projektu bude podľa vyjadrenia Ing. Moniky Heregovej z odboru investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave možná najskôr v roku 2013 za predpokladu, že mesto vyčlení potrebné peniaze v budúcoročnom rozpočte. V tomto roku chce úrad pripraviť projektovú dokumentáciu a absolvovať stavebné konania.

V rámci predrealizačnej prípravy územia dôjde v dvoch etapách k odstráneniu objektov ihrísk, oceľových konštrukcií basketbalových košov, lavičiek, betónového múra, chodníku a stožiaru verejného osvetlenia.

Mesto plánuje postaviť nové chodníky, pribudne trinásť lavičiek aj osem parkových svetiel verejného osvetlenia. Navrhnutá je tiež výsadba dominatných stromov, ktoré dotvoria priestor vnútrobloku na Clementisovej ulici.

Hlavné komunikačné trasy a novovybudované chodníky dotvoria aleje ako významné krajinotvorné a mestotvorné prvky zelene v intraviláne mesta. Pod korunami stromov budú vytvorené záhony s výsadbami okrasných tráv a pôdopokryvných trvaliek, plochy po vybúraných spevnených plochách sa zatrávnia. Pôvodný trávnik zostane zachovaný, bude odbore ošetrený, prevzdušnený a dosiaty,” predpokladá projekt humanizácie na sídlisku Družba.

Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2012 11:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

15 komentárov pre “Mesto plánuje komplexnú obnovu verejných priestorov na Clementisovej”

 1. 1
  jojo says:

  ak som to spravne pochopil, tak neplanuju vytvorit nahradne ihrisko?

  • 1.1
   danTT says:

   Podľa článku asi nie. Ale kluuuud, to je zase jeden zo série virtuálnych informácií čo sa plánuje a môže sa realizovať za predpokladu AK budú peniaze, na 4 etapy, tak za 10 rokov to bude :-D.

 2. 2
  michal says:

  Neskutočne ma baví čítať takýto článok a som rád, že sa mesto púšťa do obnovy verejného priestranstva avšak kladiem si otázku, je náš občan natoľko vyspelý, aby si vážil takúto investíciu hradenú z jeho daní?

 3. 3
  TT says:

  a preco furt len na Druzbe sa robi neco? Sak tam sa teho za Štefana spravilo najvaac, lebo tam byval. a ostatne sidliska co? Su od macochy?

  • 3.1
   May says:

   Presne tak akurat nad tym rozmyslam ze pri bowlingu spravili lavicky dalej to detske ihrisko nedaleko dalej za kauflandom tam vysadili stromy…a to je len cast co ma teraz napadla.. a ostatne sidliska? detske ihriska chatraju na kazdom sidlisku..a v niektorych castiach na sidliskach si pripadam ako v roku 1973 nic sa tam nezmenilo…

  • 3.2
   Veverka says:

   Asi. My na ČSM-ke parkujeme na blate…

 4. 4
  • 4.1
   jojo says:

   to to ano. ak by to takto vyzeralo, ak by to nase mesto dokazalo tak zjem kefu, ocelovu :D

  • 4.2
   petra says:

   Zdravím..nápad sa mi páči,ale mám len jeden dotaz..na vizualizácii č. 3 som nevidela chodník medzi ihriskom a domom sociálnych služieb..ako sa ide na ulicu Slottu..smerom ku školke a parkovisku..tak či to tam nieje naschvál alebo sa na to zabudlo. Ďakujem..

 5. 5
 6. 6
  dar says:

  To bude asi take ihrisko ako na Hlbokej “za Danovym uradom” – smerom k zimaku :(

  Nedali by sa tie peniaze vyuzit uzitocnejsie?

 7. 7
  palo says:

  V novinkach z radnice februar 2013 je clanok,ze rozpocet
  je prebytkovy,preco tam neni humanizacia clementisovej??
  Projekt bol uz vypracovany.
  Naco ho robili? Co mozu stat chodniky,zelen a par laviciek??

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.