reklama

Plánovaná kompletná obnova verejných plôch na Vodárni prebehne zrejme v druhej polovici tohto roka

Komplexná obnova verených priestranstiev na Veternej ulici prebehne zrejme v druhej polovici roku 2017. Mesto Trnava plánuje zmeniť celkovú funkciu verejných plôch vnútrobloku na sídlisku.

Projekt sa mal podľa pôvodných plánov radnice realizovať už v roku 2016.

“Mesto má vypracovanú projektovú dokumentáciu, ktorá bola podkladom pre verejné obstarávanie dodávateľa stavby v roku 2016. Súťaž však nebola úspešná, a preto sa na začiatku tohto roka zopakuje. V prípade úspešného výberu dodávateľa sa predpokladá zahájenie prác v druhom polroku 2017,” priblížil aktuálny stav investičného zámeru hovorca radnice Pavol Tomašovič.

Do prípravného procesu pred vypracovaním projektovej dokumentácie zapojilo mesto v roku 2015 aj obyvateľov lokality.

“Predpokladaná hodnota stavebných prác je podľa projektovej dokumentácie orientačne asi 250 tisíc eur. Verejná súťaž na dodávateľa však cenu realizácie zrejme zníži,” poznamenal Tomašovič.


Celkový pohľad na vnútroblok sídliska Vodáreň

Priestory, v ktorých sa v súčasnosti nachádzajú poškodené asfaltové ihriská na malý futbal, basketbal a volejbal, pieskovisko či kovové prieliezačky, prejdú totálnou premenou.

Na Vodárni medzi činžiakmi má vzniknúť oplotené polyfunkčné ihrisko s povrchom z liatej gumy, dve menšie ihriská pre deti do 6 a do 12 rokov, projekt počíta s umiestnením pergoly so sedením, pieskoviska, nových parkových lavičiek, pribudnú aj nové stromy, kvetinové záhony, veľká centrálna parková lúčka s trávnikom, fontánka s pitnou vodou či lampy verejného osvetlenia.

Cieľom humanizácie obytného súboru súboru je podľa Odboru investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave “rekonštrukcia vymedzeného záujmového územia so zámerom vytvoriť v ňom moderný, kultivovaný verejný priestor s oddychovo- relaxačnou náplňou pre krátkodobý pobyt návštevníkov všetkých vekových kategórií, stretávanie sa a spoločenské kontakty rezidentov z okolitých bytových domov, ktorý bude vybavený mobiliárom, nevyhnutnou komunikačnou sieťou pre peších, nevyhnutným technickým zázemím a parkovou úpravou”.


Výkres projektu humanizácie obytného súboru Vodáreň

Ulož ako PDF
Napísal 16. februára 2017 9:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Plánovaná kompletná obnova verejných plôch na Vodárni prebehne zrejme v druhej polovici tohto roka”

 1. 1
  trnafčan says:

  Nevadíííííííííííííííí……

  Kto je Bročka, ten sa dočká!

 2. 2
  Trnava says:

  Super parada. Po dostavbe aspon vacsej casti arborie, vytvoreniu pasu zelene pri obchovate + ak sa podari spristupnit cast “parku” okolo vodojemu, to bude super cast Trnavy

  • 2.1
   trnafčan says:

   Ty čo tu splietaš???

   • 2.1.1
    TT says:

    Asi len nepotrebuje trolovat ako ty na Brocku pod kazdym clankom a to zdrzanie mu az tak nevadi. A ja som na tom podobne.
    To mas taky zufaly zivot, ze len striehnes co sa deje a kde mozes kydat na vedenie mesta? Ber to trochu s nadhladom. Zvolili sme si Brocku, zatial som ja ako aj vacsina mojho okolia spokojni.
    Ak to takto bude pokracovat dalej, zvolime si ho aj do dalsieho obdobia, ak nebudeme spokojni a bude niekto novy na scene, zvolime si niekoho noveho.
    Ale nemozes po nas chciet volit niekoho so “”starej gardy” KDH, pripadne SMER v Trnave. Tak zufali uz snad nebudeme v Trnave nikdy.

 3. 3
  Jarmok says:

  Dúfam, že z dôvodu konania jarmoku nebudú čakať na skončenie jarmoku. Lebo potom po jarmoku vykonajú štandardný trnavský objav: “blíži sa zima” a preto práce odložia na jar 2018.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.