reklama

Mesto plánuje komplexnú obnovu verejných priestorov na Clementisovej

Mesto Trnava pripravuje modernizáciu verejných priestorov na Clementisovej ulici pri Stredisku sociálnej starostlivosti. Projekt je v stavebnom konaní.

Trnavská samospráva plánuje komplexnú rekonštrukciu a obnovu schátralého ihriska, ako aj okolitých priestorov.

Predmetom riešenia stavebných úprav verejného priestranstva je koncepčne prepracovaná lokalita s vytvorením oddychových plôch a zakomponovaním existujúcej funkčnej fontány, využitie a dotvorenie sadových úprav, výmena zastaralého verejného osvetlenia a doplnenie nového, rekonštrukcia existujúceho chodníka. Účelom stavebných úprav je vytvoriť komunikačné chodníky na frekventovaných prepojoch medzi bytovými domami a obchodným centrom, vytvoriť kultivované a upravené prostredie. Súčasťou úpravy verejného priestranstva je aj osadenie lavičiek,“ uvádza sa v projektovej dokumentácii.

Realizácia projektu bude podľa vyjadrenia Ing. Moniky Heregovej z odboru investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave možná najskôr v roku 2013 za predpokladu, že mesto vyčlení potrebné peniaze v budúcoročnom rozpočte. V tomto roku chce úrad pripraviť projektovú dokumentáciu a absolvovať stavebné konania.

V rámci predrealizačnej prípravy územia dôjde v dvoch etapách k odstráneniu objektov ihrísk, oceľových konštrukcií basketbalových košov, lavičiek, betónového múra, chodníku a stožiaru verejného osvetlenia.

Mesto plánuje postaviť nové chodníky, pribudne trinásť lavičiek aj osem parkových svetiel verejného osvetlenia. Navrhnutá je tiež výsadba dominatných stromov, ktoré dotvoria priestor vnútrobloku na Clementisovej ulici.

Hlavné komunikačné trasy a novovybudované chodníky dotvoria aleje ako významné krajinotvorné a mestotvorné prvky zelene v intraviláne mesta. Pod korunami stromov budú vytvorené záhony s výsadbami okrasných tráv a pôdopokryvných trvaliek, plochy po vybúraných spevnených plochách sa zatrávnia. Pôvodný trávnik zostane zachovaný, bude odbore ošetrený, prevzdušnený a dosiaty,“ predpokladá projekt humanizácie na sídlisku Družba.

Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2012 11:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto plánuje komplexnú obnovu verejných priestorov na Clementisovej”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.