reklama

Mesto vypísalo súťaž na údržbu 200 hektárov trávnikov za takmer 2,9 milióna eur na štyri roky

O trávniky na území mesta sa môže po novom starať nová firma alebo konzorcium dodávateľov, ktoré ponúkne mestu najvýhodnejšie podmienky. Mesto Trnava vyhlásilo verejnú súťaž na údržbu trávnikov. Počas štyroch rokov predpokladá, že za túto službu zaplatí maximálne 2,9 milióna eur s DPH. Verejná súťaž, ak bude úspešná, túto čiastku zrejme ešte stlačí nižšie.

Predmetom zákazky je údržba plôch verejnej zelene – trávnikov, ktoré zahŕňa kosenie, vyhrabávanie, hnojenie, prevzdušnenie, prerezanie, odburinenie trávnatých plôch, hrabanie lístia, likvidácia inváznych rastlín, jarné a jesenné čistenie pozemkov, ručné vyzbieranie rozptýleného odpadu, zavlažovanie a údržba závlahových systémov.

Súťaž je rozdelená na dve časti podľa mestských územných celkov.

Prvý z nich tvorí Kopánka, sídliská Zátvor, Vodáreň, Družba, Hlboká, či Hliny a rozsah plôch určených na údržbu predstavuje územie s rozlohou takmer 920-tisíc metrov štvorcových (92 hektárov).

Do druhej časti verejnej súťaže spadá územie, ktoré tvorí centrum mesta, Špíglsál, sídliská Prednádražie, Linčianska a mestská časť Modranka.

Rozloha tohto územia predstavuje viac ako 105 hektárov.

kosenie

Ilustračné foto

Záujemcovia môžu predkladať mestu súťažné návrhy do 12. apríla 2016.

Údržbu trávnikov financuje mesto z vlastných rozpočtových prostriedkov.

Súťaže sa môžu zúčastniť jednotlivé firmy, podmienky súťaže nevylučujú ani účasť skupiny dodávateľov. Tí nemusia vytvoriť určitú právnu formu, požaduje sa len stanovenie jedného člena, ktorý bude konať v mene všetkých členov skupiny a prijímať pokyny v tomto verejnom obstarávaní, ako aj konať v mene skupiny v prípade úspešného výsledku ich ponuky vo verejnej súťaži.

Medzi podmienkami účasti vo verejnej súťaži pre uchádzačov nájdeme okrem štandardných zákonných podmienok (potvrdenie o bezúhonnosti, plnenie si daňových a odvodových povinností…) aj nutnosť preukázať realizáciu podobných zákaziek v období za posledných 36 mesiacov v hodnote najmenej 400-tisíc eur bez DPH (platí pre účasť v súťaži pre rozsahovo menšie územie 1. časti súťaže), uchádzači o 2. časť zákazky musia preukázať za ostatné tri roky zrealizované zákazky v objeme aspoň 500-tisíc eur bez DPH.

Podmienkou uchádzačov je preukázať prehľad o priemernom počte zamestnancov a o počte riadiacich zamestnancov za predchádzajúce tri roky, rovnako aj menovitý zoznam s údajmi o vzdelaní vedúcich zamestnancov uchádzača a osobitne osôb uchádzača zodpovedných za plnenie zmluvy.

Spôsobilosť súťažiacich spoľahlivo uskutočniť požadované práce pre mesto Trnava má preukázať dostatočné technické vybavenie uchádzačov ako sú samochodné kosačky so zberným košom a hydraulickým vysýpaním, motorové kosačky s pojazdom, nákladné autá, krovinorezy, vysávač na zber lístia a ručné náradie.

O údržbu plôch trávnikov na území Trnavy sa v súčasnosti okrem samotných zamestnancov mesta stará niekoľko súkromných firiem.

Ulož ako PDF
Napísal 10. marca 2016 0:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

35 komentárov pre “Mesto vypísalo súťaž na údržbu 200 hektárov trávnikov za takmer 2,9 milióna eur na štyri roky”

 1. 1
  kosák says:

  P. Pokorný bolo by vhodné doplniť informáciu koľko táto “sranda” stála doteraz za rok resp. za štyri roky, aby sme mali predstavu.

 2. 2
  jano says:

  Veď Lepšia Trnava tvrdila pred volbami, že stačia 2 kosačky a bude, páni z LT nie je to také jednoduché, ale poohovárať sadovnícke firmy ste vedeli dokonale, a navyše tá dlhá doba na vypísanie súťaže, takže nie je nič také jednoduché ako ste prezentovali, ked ste tam ešte nesedeli.

  • 2.1
   Juraj Fuzák says:

   ukaz mi kde LT povedala ze stacia dve kosacky a ohovarala firmy? LT poukazovala na to ze mesto malo 20 rocne zmluvy a stale dodatkovane. Toto su take argumenty z tvojej strany ako pouziva jeden psychicky naruseny dohodar z VUCky vo svojom obcastniku.

  • 2.2
   jozo says:

   Termín súťaže do 12.aprila nie je úplne optimálny…vzhladom na charakter prac…v tom čase uz by mali záhradníci fungovať naplno. 12.aprila sa odovzdaju ponuky…min. mesiac na vyhodnotenie ponuk, zmluvu…to uz je máj…pri takom rozsahu prac je treba mať. potrebné vybavenie, ľudí… podobný typ prac je optimálne zazmluvnit pred sezónou, sutaz mala byt výpisana uz cez jesen/ zimu…pocitam ze teraz už ma väčšina firiem rozplanovane akcie na najbližší mesiace…

   • 2.2.1
    fifo says:

    Pan Jozef, len podla mňa je to nadstavene dobre. Cez týždeň sa strihali stromy, kríky a aj hrabalo listie. A naďalej sa s prácami pokračuje, dnes som videl ako hrabali lístie napr.na Paulinskej.Všetko pokračuje ďalej, len nová súťaž už presne zadefinuje kto sa bude starať o uvedené pozemky štyri roky. Hlavne sa bude kosiť viackrát, nie len štyrikrát, ako bolo za bývalých čias. Nechajme sa prekvapiť, lebo starý systém bol veľmi zlý.

    • 2.2.1.1
     jozo says:

     Fifo…to že sa bude kosiť niekde viacej (vyšší štandard) je super, to že zmluva bude na 4 roky je super ( pre mesto aj pre firmy) …no podobné ( sezónne) prace sa zvyknú kontrahovať pred sezónou…predpokladam že firmy co robili udrzbu doteraz sa cez zimu chystali na plán B, a snažili si zazmluvnit prácu niekde inde, tak isto aj iné zahradnicke firmy sa cez zimu chystaju na jar a necekaju ….preto by bolo rozumnejšie keby bola sutaz vypisana uz na jeseň/ zima…tak aby sa nová sezóna začala po novom….a informácie ze mesto bude vypisovat sutaz na udrzbu boli uz na jeseň…preto nechápem ze súťaž je ešte v apríli….a ako sa vraví “jar sa ta opyta co si robil cez zimu😉 …preto konštatovanie že termín súťaže nie je optimálny ( bez ohladu na zvýšenie štandardu udrzby)

 3. 3
  jano says:

  Aha myslel ste Kopúnek, omyl, teraz už to nie je pravda, ale ste tieto firmy dokonale pretrásali v článkoch, aj menovite, a reakcia občana bola jasná, predražené,netransparentné aj. nemám záujem tie články vyberať a posielať, takisto to bolo aj pri ďaľších firmách.

  • 3.1
   fifo says:

   No daj nám sme nejaký článok,kde Bročka ohováral nejaké firmy.Bože zase len bludy a bludy našeho Gabriela Kopunika,smeráčika…A že dve kosačky…To si zabil Gabriel

  • 3.2
   Juraj Fuzák says:

   bla bla bla, nemas zaujem sem davat clanky ale mas zaujem sem davat tvoje nicim nepodlozene vymysly? Pri akych dalsich firmach? Ked uz si zacal tak to dokonci.

 4. 4
  jano says:

  Opýtajte sa kolegu Bročku, dobre vie.

  • 4.1
   Juraj Fuzák says:

   ty sa opytaj toho kto ta krmi s tymi zarucenymi tutovkami…

   • 4.1.1
    zuza says:

    Jano ma pravdu, presne takto to bolo,nechcem krivdit, ale p. primator sa neuplatnil v sukromnej sfere tak sa dal na dobrovolnictvo a nasledne na funkcie, inak zatial mu to ide,facebook robi svoje, starsia generacia nema sancu.

  • 4.2
   forrest gump says:

   úbožiak bezcharakterný

 5. 5
  alena says:

  Keď sa vyberie taká firma ako na údržbu ciest , chodníkov, a dopravného značenia, tak zbohom , to je hotová katastrofa.

  • 5.1
   CS says:

   Pani Alena (alebo Žofia?),…stále len vypisujete a obúvate sa do firmy CS, ale nič konkrétne čo tá spoločnosť sfušovala nenapíšete (to dokáže ohovaráť každý). …no zrejme nič také vážne ani nie je…

 6. 6
  Denis Majernik says:

  kosak, aby si mal predstavu, tak jedno kosenie, iba kosenie stalo tusim 80.000€. A ak si dobre spominam, tak za jeden rok sa dalo tusim siestim ci siedmim firmam tesne do miliona €.
  Kto vie presnejsie, opravte ma.

 7. 7
  lubomir says:

  Ako pozerám po Trnave, kruháky nepostríhané, to čo sa posadilo skape, takže je už čas stríhať, nech nie viacej škody ako užitku, apropo a firma Siemens tiež roky robi pre mesto a žiadne výberové. Inak firma CS čo robí všetko pre mesto tiež by mala odovzdávať dôslednejšiu robotu, tie niektoré opravy to je volačo otrasné a termíny no comment

  • 7.1
   fifo says:

   Gabo to si ty?Všade si,aj na Odkaze pre starostu. Neblazni, lebo skončíš u Chocholouska. ..

  • 7.2
   CS says:

   P.lubomir,…pri stovkách menších a väčších opráv a rekonštrukcií ročne sa môže stať, že sa niečo nepodarí. Ale je tu kontrola z Mesta, a keď je niečo neprebrateľné, tak sa to hneď opraví. Neviem o ktorej dôslednejšej robote hovoríte, ale nie všetko čo sa tu opravuje realizuje spoločnosť CS.
   S pozdravom

 8. 8
  patrik says:

  Vazeny p. Fuzak, chcel by som zdovodnit preco firmy, aj ked boli vybrate za povodnych vladcov nedodrziavaju podmienky sutaze,bohuzial to teraz nie je zaujimave, isli sme aj my do sutaze na udrzbu komunikacii aj doparavne znacenie a podmirnkz boli take, ihned opravit komunikaciu ci chodnik, do hodiny oprabit dopravnu znacku,to teraz ani nahodou neplati, a jedno je zaujimave,ze toto p. Primatora netrapi, nic nie ja take ako vyzera a ma jedine stastie, ze sa nenasiel dalsi Brocka aby sa tym zaoberal, uz ho nezaujima web odkazprestarosu, aka to zmena, ked je on teraz na radnici. Napisal som Vam, lebo mam dojem, ze Vy a poslanci LT su spasitelia, a vsetky kritiky zvalujete na nemenovaneho novinara, apropo nie som jeho obdivovatel,ani obdivovatel byvaleho vedenia.

  • 8.1
   Juraj Fuzak says:

   preco nepodate oficialnu staznost alebo podnet na mesto alebo priamo primatorovi ked mate dojem alebo poznatky ze si niekto neplni svoje zmluvne podmienky? Docela tomu nerozumiem, namiesto toho sa vypisuju reci kade tade.

   Odkial mate ze primatora nezaujima odkaz pre starostu? Pravidelne sa stretavaju na urade a sleduju ako sa podnety riesia alebo neriesia. To ze niektore nejdu vyriesit hned je pochopitelne.

   Ja nemam o sebe ziadny spasitelsky dojem a nemam problem prijat ani kritiku ci zmenit nazor po rozumnej debate. Len prosim nenazyvajme to podivne individuum co vydava kazdy tyzden tie zvratky novinarom lebo ti skutocni novinari by sa mohli urazit.

   • 8.1.1
    Larab says:

    Pán Fuzak, Váš pohľad je v mnohom správny. Len je tu aj iný pohľad. Občania tohto mesta si platia primátora, viceprimátorov, úradníkov a tak trochu aj poslancov práve na to, aby nemuseli kontrolovať kto plní a neplní zmluvné podmienky.

    Zástupcovia mesta to majú kontrolovať. Na čo vás tam máme?

    • 8.1.1.1
     Juraj Fuzak says:

     to bez pochyb ale ked ma obcan pocit ze nieco nefunguje tak ako ma tak by sa mal na to pytat a dotazovat oficialnou cestou a myslim ze tou asi nemozno nazyvat diskusie na trnava live alebo niekde inde.

 9. 9
  Frantisek says:

  Patrikov komentar sedi,co trocha len kritizuju su kone byvaleho vedenia ci nemenovaneho novinara, ale aj teajsie vedenie moze robit chyby, a preto sa na to ukazuje, al esko vidim p. Fuzak si to nechce pripustit,treba pocuvat vsetkych,nikto nie je vsemohucni a bez chyby.

 10. 10
  sTToka says:

  Toto je čistá fikcia:

  2.900.000,- EUR
  jeden automower 315 od Husquarny stojí 1.999,- EUR (s DPH bez množstevnej zľavy)
  za 2,9 mil by sa dalo kúpiť 1.450 týchto robotických kosačiek čo kosia automaticky bez nutnosti vyvážať pokosenú trávu.

  celoročne by boli všetky trávnaté plochy vykosené.

  • 10.1
   jozo says:

   ….zaujímavá súvaha…
   ….a čistá realita:
   – automatická kosačka je ok- na záhrade, v stráženom areály…..v meste by 1450 takychto automatickych kosačiek vyžadovalo 1450 dozorcov….aby nebolo mesto na druhy deň bez kosačiek 😉

   Iná. súvaha: Suma 2.9 mil € za údržbu vyzerá že wowww….no premenené na drobné pri ploche 197ha to je:
   14.720€/ha/4roky = 3.680€ / ha/ rok = 0,368€ / m2 / rok tzn. pri priemere 4 kosby za rok do 0,09€ /cca 2,8sk/ m2 / kosbu ….a to v cene je aj vyhrabanie lístia, zber odpadu, hnojenie, odburinenie .. hmmmm…

   Ina súvaha: Asi by vyšlo rovnako alebo levnejsie keby si mesto robilo údržbu samo…no prvotna investicia by bola vyššia ( nákup profi strojneho vybavenia, vybudovanie zázemia – budova, garaze pre mechanizaciu, dvor…, personalne zabezpečenie časť TPP, časť brigadnici, časť verejnopropesne práce) …bolo by teba riešiť aj vytazenost zamestnancov cez zimu, niektoré prace by mohli byt pomalšie v porovnaní s dodávateľským systémom ( napr. Zber lístia), a na začiatku možno aj zníženie štandardu než by sa systém ( se facto nová mestská firma) zabehal …

 11. 11
  galvo says:

  Nuz byt neschopny a nezamestnany je zrejme najlepsia kvalifikacia na starostu… Apropo. Kedy sa zacne maestro venovat parkovaniu na sidliskach? Treba stavat parkovacie domy ak mu to este nedoslo. Selfiemanovi.

 12. 12
  ison says:

  Odporúčam vedeniu mesta rokovať s vedením Nápravnovýchovného ústavu Hrnčiarovce nad parnou. Výhoda takéhoto riešenia je obrovská. Nie je potrebné žiadne obstarávanie, cena práce je výrazne nižšia, odsúdení sú prínosom pre spoločnosť, nie je problém so zamestnávaním cez zimu atď. Skúste o tom porozmýšľať.

  • 12.1
   fifo says:

   Ison,väzni dávno pracujú pre mesto.Teda od nástupu Bročku robia pre mesto bez nejakého sprostredkovateľa-nejakej firmy,ktorá na tom samozrejme zarábala.Skúste si to vyhľadať na nete.Keď nie,tak ja to časom dodám.

   • 12.1.1
    ison says:

    Ale ja netvrdím, že nepracujú. Ak áno, je to len dobre. Ja teda navrhujem, aby sa ta spolupráca rozšírila aj na údržbu zelene. Ja si myslím, že by to pre mesto aj spoločnosť bolo prínosom.

 13. 13
  fifo says:

  Galvo a na ktorom sídlisku je problém s parkovaním?A kde by si chcel umiestniť tie parkovacie domy?V Trnave poznám len jedno miesto,kde je veľký problém s parkovaním a to sú Hliny.A veľký problém s parkovaním je pri nemocnici a pri stanici.Pokiaľ viem,tak pri nemocnici bude stavať mesto veľké parkovisko a Hliny sa tiež riešia.Okolie železnice nepatrí mestu,tak nič.Aj v centre mesta sa bude stavať parkovací dom.A treba začať používať nožičky,lebo ľudia zostali strašne leniví.Všetci by chceli parkovať rovno pri dome.Pritom päť alebo desať minút od svojho domu majú voľné miesta na parkovanie.A výhovorka,aby som na auto videl je totálny blud.Mne osobne už dvakrát vykradli auto priamo pred domom.

  • 13.1
   galvo says:

   Ja chodim po TT zasadne pesi, ale manzelka musi pouzivat auto pevaza kopec materialov a vozi syna do a zo skolky. A rodicia mi byvaju na Hlinach. Ako sa teda Hliny budu riesit? Parkovaci dom tu zrusili…

   • 13.1.1
    jozo says:

    prečo skoro každý majitel autá na sídlisku očakáva že SE-TO a SA-MO …alebo NIEKTO iný vyrieši jeho problém s parkovaním jeho auta , ideálne potom dvoch či troch áut… a ideálne priamo u domu… :)

   • 13.1.2
    fifo says:

    Galvo,dajme čas Bročkovi a potom to zhodnotíme.Viem,že sa rieši aj koncepcia parkovania v Trnave.A samozrejme tiež Na hlinách.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.