reklama

Voľný priestor na Spartakovskej doplnia nové stromy, trávniky, aj hracie prvky

Mesto Trnava pripravuje projekt humanizácie verejných priestranstiev na Spartakovskej ulici.

Zmeny sa majú dotknúť voľného zatrávneného priestoru pred tromi osemposchodovými činžiakmi oproti mestskému zimnému štadiónu.

Súčasné priestory majú byť podľa predloženého projektu doplnené o nové intenzívne udržiavané trávniky, kvetinové záhony, plánuje sa výsadba nových stromov, kríkov, ale aj umiestnenie hracích prvkov, lavičiek a exteriérového športového náčinia pre verejnosť.

spartakovska-g
Cieľom projektu je zatraktívniť trávnaté priestranstvo oproti zimného štadióna

Ilustračné foto: Google

V rámci oddychovo-rekreačných zón pre pasívnu a aktívnu rekreáciu sú navrhnuté krajinno- architektonické úpravy, ktoré budú plniť hlavne funkciu bioklimatickú, izolačnú, hygienickú, estetickú a rekreačnú. Novým výsadbám budú predchádzať presadby jestvujúcich stromov. Výsadby sú nakomponované tak, aby prioritne spríjemňovali prechod peším a zároveň pôsobili výhľadovo zaujímavo. Výsadby sa skladajú z kostrových, doplnkových a výplňových drevín, ktoré sú doplnené o trávnaté plochy a výsadby trvalkových udržateľných záhonov,“ približuje textová časť zámeru, ktorý je na začiatku stavebného konania.

Mesto plánuje podľa aktuálneho projektu vysadiť na Spartakovskej ulici 41 listnatých a 9 ihličnatých stromov.

V rámci mobiliáru pribudne šesť hracích a fitness prvkov, tridsať lavičiek (24 z betónových blokov a sedem s dreveným sedákom) a tri odpadkové koše.

Novovybudované komunikácie pre peších budú z betónovej dlažby.

Dnešné zatrávnené plochy oživí 400 metrov štvorcových nového trávnika s intenzívnou údržbou a 180 metrov štvorcových trávnatého koberca.

Podľa slov vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča financovanie projektu má byť zabezpečené z vlastných prostriedkov rozpočtu mesta na rok 2014.

Výkres:
spartakovska

Autor: Peter Pasečný, 2ka

Ulož ako PDF
Napísal 7. októbra 2013 18:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Voľný priestor na Spartakovskej doplnia nové stromy, trávniky, aj hracie prvky”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.