reklama

Začína kompletná obnova verejných plôch na Vodárni, stavebné práce majú dokončiť v polovici novembra

Po viacerých odkladoch sa začína obnova sídliskového dvora na Vodárni. Projekt za takmer 290-tisíc eur zrealizuje firma Športfinal. Zmluva hovorí o tom, že stavebné práce vo vnútrobloku potrvajú do polovice novembra 2017.

Komplexná obnova zasiahne verejné priestranstvá medzi činžiakmi a zásadným spôsobom zmení ich doterajšiu funkciu.

Úplnou premenou prejdú priestory, kde sa v doteraz nachádzali poškodené asfaltové ihriská na malý futbal, basketbal a volejbal, pieskovisko či kovové preliezačky.


Vnútroblok na sídlisku Vodáreň

Z projektovej dokumenácie vyplýva, že na Vodárni vznikne oplotené polyfunkčné ihrisko s povrchom z liatej gumy, workoutové cvičisko a dve menšie ihriská pre deti do 6 a do 12 rokov.

Projekt počíta s umiestnením pergoly so sedením, pieskoviska, nových parkových lavičiek, pribudnú aj nové stromy, kvetinové záhony, veľká centrálna parková lúčka s trávnikom, fontánka s pitnou vodou či lampy verejného osvetlenia.

Cieľom humanizácie obytného súboru súboru je podľa Odboru investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave “rekonštrukcia vymedzeného záujmového územia so zámerom vytvoriť v ňom moderný, kultivovaný verejný priestor s oddychovo- relaxačnou náplňou pre krátkodobý pobyt návštevníkov všetkých vekových kategórií, stretávanie sa a spoločenské kontakty rezidentov z okolitých bytových domov, ktorý bude vybavený mobiliárom, nevyhnutnou komunikačnou sieťou pre peších, nevyhnutným technickým zázemím a parkovou úpravou”.

Stavebné práce majú byť podľa zmluvy s dodávateľom hotové v polovici novembra 2017, celková cena diela je 288 000 eur s DPH.

„Vzhľadom na skutočnosť, že dopravná obsluha stavby musí byť zabezpečovaná jedinou prístupovou komunikáciou k obytným domom bez možnosti obchádzky, obraciame sa na obyvateľov s prosbou, aby neparkovali spôsobom, ktorý by mohol prekážať plynulému prechodu vozidiel súvisiacich so stavbou. Mesto Trnava sa ospravedlňuje za dočasne zhoršené podmienky dopravy, parkovania aj zvýšenú hlučnosť a prašnosť počas výstavby,“ žiada o toleranciu a porozumenie mesto Trnava.


Vizualizácie

Zdroj: Mesto Trnava


Výkres projektu humanizácie obytného súboru Vodáreň

Ulož ako PDF
Napísal 21. septembra 2017 9:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Začína kompletná obnova verejných plôch na Vodárni, stavebné práce majú dokončiť v polovici novembra”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.