reklama

Trnavská radnica vypísala súťaž na kosenie trávnikov v odhadovanej hodnote 1,2 milióna eur

Mesto Trnava vyhlásilo verejnú súťaž na údržbu trávnatých plôch v piatich územných častiach mesta Trnava s výnimkou centra mesta na obdobie 4 rokov. Zákazka je rozdelená na päť častí podľa jednotlivých úzmemí, jej celková predpokladaná hodnota je 1 milión 248-tisíc eur s DPH.

Trnavská radnica hľadá prostredníctvom verejnej súťaže dodávateľov služieb údržby trávnatých plôch na celkovej ploche 2,14 milióna metrov štvorcových, čo predstavuje 214 hektárov.

Vybraní uchádzači môžu svoje ponuky posielať do 29. júna 2020.

Predpokladaná hodnota zákazky všetkých území je 1,248 milióna eur s DPH na celé obdobie 4 rokov.

Ilustračné foto

Predmetom zákazky je údržba trávnikov, resp. trávnatých plôch v územných častiach mesta v podobe pokosenia, vyhrabania a odvozu trávy, vyčistenia plochy od odpadkov a odstránenia ruderálnych porastov.

Mesto rozdelilo vo verejnom obstarávaní zákazku na päť častí, podľa jednotlivých územných celkov Trnavy – Západ, Východ, Sever, Juh a Modranka.

Územie Trnava Západ na Špíglsáli a Prednádraží má rozlohu 525-tisíc metrov štvorcových, predpokladaná hodnota je 305-tisíc eur s DPH na štyri roky.

Trnava Sever, kde tvorí väčšinu územia sídlisko Vodáreň a Zátvor má výmeru 286-tisíc metrov štvorcových, odhadovaná hodnota prác je 167-tisíc eur s DPH.

Časť Trnava Východ tvorí najmä sídlisko Družba dosahuje výmeru 630-tisíc metrov štvorcových, odhadovaná cena je 367-tisíc eur s DPH.

Trnava Juh sa nachádza prevažne na Linčanskej a Tulipáne s výmerou vyše 630-tisíc metrov štvorcových a odhadovanou cenou 367-tisíc eur s DPH.

V časti Modranka je výmera trávnatých plôch určených na údržbu približne 73-tisíc metrov štvorcových, odhadovaná hodnota je 42-tisíc eur s DPH.

Ulož ako PDF
Napísal 2. júna 2020 8:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

13 komentárov pre “Trnavská radnica vypísala súťaž na kosenie trávnikov v odhadovanej hodnote 1,2 milióna eur”

 1. 1
  Zdenko says:

  Pamatam si,ked nastupoval pan Bročka do uradu prvy krát,kolko bolo reči za tu zlu,zlu externu firmu čo kosila.To bolo rečí.Ako má mesto techniku a ludí a bude si kosit vo vlastnej réžíi.Hmm.Čo sa stalo pan primátor ?Takáto zmena postoja ?

  • 1.1
   maxim says:

   To si vtedy LT adoptovala Cholerovú kaplnku a starala sa o kvetinový záhon a trávnik. Dnes to tam vyzerá…

  • 1.2
   hejter says:

   Dobrá otázka – centrum mesta kosí mesto a ak môže kosiť centrum, prečo by nemohlo aj zvyšok?

  • 1.3
   Rudinko says:

   Koscov je v Trnave večer moc. Stačí ich odchycit ket vychadzajú z šenku a zaplacit im par poldeci a s tým čo majú v bachore za chvílu pokosá vác trávy a mesto ušporí. Ludské kosačky furt grcajú po Trnave a takto by tí neproduktívne hovadá boli nám voláko užitečné. Dokát neskapú. A ožratých šoférov by mohli k nim pridat. Len to prosím nedávajte trávnikárom od Spartaka. Tým šecko pod jejich starostlivoscu kape.

  • 1.4
   Matilda says:

   Zdenko,výborný postreh.To bolo rečí a hejtu pred voľbami o kosení.Po voľbách je všetko inak ako aj veľa dalších vecí.
   Hlavne že má Trnava 3 bicykle za 18700 €. 😀✌️

  • 1.5
   Matilda says:

   Zdenko,výborný postreh.To bolo rečí a hejtu pred voľbami o kosení.Po voľbách je všetko inak ako aj veľa dalších vecí.
   Hlavne že má Trnava 3 bicykle za 18700 €. 😀✌️

   • 1.5.1
    Pamatnik says:

    tedy sa v Trnave tak silno kradlo ze ste mosel zadarmo ukazat jaky chuji hraju za penaze trnavcanov babkove dzivadlo

  • 1.6
   Takto to vtedy bolo... says:

   Zjavil sa. Ako na borovej táčky. Vzhľadom k tomu, že sa cítil vy-volený, zaumienil si, že dovtedy bolo všetko zlé a on to na dobré obráti. A pustil sa do toho. Tak, ako vedel. Poradiť si nedal…

  • 1.7
   ABC says:

   Zopár upresnení, tých zlých firiem bolo 6 a kosili podľa potreby 3 až 5 krát, ako rozhodlo mesto. Týmto firmy mohli nasadiť na kosenie 12 kosačiek a ďalšiu techniku, autá nakladače a k nim aj pracovnú silu. Takže v jednom momente bolo nasadených na kosení 40 pracovníkov, 6 automobilov, prípadne traktorov s vlečkou. Týmto spôsobom mohlo byť pokosené mesto v priebehu 5 až 7 pracovných dní. Firmy potom pracovali na zákazkách prípadne iných prácach, ktorá majiteľ firmy zohnal. Po nástupe to bola priorita Petra Bročku ml. toto zmeniť. Popri tom kritizoval firmy že na zimu zamestnancov prepúšťajú a dávajú ich na podporu v nezamestnanosti. Náš chlebodarca ani po skúsenostiach ktoré má nespojil údržbu chodníkov v zime s výberovým konaním na údržbu zelene. Pritom v mestách kde nezrušili mestské služby, tak to bezproblémovo funguje. Tam nedali najlukratívnejšie činnosti zahraničným investorom, ale ich nechali pod správou mesta. Bročka mal veľkú šancu na túto zmenu, ktorú v kine Hviezda na predvolebnom stretnutí kandidátov na primátora vlastne aj sľúbil. 8,5 milióna v rezervnom fonde bola dostatočná č´finančná čiastka na túto zmenu. Teraz mohol mať ročne zarobené 3 milióny a vysmiaty hovoriť o chlebodarcovi a spasiteľovi mesta.

 2. 2
  OAA says:

  Kosačka, na ktorej jazdil trojobrazovkový štvrtý viceprimáš, evidentne podala demisiu.

 3. 3
  peter says:

  dakujem p.primatorovi za prozretelne rozhodnutie a po siestich rokoch vladnutia.
  pochopil,ze trava neprestala rast ani po jeho nastupe a kazdy rok rastie rovnako. aj chudaci ti dochodcovia v mestských trávnatokosebnych sluzbach maju svoje limity, kedze LT v tomto segmente sluzieb prestala efektivne resp.prestala vôbec fungovat. dolezite bolo obsadit posty v MZ a tam robit cistiace prace bez vyrazneho efektu pre toto mesto.
  arogantne byciklovanie po meste na bycikli pre rodicov s detmi je v jeho podani nieco absolutne nevhodne a degraduje post primatora krajského mesta.
  vhodnejsie by bolo slusne zdravit a pritom sa usmievat.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.