reklama

Trnava vybrala dodávateľské firmy na údržbu a kosenie trávnikov na štyri roky

Mesto Trnava ukončilo verejnú súťaž na štvorročnú údržbu trávnikov vo všetkých mestských častiach okrem centra. O kosenie a údržbu sa v Trnave budú štyri roky starať firmy z Nitry, Močenka, Diviackej Novej Vsi v okrese Prievidza a Lehoty pri Nitre. So všetkými vybranými uchádzačmi radnica v priebehu augusta 2020 podpísala zmluvy v trvaní 48 mesiacov.

Trnava vysúťažila údržbu trávnatých plôch za celkovú cenu 1 milión eur s DPH. Predpokladaná hodnota zákazky bola stanovená na 1 milión 248-tisíc eur s DPH.

Súťaž, v ktorej hlavným kritériom bola predložená cena, rozdelili na časti podľa jednotlivých mestských celkov – Trnava Sever, Trnava Juh, Trnava Východ, Trnava Západ a Modranka. V centre sa o plochy zelene stará mesto vo vlastnej réžii.

Do verejnej súťaže sa nezapojila žiadna súkromná firma z Trnavy, svoje ponuky však predložili firmy FCC a STEFE, v ktorých má mesto polovičnú majetkovú účasť. Ani jedna z týchto spoločností však so svojimi ponukami neuspela.

Ilustračné foto

V mestskej časti Trnava Sever podpísalo Mesto Trnava zmluvu so spoločnosťou Inex-Hausgarden Močenok za cenu 207 432 eur s DPH.

Územný celok má rozlohu 295-tisíc metrov štvorcových trávnatých plôch. Hranica územného celku vedie stredom komunikácií – Trstínska cesta, Hospodárska ulica, Zelený kríčok, Rybníková ulica, Bučianska cesta a Piešťanská cesta.

V časti Trnava Západ podpísala radnica zmluvu so spoločnosťou Effecteam Nitra za cenu 286 224 eur s DPH.

Plochy určené na údržbu zelene tu dosahujú výmeru 525-tisíc metrov štvorcových. Hranica územného celku vedie stredom komunikácií – Trstínskou cestou, ulicou Terézie Vansovej, Jána Bottu a Bedřicha Smetanu.

Zelené plochy s výmerou 430-tisíc metrov štvorcových v lokalite Trnava Východ bude spravovať spoločnosť Inex-Hausgarden Močenok, ktorá uspela s cenou 316 482 eur s DPH.

Hranica územného celku vedie stredom komunikácií, tzn. Piešťanská cesta, Bučianska cesta, ulica Hlboká, od kruhovej križovatky Sladovnická – Nitrianska tvorí hranicu územného celku železničná trať smer Sereď, Galanta.

Časť mesta v lokalite Trnava Juh s výmerou 197-tisíc metrov štvorcových získala spoločnosť Landgart Slovakia z Diviackej Novej Vsi za 136 252 eur s DPH.

Hornú hranicu územného celku tvorí železničná trať smer od Serede smerom po Cífer. Spodná hranica je tvorená katastrom Modranky.

O Modranku sa štyri roky bude starať firma Grasstech z Lehoty pri Nitre za cenu 54 825 eur s DPH. Výmera trávnatých plôch je 72-tisíc metrov štvorcových.

Ulož ako PDF
Napísal 24. augusta 2020 11:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

17 komentárov pre “Trnava vybrala dodávateľské firmy na údržbu a kosenie trávnikov na štyri roky”

 1. 1
  Martin Kovac says:

  Zaujimave, ze sa nepresadila ziadna domaca firma. Co ma zaujalo este viac, ze cast TT zapad vyhrala firma ktora pravdepodobne nema ziadne skusenosti s tymto typom prac, kedze podla webu sa venuju elektroinstalaciam… https://www.effecteam.sk/

 2. 2
  LSSTT says:

  ktorá z tých firiem sa venuje elektroinštaláciám??

 3. 3
  Divallo says:

  A tí čo si z kosenia urobili volebný program sa prečo neprihlásili do kosenia?
  Či divadielko už splnilo svoj účel?

 4. 4
  jano says:

  Vážení, tak cena 220€/ha je veľmi odvážna cena. Držím palce vysúťaženým firmám

  • 4.1
   Jan says:

   jano skutočne odvážna cena. V roku 1998 sa tá cena pohybovala v rozmedzí 1,30 – 1,70 sk kosenia parkovej zelene,podľa cenníka R unikon, v súčastnosti to vychádza na 0,022 eura v prepočte 0,66 sk. Pokiaľ by kosili ucelené 30 ha parcele so záberom kosačky 1,2m a pokosenú hmotu by mohli využiť ako krmivo pre dobytok a mali ho ustajnení v blízkosti mesta tak možno by to vyšlo.

 5. 5
  hejter says:

  Chýba mi tam stred – o ten, ak sa nemýlim, sa stará samo mesto. Ak vie postarať o stred, prečo sa nevie postarať aj o zvyšok mesta? Keď už teraz má mesto vlastnú prispevkovu organizáciu Správa mestského majetku…

  • 5.1
   CCM says:

   Milí hejter, starostlivosť o majetok alebo aj práce vykonávané v réžii mesta sú o 100% drahšie ako vykonávajú, vykonávali súkromné firmy. Tak to bolo s kosení pod hlavičkou SK a ŠZ, v tom ich rozpočte sa to stratí systémom tam sa zaúčtuje to tam, to tam a výsledná správa je účelovo upravená a prelomiť tie skrýše dokážu len ľudia bezprostredne s tým sa zaoberajúci. Obdobne je to aj s vytvorením Správy mestského majetku, kde účelovo potrebujú schovať čachre machre so zimákom a kupkom v kamenáči, kde sa im ročné náklady vyšplhali na dvojnásobok nákladov predchádzajúceho nájomcu. Zo 620 000 eur v roku 2017 to v roku 2019 vytiahli na 1 250 000 eur, bez investícií, len na prevádzku. Takže sa to robí takto, ziskový areál na Priemyselnej 5 sa účelovo spojí so športovými zariadeniami vykazujúcimi aké také tržby a rozdiel sa vykryje z prímov areálu na Priemyselnej 5. Namiesto jednej organizácie budeme mať dve a náklady sa upracú v jednej stratovej. Na výberovom konaní bolo potrebné sa preukázať sa 2 ročnou praxou, čo sa rovná výberové konanie šité na mieru. Samozrejme vopred určenému uchádzačovi. Zveriť mnoho miliónový mestský majetok človekovi s 2 ročnou praxou je hazard, pokiaľ to však ide zaplatiť zo zvýšených daní občanov bez zjavného odporu , nemá to chybu z pohľadu vedenia mesta.

 6. 6
  Starý says:

  Dokedy tu budeme trpieť toho *********
  (primátora). Ešte si nenahrabal dosť. Prekvapuje ma
  že nelíši aj CS

 7. 7
  peter says:

  Tlieskam tomuto zúfalému pokusu HODNOTY ZA PENIAZE.
  Pred nástupom p.Primatora si delili trnavske firmy z rozpoctu mesta menej ako jeden milion eur rocne na udrzbu zelene.
  Po siestich rokoch zufalej snahy obsiahnut tento zaber nákupom techniky a pracovnej sily v rezii mesta sme sa dostali do stavu,ked nevieme pokryt zakladne potreby krajského mesta s pohladu udrzby a cistoty vid napr. sidlisko Druzba a mnoho blízkych lokalit k centru mesta.
  Budeme to velmi pozorne sledovat,ako sa bude darit firmam,ktore sa budu dovazat na vykon svojej cinnosti zo vzdialenosti viac ako 50km .

 8. 8
  Jery says:

  Treba povedať že to nie je ekonomický pokus HODNOTY ZA PENIAZE, ale vysúťažená cena. Hodnota za peniaze je kalkulovaná cena a prislúchajúci zisk podľa kategórie firmy, živnostník, s.r.o,,a.s., a počtu zamestnancov. V tomto prípade sa primátorovi podarilo odstaviť záhradnícke firmy. Na kosenie si najal firmy ktoré nemusia mať odborníkov a na odborné práce si bude najímať akože odborníkov. Odborníci chdia po Trnave a nikto sa nezmiloval nad GAŠTANMI a tie chradnú a za chvíľu budú mať pilčíci kopu odbornej práce, vypilovať 100 ročné stromy. Čistiť priestory trávnikov nebude mať kto, polievať stromy kedy rozhodne najväčší odborník. Nebude to ucelené s jedným zodpovedným pánom.

  • 8.1
   Truhlík says:

   To je tak, keď “Jeden” na základe smiešnej volebnej účasti zmúdrie vo všetkých profesionálnych oblastiach a utvrdí sa v tom, že je najlepší záhradník, arborista, odborník na cyklodopravu, špecialista na parkovaciu politiku, na daňovú problematiku, na právo, atď

 9. 9
  Starý says:

  Nepatrí to sem, ale potreboval sa pochváliť
  (sám najväčší) a nahnal v stredu všetkých
  sukmenovcov, aby bicykle uložili v cyklovezi.
  Tak sa robí propaganda.

  • 9.1
   maxim says:

   Jak výš? Šak to by bol podvod.

   • 9.1.1
    DPH says:

    Keby to bol jediný podvod Petra Bročku ml. a jeho súkmenovco s cyklovežou tak to je to najmenšie. To sa dá prerobiť trebárs na domček pre bezdomovcov. Táto skupina ľudí čo momentálne rozdáva karty v Trnave, tak sa to dá nazvať veľmi jednoducho a zrozumiteľne G E N O C Í D A !!!!!!

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.