reklama

Nový systém mestskej autobusovej dopravy má fungovať od augusta, mesto stavia nové zastávky

V Trnave pribudnú v priebehu najbližších týždňov štyri nové zastávky pre Mestskú autobusovú dopravu (MAD).

Výstavba nových stanovíšť pre autobusy je súčasťou pripravovaného projektu optimalizácie MAD. Ten plánujú mesto a SAD Trnava spustiť v priebehu augusta tohto roka.

Trnavská spoločnosť CS, s.r.o., dokončila pred niekoľkými dňami novú zastávku pre autobusy na Bottovej ulici pri internátoch STU, ďalšiu buduje na Hlbokej ulici.

V rámci projektu riešime úpravu chodníkov a realizáciu nových plôch pre autobusy. Priestor na Bottovej ulici je stavebne ukončený, do konca júna zrealizujeme aj ďalšiu plochu na Hlbokej ulici,“ upresnil Miroslav Marcián zo spoločnosti CS Trnava.
Nové zastávky budú na Bottovej, Hlbokej a Sladovníckej ulici

Dve nové zastávky postavené na oboch stranách cesty pribudnú aj na Sladovníckej ulici. Vybudované budú v zelenom páse približne 50 metrov od svetelnej križovatky ulíc Sladovnícka-Kollárova-Hlboká-Spartakovská.

Cieľom pripravovaných zmien vo fungovaní Mestskej autobusovej dopravy je podľa predstaviteľov mesta Trnava zvýšiť atraktivitu cestovania a počet ľudí, ktorí budú cestovať po meste autobusmi na úkor individuálnej automobilovej dopravy. Verejná doprava má byť po spustení dlhodobo pripravovaného projektu optimalizácie rýchlejšia, modernejšia a priateľskejšia k cestujúcim.

Spustenie projektu bolo niekoľkokrát odložené, zatiaľ neoficiáne sa uvažuje nad 1. augustom 2012.

Jedným z nosných nástrojov zmeny vo fungovaní MAD v Trnave má byť zavedenie pravidelných intervalov autobusových liniek.

Ulož ako PDF
Napísal 7. júna 2012 13:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nový systém mestskej autobusovej dopravy má fungovať od augusta, mesto stavia nové zastávky”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.