reklama

V polovici leta majú v Trnave pribudnúť nové herné prvky na šiestich ihriskách za štvrť milióna eur

Trnavská radnica podpísala v prvej polovici júna šesť kúpnych zmlúv s troma spoločnosťami, ktoré nainštalujú nové herné prvky na detské ihriská na území mesta.

Nové herné zariadenia pre deti ako sú šmykľávky, hrazdy, trampolíny, pieskoviská, ale aj lavičky, pribudnú počas letných prázdnin v Sade Antona Bernoláka, Na hlinách a na uliciach Čajkovského, Teodora Tekela, Vajanského a Limbová.

Dodávateľov herných prvkov vyberala radnica prostredníctvom elektronického trhoviska.

Celková hodnota terénnych úprav a nových herných zariadení šiestich detských ihrísk je 249 490 eur.

Ilustračné foto

Úpravou prejde plocha detského ihriska Gulliver v Sade Antona Bernoláka. Do 3. augusta 2018 tu má dodávaľská firma umiestniť pieskovisko s rozmermi 6×10 metrov, pribudne drevené latkové oplotenie na ploche 9×13 metrov s výškou do jedného metra, pribudnú aj dve dvojmiestne húpačky. Celková hodnota je 20 790 eur.

Detské ihrisko na Limbovej na sídlisku Linčianska dostane do konca júla minivežu so šmykľávkou, herné zariadenie s tunelom, zemnú trampolínu, lezeckú skalu z polyesterovej živoce a dopadovú plochu s výmerou 62 metrov štvorcových, všetko v hodnote 25 700 eur.

Na Čajkovského ulici pribudne viacero hracích prvkov ako sú miniveža so šmykľávkou, herné zariadenie s preliezacím tunelom a lanovým tunelom, zemná trampolína, kolotoč, dvojitá reťazová húpačka, priskovisko 3×3 metre, trojhrazda, balančný a výkyvný kruh, skupinová húpačka a päť lavičiek. Tlmiaca dopadová plocha bude mať rozmer 147 metrov štvorcových. Hodnota diela je 74 000 eur, ihrisko má byť dokončené do 31. júla 2018.

Na sídlisku Družba, na ulici Teodora Tekela, dosiahnu investičné náklady na inštaláciu nových herných prvkov 39-tisíc eur. Pre deti tu pribudne miniveža s tunelom, lezecká zostava, kolotoč, závesná výkyvná húpačka, skupinová húpačka a štyri lavičky. To všetko na tlmiacej ploche s výmerou 77 metrov štvorcových. Práce by mali byť podľa zmluvy s dodávateľom hotové do konca júla.

Ihrisko na sídlisku Hliny dostane na ploche 136 metrov štvorcových drevenú závesnú hojdačku s dvoma sedačkami, trojhrazdu, lezeckú stenu so šiestimi hranami, ktorá obsahuje rebriny, lano a tyč na lezenie, hrazdu, horolezecku šikmú stenu, pribudne tu aj herné zariadenie s preliezacím tunelom a lanovým tunelom, lezecká skala a tri lavičky. To všetko v hodnote 45-tisíc eur. Ihrisko by malo byť hotové do 31. júla 2018.

A napokon, na Vajanského ulici dostanú najmenší do konca júla nové herné prvky za 45-tisíc eur v podobe miniveže so šmykľávkou, herného zariadenia s tunelom, zemnej trampolíny, kolotoča, závesnej výkyvnej hojdačky, lezeckej skaly a trojhrazdy na ploche 103 metrov štvorcových. Inštalované budú aj tri lavičky.

Ulož ako PDF
Napísal 13. júna 2018 10:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V polovici leta majú v Trnave pribudnúť nové herné prvky na šiestich ihriskách za štvrť milióna eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.