reklama

Materiál o zvyšovaní cestovného v Mestskej autobusovej doprave zastupiteľstvo stiahlo

Poslanci trnavského mestského zastupiteľstva dnes na začiatku schôdze odsúhlasili návrh poslanca Mateja Lančariča a viceprimátora Bystríka Stanka o stiahnutí materiálu Návrh na výmeru cestovného pre Mestskú autobusovú dopravu (MAD).
O plánovanom zvyšovaní cestovného sa tak poslanci napokon nerokovali.

„Materiál považujem nedopracovaný, chýbajú viaceré fakty a údaje, na základe ktorých sa k nemu môžeme vyjadriť. Navyše návrh neprerokovala Komisia dopravy a verejnoprospešných služieb, ktorá tak k materiálu nemala možnosť zaujať stanovisko. Preto navrhujem stiahnutie materiálu a jeho dopracovanie,“ uviedol poslanec Lančarič.

Viceprimátor Stanko pripomenul, že návrh o novom cestovnom výmere MAD bude potrebné riešiť až po schválení pripravovanej optimalizácii MAD. „V súčasnosti nie sú ukončené ani rokovania s SAD, doriešené nie sú ani ďalšie viaceré záležitosti. Navrhujem, aby sme sa k výmeru cestovného vrátili až po dokončení optimalizácie mestskej autobusovej dopravy,“ poznamenal.

O prípadných úpravách cien cestovného v Trnave nebudú poslanci pravdepodobne hlasovať ani do konca tohto kalendárneho roka.

Ilustračné foto

Poslanci stiahli z rokovania utorňajšej schôdze na základe návrhu mestskej rady aj materiály o založení Nadácie, zakladateľmi ktorej majú byť mesto Trnava, Rímskokatolícka cirkev, Trnavská arcidiecéza a Trnavský samosprávny kraj, nerokovalo sa ani o plánovanom rozširovaní IBV Pekné pole a odpredaji bytov. Materiály požaduje mestská rada dopracovať v zmysle rozpravy, ktorá sa uskutočnila na ostatnom rokovaní mestskej rady.

Ulož ako PDF
Napísal 25. októbra 2011 13:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.