reklama

Zastupiteľstvo vymenovalo nového náčelníka Mestskej polície Ivana Ranušu

Mestské zastupiteľstvo vymenovalo v utorok 28. apríla s účinnosťou od 1. mája 2020 do funkcie náčelníka Mestskej polície mesta Trnava Ivana Ranušu. Stalo sa tak na návrh primátora Petra Bročku a odporúčanie mestskej rady a výberovej komisie.

Ivan Ranuša bude len druhým šéfom Mestskej políce (MsP) v Trnave od roku 1991.

Od jej založenia až do konca februára 2020 zastával túto funkciu Igor Keleši, ktorého odvolalo mestské zastupiteľstvo 11. februára.

Na základe predložených žiadostí do výberového konania a odporúčania výberovej komisie vzišiel návrh primátora mesta Trnava na vymenovanie Ivana Ranušu, ktorý doteraz pôsobil v pozícii zástupcu náčelníka MsP.


Ivan Ranuša po vymenovaní do funkcie počas zasadnutia MZ mesta Trnava, 28. apríla 2020

Reprofoto: trnava.videostream.sk

S návrhom primátora a následným odporúčaním mestskej rady sa stotožnili aj poslanci mestského zastupiteľstva, ktorí jednohlasne podporili návrh na vymenovanie Ivana Ranušu do funkcie. Za jeho vymenovanie sa vyslovilo všetkých 28 prítomných poslancov.

„Chcem sa poďakovať mestskému zastupiteľstvu za vyslovenú dôveru a teší ma, že bola široká a jednoznačná. Prosím vás, aby ste sa na mňa obracali so žiadosťami o informácie o činnosti mestskej polície, so sťažnosťami či s návrhmi a podnetmi na zefektívnenie práce mestskej polície. Som vám k dispozícii a ešte raz ďakujem za dôveru,“ vyslovil sa v krátkom príhovore po svojom vymenovaní pred poslaneckým zborom Ranuša.

„Teší ma, že návrh na vymenovanie prešiel jednohlasne na mestskej rade aj v zastupiteľstve. Dúfam, že budeme ťahať za jeden povraz k dobrému a pozitívnemu výsledku,“ zablahoželal k vymenovaniu novému náčelníkovi primátor Bročka.

Ulož ako PDF
Napísal 28. apríla 2020 20:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zastupiteľstvo vymenovalo nového náčelníka Mestskej polície Ivana Ranušu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.