reklama

Od 1. augusta nastanú v mestskej autobusovej doprave viaceré zásadné zmeny

Mesto Trnava a SAD Trnava pripravujú od 1. augusta spustenie projektu Optimalizácie mestskej autobusovej dopravy (MAD).

Cieľom viacerých zásadných zmien (MAD) má byť zrýchlenie prepravy a obsluhy cestujúcich. Projekt pripravovali SAD a mesto Trnava spolu s odborníkmi približne dva roky.

Od 1. augusta budú môcť majitelia čipových kariet nastupovať aj strednými dverami. Novinkou sú tiež bezplatné prestupné lístky, určené pre cestujúcich, ktorí využívajú čipovú kartu. Od 1. januára 2013 si budú môcť cestujúci zakúpiť cestovný lístok aj prostredníctvom SMS správy.

Súčasťou zmien vo fungovaní trnavskej MAD sú aj nové zastávky na Bottovej, Sladovníckej a Hlbokej ulici.

Pribudla aj linka na Novú ulicu, ktorá dovezie cestujúcich k obchodným centrám (Baumax, Sconto…) pri juhovýchodnom obchvate.

Autobusové linky sú zaradené v troch kategóriách: linky 1-6 ako nosné linky zabezpečujú rýchlu dopravu predovšet­kým vo vzťahu „bydlisko – pracovisko“. V špičkových obdobiach budú premávať približne každých 20 minút, mimo špičky každých 60 minút.

Doplnkové linky s označením od 1 do 16 zabezpečia dopravu z okrajových častí mesta cez centrum. Pokrývajú miesta, kde nie sú nosné linky, no zároveň sa na ne napájajú prostredníctvom strategických prestupových zastávok, ktoré sú: Dohnányho, Hospodárska, Šrobárova, Zelený kríčok, Kollárova a Železničná stanica. Interval na doplnkových linkách je každých 40 – 60 minút.

Treťou kategóriou sú školské linky očíslované od 21 do 23. Zabezpečia dopravu z okrajových častí mesta, najmä z obytných zón, do oblastí, kde sú umiestnené stredné školy. Tieto linky budú môcť využívať všetci cestujúci, nielen študenti. Premávka je organizovaná pred začiatkom a po ukončení vyučovania.

CENY CESTOVNÝCH LÍSTKOV MAD TRNAVA PLATNÉ OD 1.8.2012:

prvá cena je pri platbe čipovou kartou / druhá pri platbe v hotovosti

obyčajný cestovný lístok 0,50 / 0,70

cestovný lístok so zľavou 0,30 / 0,40

cestovný lístok za batožinu 0,30 / 0,40

cestovný lístok za psa 0,50 / 0,60

cestovný lístok za detský kočík 0,20 / 0,30

cestovný lístok pre občanov nad 70 rokov 0,07 / 0,10

cestovný lístok pre osoby ťažko zdravotne postihnuté, ktoré sú držiteľmi preukazov ZŤP a ZŤP-S 0,07 / 0,10

SMS lístok 0,70

Tvorcovia optimalizácie MAD kladú dôraz na používanie čipových kariet. Ich využívanie minimalizuje narábanie s hotovosťou, zrýchľuje nastupovanie a skracuje časy potrebné na vybavenie cestujúcich. Aj preto sú držitelia kariet zvýhodňovaní.

Čipovú kartu si môžete zakúpiť na predajnom mieste spoločnosti SAD Trnava, a. s., na Ulici Andreja Hlinku. Čipovú kartu dostanete po vyplnení žiadosti o vydanie, ktorú nájdete aj na stránke www.sadtrnava.sk a zaplatení poplatku za jej vystavenie.

Karta je platná 5 rokov od dátumu vystavenia. Kredit je možné využiť kedykoľvek počas platnosti karty. Keď sa jej platnosť skončí, cestujúci môžu zvyšný kredit presunúť na novú, alebo požiadať o vrátenie zostatku.

Kartu je možné dobiť hneď pri vystavení, neskôr na predajnom mieste, alebo priamo v autobuse.

MAPA LINIEK BEZ ŠKOLSKÝCH AUTOBUSOV (klikni pre zväčšenie)

MAPA LINIEK ŠKOLSKÝCH AUTOBUSOV (klikni pre zväčšenie)

Cestovné poriadky platné od 1. augusta 2012
Nosná linka č.:
1 Strojárenská – Kopánka, Nám. SUT
2 Strojárenská – Družba
3 Prednádražie – Viktoríniho nám.
4 Linčianska – Kopánka, Nám. SUT
5 Prednádražie – Strojárenská
6 Sibírska – Prednádražie

Doplnková linka č.:
11 Šrobárová – Orešianska – Modranská
12 Hrnčiarovce – Žel. stanica
13 Biely Kostol – Družba
14 Modranka – Družba – ŽS
15 Vozovka – Prednádražie
16 Nemečanka – OC Baumax

Školská linka č.:
21 Školská linka 1
22 Školská linka 2
23 Školská linka 3

Ulož ako PDF
Napísal 16. júla 2012 9:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Od 1. augusta nastanú v mestskej autobusovej doprave viaceré zásadné zmeny”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.