reklama

Trnava vybrala dodávateľské firmy na údržbu a kosenie trávnikov na štyri roky

Mesto Trnava ukončilo verejnú súťaž na štvorročnú údržbu trávnikov vo všetkých mestských častiach okrem centra. O kosenie a údržbu sa v Trnave budú štyri roky starať firmy z Nitry, Močenka, Diviackej Novej Vsi v okrese Prievidza a Lehoty pri Nitre. So všetkými vybranými uchádzačmi radnica v priebehu augusta 2020 podpísala zmluvy v trvaní 48 mesiacov.

Trnava vysúťažila údržbu trávnatých plôch za celkovú cenu 1 milión eur s DPH. Predpokladaná hodnota zákazky bola stanovená na 1 milión 248-tisíc eur s DPH.

Súťaž, v ktorej hlavným kritériom bola predložená cena, rozdelili na časti podľa jednotlivých mestských celkov – Trnava Sever, Trnava Juh, Trnava Východ, Trnava Západ a Modranka. V centre sa o plochy zelene stará mesto vo vlastnej réžii.

Do verejnej súťaže sa nezapojila žiadna súkromná firma z Trnavy, svoje ponuky však predložili firmy FCC a STEFE, v ktorých má mesto polovičnú majetkovú účasť. Ani jedna z týchto spoločností však so svojimi ponukami neuspela.

Ilustračné foto

V mestskej časti Trnava Sever podpísalo Mesto Trnava zmluvu so spoločnosťou Inex-Hausgarden Močenok za cenu 207 432 eur s DPH.

Územný celok má rozlohu 295-tisíc metrov štvorcových trávnatých plôch. Hranica územného celku vedie stredom komunikácií – Trstínska cesta, Hospodárska ulica, Zelený kríčok, Rybníková ulica, Bučianska cesta a Piešťanská cesta.

V časti Trnava Západ podpísala radnica zmluvu so spoločnosťou Effecteam Nitra za cenu 286 224 eur s DPH.

Plochy určené na údržbu zelene tu dosahujú výmeru 525-tisíc metrov štvorcových. Hranica územného celku vedie stredom komunikácií – Trstínskou cestou, ulicou Terézie Vansovej, Jána Bottu a Bedřicha Smetanu.

Zelené plochy s výmerou 430-tisíc metrov štvorcových v lokalite Trnava Východ bude spravovať spoločnosť Inex-Hausgarden Močenok, ktorá uspela s cenou 316 482 eur s DPH.

Hranica územného celku vedie stredom komunikácií, tzn. Piešťanská cesta, Bučianska cesta, ulica Hlboká, od kruhovej križovatky Sladovnická – Nitrianska tvorí hranicu územného celku železničná trať smer Sereď, Galanta.

Časť mesta v lokalite Trnava Juh s výmerou 197-tisíc metrov štvorcových získala spoločnosť Landgart Slovakia z Diviackej Novej Vsi za 136 252 eur s DPH.

Hornú hranicu územného celku tvorí železničná trať smer od Serede smerom po Cífer. Spodná hranica je tvorená katastrom Modranky.

O Modranku sa štyri roky bude starať firma Grasstech z Lehoty pri Nitre za cenu 54 825 eur s DPH. Výmera trávnatých plôch je 72-tisíc metrov štvorcových.

Ulož ako PDF
Napísal 24. augusta 2020 11:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava vybrala dodávateľské firmy na údržbu a kosenie trávnikov na štyri roky”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.