reklama

Súťaž za 35 miliónov eur na prevádzkovateľa Mestskej autobusovej dopravy mesto zopakuje, radnica vyhlásila nový tender

Mesto Trnava 23. novembra 2020 zrušilo verejnú súťaž na prevádzkovateľa Mestskej autobusovej dopravy (MAD) vyhlásenú v júli tohto roka. Vzápätí, 24. novembra, vyhlásila radnica nový tender s prakticky rovnakými podmienkami.

Trnavská radnica hľadá prostredníctvom verejnej súťaže dopravcu, ktorý bude prevádzkovať Mestskú autobusovú dopravu na území mesta počas desiatich rokov.

Predpokladaná hodnota zákazky je 34,8 milióna eur s DPH (29 mil. eur bez DPH). Mesto Trnava plánuje uzatvoriť zmluvu s vybraným uchádzačom na obdobie od 1. apríla 2021 do 31. marca 2031.

Podľa vyjadrenia hovorkyne mesta a vedúcej úseku komunikácie a marketingu Veroniky Majtánovej pre portál trnava-live.sk dôvodom, prečo nebol v prvej súťaži vybraný žiadny z uchádzačov bolo, že neboli predložené viac ako dve ponuky.

„Do súťaže boli predložené dve ponuky. Je vyhlásená nová súťaž, informácie k nej sú verejne dostupné. Pokiaľ nebude súťaž ukončená a nepríde k výberu nového prevádzkovateľa, na základe platnej zmluvy bude MAD v Trnave zabezpečovať spoločnosť Arriva,“ uviedla Majtánová.

Ilustračné foto

Súťaž na poskytovateľa MAD na desať rokov vyhlásila trnavská radnica už na jar v roku 2019, no tender napokon nebol ukončený a víťaza nevyhlásili. Rovnako ako v prípade verejnej súťaže vyhlásenej v lete 2020.

“Predmetom služby je zabezpečiť verejnosti bezpečné, efektívne a kvalitné dopravné služby na území Mesta Trnava formou mestskej autobusovej dopravy za určené základné cestovné podľa potrieb dopravnej obslužnosti predmetného územia a pri zohľadnení sociálnych a environmentálnych faktorov,” opisuje stručne predmet zákazky Mesto Trnava.

Predpokladaný počet “vozokilometrov” v jednom kalendárnom roku je viac ako 1 milón, počas desiatich rokov mesto odhaduje, že dopravca vykoná 10,5 milióna vozokilometrov.

Od zmluvného prevádzkovateľa mesto vyžaduje zabezpečenie služieb MAD prostredníctvom minimálne 34 kusov autobusov, a zároveň musí dopravca zabezpečiť 7 – percentný podiel záložných vozidiel z minimálneho počtu vozidiel.

Medzi stanovenými požiadavkami mesta Trnava je aj povinosť dopravcu zabezpečovať Mestskú autobusovú dopravu autobusmi, ktorých celkový priemerný vek nesmie presiahnuť 10 rokov, maximálny vek jednotlivých autobusov nesmie presiahnuť 16 rokov.

Výšku cestovného v Mestskej autobusovej doprave určuje Mesto Trnava.

Ponuky sa vyhodnocujú na základe najnižšej ceny, kritériom na vyhodnotenie ponúk v rámci tohto postupu verejného obstarávania je nákladová cena za predmet zákazky za roky 2021 až 2031.

Lehota na predkladanie ponúk uchádzačov v novej súťaži uplynie 23. decembra 2020, kedy sa uskutoční aj otváranie ponúk.

Ulož ako PDF
Napísal 25. novembra 2020 1:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Súťaž za 35 miliónov eur na prevádzkovateľa Mestskej autobusovej dopravy mesto zopakuje, radnica vyhlásila nový tender”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.