reklama

Radnica eviduje pohľadávky u firem aj súkromných osôb v hodnote 3,5 milióna eur

Právnické osoby, podnikatelia a fyzické osoby dlhovali mestu Trnava k 31. decembru 2011 takmer 3,5 milióna eur. Samospráva sa snaží získať svoje peniaze viacerými spôsobmi – od výziev na zaplatenie cez záložné práva až po exekúcie.

Najväčšie pohľadávky po lehote splatnosti eviduje mesto na dani z nehnuteľností – 1,96 milióna eur.

Z pohľadávok za daň z nehnuteľnosti sú vo výške 1,38 milióna eur pohľadávky od právnických osôb v konkurze, nie je ich možné vymáhať a mesto čaká na výsledok konkurzného konania. Na pohľadávky vo výške 174-tisíc eur bola uplatnená exekúcia na účet, pohľadávky vo výške 68-tisíc eur sú vymáhané exekútorom. Ďalšie dlhy vo výške 143-tisíc eur eur sú zabezpečené záložným právom. Najnovšie pohľadávky za daň z nehnuteľnosti, ktoré vznikli v roku 2011, boli vymáhané výzvami na zaplatenie,“ konkretizuje informatívna správa o stave a vývoji dlhu mesta Trnava, s ktorou sa oboznámili mestskí poslanci.


Spoločnosť TT-Komfort, v ktorej má mesto 50-percetný podiel, ráta dlhy svojich klientov v státisícoch eur

Viac ako 560-tisíc eur dlhujú firmy a súkromné osoby mestu za miestne dane, poplatky a pokuty. Z tejto sumy predstavujú najviac, až 380-tisíc eur dlhy na poplatkoch za komunálne a drobné stavebné odpady.

Ďalších viac ako 410-tisíc eur nezaplatili do lehoty splatnosti dlžníci trnavskej samospráve na nájomnom za nebytové priestory a byty spravované spoločnosťou TT-Komfort.

Ostatné pohľadávky v hodnote 450-tisíc eur eviduje mesto za nezaplatené služieb nájomníkmi v bytoch a nebytových priestoroch spravovaných TT-Komfortom, ktorý pohľadávky vymáha prostredníctvom súdnych a exekučných konaní.

Najväčšie sumy dlhujú mestu najmä podnikateľské subjekty, ktoré už neexistujú alebo sú v konkurze. V mnohých prípadoch sú exekúcie a súdne konania zdĺhavé, a často aj bezvýsledné. Mesto uvažuje aj nad alternatívou zverejňovania dlžníkov, v tých prípadoch, kde to zákon umožní.

Ulož ako PDF
Napísal 23. apríla 2012 0:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.