reklama

Radnica plánuje revitalizácie viacerých verejných plôch na sídliskách aj v centre

Zlepšovanie a skvalitňovanie životného prostredia na verejných priestranstvách trnavských sídlisk je v každoročnom rozpočte mesta Trnava zaradené do programu Humanizácia obytných súborov.

V roku 2014 plánuje vynaložiť mestská samospráva na takéto projekty 655-tisíc eur.

Viac ako polovicu financií – 340-tisíc eur – použije radnica na realizáciu herného areálu, osadenie hracích prvkov a výsadbu novej zelene na Prednádraží. Predbežné detaily zámeru, ktorý má vyrásť v parčíku na ulici Ludwika van Beethovena pri železničnej trati sme predstavili v auguste.

beethovenova
Nový herný areál bude umiestnený na oddychových plochách na okraji sídliska Prednádražie

V budúcom roku plánuje mesto upraviť jeden z verejných priestorov Na hlinách, kde sa úpravy dotknú najmä zelene, výsadby kríkov a kvetinových záhonov či osadenia drobnej architektúry.

V obytnom súbore na ulici Andreja Kubinu na technicky zastaralej betónovej ploche za Merkúrom pripravuje mesto začlenenie priestoru do plôch zelene, odstránenie rozpadajúcich sa betónových plôch a inštaláciu jednoduchej vybavenosti.

Na sídlisku Linčianska je naplánovaná realizácia obnovy priestoru pri nákupnom stredisku vo forme výmeny verejného osvetlenia, osadenia lavičiek, bicyklových stojanov, odpadkových košov, úpravy a novej dosadby zelene.

Úpravy sa dočká aj voľný priestor na Spartakovskej ulici oproti zimnému štadiónu. Vybudovať tu plánujú tri nové prepojovacie chodníky, osadiť jednoduchý mobiliár, hracie prvky, vysadiť nový trávnik, kvetinový záhon a stromy. Projekt sme nedávno priblížili v tomto článku.

Niekoľko nových hracích prvkov pre najmenšie deti osadí mesto na Zelenečskej 53, dva murované grily určené pre verejnosť pribudnú vo vstupnej časti Kamenného mlyna pri prírodnom ohnisku.

stefanik-park
Plánované úpravy sa majú dotknúť aj parku pri Evanjelickom kostole

Radnica plánuje investovať prostriedky aj v centre mesta. Revitalizácie a úpravy plôch čakajú park pri Evanjelickom kostole za sochou M.R. Štefánika.

V budúcom roku by mala byť pripravená projektová dokumentácia a zrealizovaná prvá etapa revitalizácie parku, ktorý doposiaľ nebol významnejšie upravovaný.

Napokon, z rozpočtovej položky Humanizácia obytných súborov budú použité zdroje aj dokončenie Univerzitného parčíka v centre mesta.

Po majetkovoprávnom vysporiadaní pozemkov dokončia zatrávnenú časť parčíka, kde pribudne hlavný nástupný chodník a dokončená bude chýbajúca časť kruhového chodníka.

Súčasťou dokončovacích prác bude aj inštalácia automatickej podzemnej závlahy, výsadba kvetinového záhonu a desiatich stromov.

Ulož ako PDF
Napísal 2. decembra 2013 11:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Radnica plánuje revitalizácie viacerých verejných plôch na sídliskách aj v centre”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.