reklama

Poslanci odvolali náčelníka mestskej polície. Keleši končí vo funkcii po takmer 29 rokoch

Prvý a doposiaľ aj jediný náčelník Mestskej polície v Trnave Igor Keleši končí po takmer 29 rokoch vo funkcii. O jeho odvolaní z funkcie rozhodli poslanci mestského zastupiteľstva na zasadnutí v utorok 11. februára 2020.

“Mám na chod mestskej polície vyhranený názor ako sa prezentuje a funguje. Nedokážem si predstaviť spoluprácu s aktuálnym ‘velením’,” uviedol primátor Peter Bročka, ktorý podal návrh na odvolanie Kelešiho z funkcie ako doplňujúci bod programu zastupiteľstva.

“Som prekvapený, že za takýchto procesných okolností riešime túto záležitosť. Je to jeden z mála zamestnancov mesta, ktorí sú priamo volení mestským zastupiteľstvom. O jeho práci sa pochvalne vyjadrujú v rámci celého Slovenska,” povedal v rozprave poslanec Rastislav Mráz.


Igor Keleši na snímke z novembra 2019

Začiatkom roku 1991 rozhodlo mestské zastupiteľstvo o obnovení činnosti obecnej polície, ktorá má dostupné historické korene v mestskej stráži od roku 1239.

Igor Keleši bol poverený organizačno-technickou prípravou založenia Mestskej polície v Trnave v apríli 1991 a stal sa vôbec prvým náčelníkom obecnej polície na Slovensku. Prví mestskí policajti vyšli do ulíc Trnavy 1. júna toho istého roku.

Je aj dlhoročným viceprezidentom Združenia náčelníkov obecných a mestských polícií Slovenska, vo funkcii ho opätovne potvrdili delegáti snemu združenia v novembri 2019.

Proti odvolaniu Kelešiho sa postavilo formou petície 56 zamestnancov, teda priamych podriadených náčelníka Mestskej polície. “Na základe informácií o odvolávaní náčelníka Igora Kelešiho vyjadrujeme podporu náčelníkovi MsP a nesúhlasíme, aby mestské zastupiteľstvo odvolalo Igora Kelešiho z funkcie bez relevantných dôvodov,” napísali zamestnanci v petícii, ktorú prečítal R. Mráz.

Náčelníka mestských policajtov si zastal a jeho prácu vyzdvihol v liste aj prezident Združenia náčelníkov obecných a mestských polícií Slovenska Ján Andrejko.

“Dosť ma šokuje, že ideme odvolávať náčelníka a ešte aj týmto spôsobom. Neviem, čo tomu predchádzalo, som z toho znepokojený, najmä z pohľadu prínosov, ktoré pán Keleši pre mestskú políciu vykonal,” poznamenal poslanec Matej Lančarič.

“Matej ty si nesedel 4 roky na radnici? Z čoho si šokovaný?,” opýtal sa v rozprave Lančariča poslanec Juraj Fuzák.

“Áno, bol som tu štyri roky. S pánom Kelešim sme mali korektnú spoluprácu a nikdy som nezaznamenal problémy alebo prešľapy. Svoje úlohy si vždy plnil,” odpovedal Lančarič.

“Verejné odvolávanie kohokoľvek tú osobu vždy poškodzuje. O to viac si myslím, že by sme mali dbať na vypočutie druhej strany. Som prekvapený, že sa tento bod dostáva na rokovanie dnes na poslednú chvíľu, navyše keď je pán Keleši na dovolenke. Bolo by namieste vypočutie konkrétnych dôvodov, pre ktoré má byť odvolaný,” uviedol poslanec Marián Galbavý.

“Sú v tomto meste ľudia, ktorí tu dostali desaťkrát a viac najnižšiu alebo nulovú pokutu alebo dvadsaťkrát napomenutie. Pochybujem o tom, že to je rovný prístup k obyvateľom. Podstata tohto návrhu je výmena vedenia. Mestská polícía funguje na úrovni konca 90. rokov a sa musí zobudiť do roku 2020. Toto sú moje zásadné pripomienky k práci vedenia mestskej polícíe,” dodal Bročka.

Za odvolanie Kelešiho hlasovalo 19 poslancov, proti bolo sedem.

Na záver primátor uviedol, že mestskú políciu čaká hĺbkový audit a zmena organizačnej štruktúry pod novým vedením.

Ulož ako PDF
Napísal 11. februára 2020 16:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

65 komentárov pre “Poslanci odvolali náčelníka mestskej polície. Keleši končí vo funkcii po takmer 29 rokoch”

 1. 1
  erik says:

  Zaujimave,ze mu 6 rokov nevadil,zaujimava forma odmeny za vykonanu pracu…:-(((

 2. 2
  Ondro says:

  Liberálny (nezávislý) diabol Bročka sa začína predvádzať na plnej čiare.

  • 2.1
   123 says:

   Hlavne “nezavisly.”:-D
   Na SMEtisku stačilo pozrieť ten rozhovor s Hanzelovou o progresivcoch a stačilo mi.TT,BA,NR ako cez kopirak (nemusí byt ani fotecka z pívka).Dufam že aj tí FB jednoduchší konečne pochopili o čom sú títo progresivci.Hlavne treba dokola omieľať transparentnost,slušnosť a extremizmus.Len tak ďalej a nedostanete sa ani do parlamentu.Stacilo nám na regionálnej úrovni,ďakujeme.

  • 2.2
   Ego says:

   Mám z primátora strach nie preto, že navrhol odvolanie ale za preverovanie na facebooku. Neviem sa zbaviť dojmu, že ten clovek vie všetko a ja márne hľadám odkiaľ to vie.

 3. 3
  Dyg Gádžo! says:

  Kto by tak silne chcel byt novym velitelom MsP?

 4. 4
  Peter says:

  O polovicu menej policajtov by v Trnave mohlo byť, ich represívne služby by sa mali v budúcnosti nahradiť sociálnymi pracovníkmi . Už z komunizmu by sme sa mohli poučiť a nahradiť represívne zložky ľuďmi čo okrem prevencie rozvíjajú spoločnosť a kultúru. Všetok potenciál sa nachádza na vysokých školách, univerzitách a časť policajných staníc by som premenil na kultúrne centrá.

 5. 5
  Starý says:

  Asi konečne MP pokutovala za jazdu na bicykli po chodníku
  a na nešťastie to bol niekto z LT. A už bola na stole sťažnosť
  na prácu MP.

  • 5.1
   Jojo says:

   sleduje… veľké zmeny každý chce, ľudia volia “mladú krv ” – bohužiaľ neskúsenú, bezpraxovú a takýto machri tu arogantne úradujú, ľudí zdierajú (super dane). vyhadzujú…berú ľudí ako kus.
   Tvrdia, že za lepšiu Trnavu. Bohužiaľ, robia iba také naoko veci a veľa ľudí v TT tomu veria ako je to krásne všetko.(a pritom veľa vecí doslova hnije a neudržiava sa) Ja som bol voliť ani nie takýchto, čo Vás nachytali. A kto pozerá TT televíziu môže vidieť, že TT sa vždy zveľaďovala a možno aj lepšie.
   len doplním aj vo Fr. chceli moderného prezidenta a ten im to aj moderne riadi. samá nespokojnosť. Treba do budúcna určite zmenu. Hokejistov ?

 6. 6
  Henry says:

  Mel jsem tu cest se s Igorem poznat pracovne i soukrome. Pracovne to byl naprosty profesional, soukrome clovek s velkym srdcem a osobnost. Mozna proto se pan primator obaval jeho osobni pritomnosti na zastupitelstvu a i pres ubezpeceni, ze to tak nebude, zaradil tento bod na program na posledni chvili, i kdyz dobre vedel, ze je nacelnik na dovolene, kterou mu vlastné osobne podepsal jako jeho nadrizeny. Opravdu si nacelnik za dlouholetou praci pro mesto zaslouzil takovy zpusob odvolani ? Je to ostuda vsech, co pro to za takovych podminek a bez moznosti obhajoby odvolavaneho, hlasovali. Stydte se, vest mesto takovym zpusobem !!!

  • 6.1
   Dovolenka says:

   Začali tu fungovať suterénne metódy.
   Tento spôsob odvolávania patrí do kanála.
   Aký kápo, také maniere.
   Ostatní spolupracovníci by sa z toho mali poučiť, môže ich to tiež postretnúť. Špeciálne keď budú na dovolenke.

   • 6.1.1
    hokejista says:

    Tie maniere tu fungujú od nástupu nášho nového vedenia mesta ,čiže od decembra 2014. Spokojne si krochkajú a rozhadzujú verejné financie akoby ich nosili z domu . Keď bude niekto natáčať film o vláde nášho liberálneho vedenia mesta,aký názov mu dajú, keď ten najvýstižnejší si osvojili tvorcovia filmu teraz premietaného v našich kinách. V kine Hviezda na konci sa aj tlieskalo.

  • 6.2
   Bobo says:

   Netrep. Pán náčelník dávno vedel, že ho budú odolávať. Kedy bude zastupiteľstvo sa vie aj pol roka dopredu. Jeho psou povinnostou je sa tam zúčastňovať ako vedúci pracovník!! To že si zobral dovolenku je jeho ostuda a slabosť. On to dobre vie. To že robil rôzne zvláštne veci a maniere sa dozvie časom aj verejnosť.

   • 6.2.1
    Henry says:

    Tu mu prece musi podepsat jeho nadrizeny a bez problemu to asi udelal. A kdyz to bylo jasne, proc to nebylo radne v programu ? Ty tajnosti a okliky jsou zvlastni a nefer. V prosinci to nevyslo, tak je asi potreba udelat vse pro to, aby to vyslo ted… Muj nazor, nemusis s nim souhlasit. Ale pokud to byla otevrena a jasna vec, proc byl problem to dat predem do programu ? Transparentni vedeni mesta se prece nemuze bat otevreneho jednani. Pokud ano, je to vyraz jeho slabosti.

   • 6.2.2
    RD says:

    Keď vieš o zvláštnych veciach, prečo ich nezvestuješ?
    Teraz si nikto nebude chcieť brať dovolenku, je ti to jasné?

   • 6.2.3
    Odporúčanie says:

    Každý kto plánuje dovolenku, mal by si vopred zistiť, či bude alebo nebude zastupiteľstvo. Aby sa po návrate netváril prekvapene.
    Toto nám svojsky oznámil Bobo. Bobo, čo kedy si sa oholil?

 7. 7
  Henry says:

  Nepisu o zvlastnich vecech, jen ze to zvlastne vypada. Silne vedeni by melo umet kednat ma rovinu. A zbytku Tveho komentate nerozumim… Jako ze je dobre, ze se diky vyjadreni primatora vytvorila atmosfera strachu u dalsich zamestnacu ? To prece nikdy nemuze prinest nic dobreho…

 8. 8
  Niekto kto nikdy nepsal says:

  Ozaj. O to ste postrehli, že sa končí a kontrolór mesta Trnava?? Teraz už to bude úplne ok. Aj hlavný architekt odvolaný . Nový vydržal chvíľu. Územný plán mesta je ako trhací kalendár. Teraz Mestská polícia ??? Aj to treba mať pod kontrolou. . Moc je veľká čarodejka.

  • 8.1
   Obcan says:

   Hlavny kontrolor konci z dovodu jeho funkcneho obdobia a ak bude chciet moze sa nanovo prihlasit na tuto fukciu.Tak by som bol rad aby ste nesirili paniku a vymysli.
   Co sa tyka odvolavania nacelnika Kelesiho vy ste nikdy nepocul ze ludia si vybavovali cez svojich znamych blocky za pokuty?Toto je mi strasne divne alebo sem prave pisu ludia co im to vybavili a vyhovuje im ten stav aky tam bol iny zaver z tohto ani nemozem mat.

   • 8.1.1
    Henry says:

    Ja jsem zase slysel ze mate na nohou sest prstu… Taky bych tomu mel verit ? Pomlouvat je velmi snadne. Podle Vas kazdy kdo sem napsal ma ten duvod, o kterem pisete ? V tom pripade Vy jste s blockem asi neuspel, tak by to melo byt podle Vasi logiky… Napsat sem prece muze kazdy jen proto, ze chce vyjadrit svuj nazor, pokud je slusny.

  • 8.2
   Robo says:

   MYSLÍTE TOHO KONTROLÓRA ČO SA SPOLUPODIEĽAL NA ROZKRÁDANÍ PIEŠŤANSKÉHO LETISKA??? TOHO DOSADENÉHO “NÁŠHO ČLOVEKA” OLIGARCHOM-PRIVATIZÉROM? ONI VŠETCI BOLI ZVYKNUTÝ NA TO, ŽE SU NENAHRADITEĽNÍ A KEĎ SA IM ŠLIAPNE NA OTLAK, TAK ZAČNÚ VYPLAKÁVAŤ, ŽE AKÁ KRIVDA DA IM STALA…

  • 8.3
   Kingom says:

   Keď ľudsky obmedzený Tajtrlík dostane funkciu, nie je nič horšieho.
   Na blízkej dedinke už jeden pán Najchytrejší za pár mesiacov vydusil z obecného úradu približne 70 % zamestnancov. Tí čo majú hovoriť? To je tá mladá krv? To je tá zmena? Hrubosť, neľudskosť, nafúkanosť, nebetyčné velikášstvo, chrapúnstvo, neznalosť.

 9. 9
  Treba Povedat says:

  Treba povedať, že asi len veľmi málo trnavčanov je spokojných s prácou mestkej polície. Štatisticky sa to dá dokázať napríklad na stránke “odkazprestarostu.sk” kde je množstvo podnetov, ako mestká polícia nerieši to čo má. Možno je spôsob odvolania náčelníka neštandardný ale je fakt, že táto inštitúcia už potrebuje zmenu ako soľ…
  Uvidíme, či nový náčelník tomu pomôže…

  • 9.1
   Parva Roma says:

   Treba povedať, že asi len veľmi málo Trnavčanov je spokojných s prácou primátora. Štatisticky sa to dá dokázať napríklad na stránke “odkazprestarostu.sk” kde je množstvo podnetov, ako mesto nerieši to čo má. Možno je spôsob odvolania primátora neštandardný, ale je fakt, že táto inštitúcia už potrebuje zmenu ako soľ…
   Uvidíme, či nový náčelník tomu pomôže…

   • 9.1.1
    Treba Povedat says:

    To je už iná téma s ktorou sa dá tiež súhlasiť,

    Iná vec je že keď už “Parva Roma” kopíruje a upravuje iný post, tak by si mal dať pozor na niektoré nezmyselnosti v skopírovanom poste:
    – Momentálne nikto primátora neodvoláva,
    – Občania môžu primátora/poslancov opätovne zvoliť(nezvoliť) len vo voľbách alebo cez referendum keď s ním nie sú spokojní.
    – Občania však nemôžu zvoliť náčelníka mestkej polície keď nie sú spokojní s mestkou políciou.

 10. 10
  Korupcia says:

  Zaujímavá je veta primátora
  ““Sú v tomto meste ľudia, ktorí tu dostali desaťkrát a viac najnižšiu alebo nulovú pokutu alebo dvadsaťkrát napomenutie. Pochybujem o tom, že to je rovný prístup k obyvateľom”

  Prečo ešte nebolo podané trestné oznámenie za korupciu ak sú podľa primátora písomné dôkazy o tom, čo skoro každý občan trnavy už vie “ako si niekto ide ” vybaviť ” pokutu za parkovanie na mestkú políciu”

  • 10.1
   Vraj sa hovorí says:

   O hocikom sa všeličo rozpráva. Aj o primátorovi. Aj o tom, ako v ňom vyhralo povýšenectvo a kovbojské maniere a prešustroval 100000.-€ v súdnom spore. Pričom bol vopred upozorňovaný na najpravdepodobnejší výsledok, čiže prehru. Za toto si vôbec nezaslúži byť primátorom. Namiesto platu 6000.-€ mal do mestskej pokladnice mesačne vracať cca 2000.€ a za štyri roky by súdny poplatok zaplatil. Voľby vyhral fasabúk, odkiaľ oblboval tých čo si mysleli, že niečo zmenia. A tak tu na primátorskej stoličke máme takúto katastrofu. Zo svojich sľubov zrealizoval zlomok. Smutný obrázok voličov, hlavne tých, čo namiesto volieb sedeli doma na vajciach resp. na pipine.
   Odvolávať niekoho na základe toho čo sa hovorí je úbohé. Ak sú dôkazy, tak už mali byť dávno zverejnené, prípadne riešené kompetentnými.
   O Janovi z hornej časti Dolnej ulice dievky vraveli, že má tri vajcia. Čo s tým teraz???

   • 10.1.1
    Veď sa vravelo says:

    Ty budeš inak obmedzený. Úbohé dôkazy?? Veď to napísal verejne. To znamená, že náčelník sa môže obrátiť na políciu za ohováranie. Teda keď má tie gule ako raz písal. Plat sa uvádza v čistom, keď to nevieš tak koniec.

    • 10.1.1.1
     Táraj 10.1.1 netáraj says:

     Keď primátorko zistil nehospodárne nakladanie s majetkom mesta pri prevodoch na city arénu, nemal by podobne postupovať aj v tomto prípade?
     Či robí čo sa mu zachce? Tiež si tiež zrelý na návštevu holiča. Namiesto serióznej odpovede sa schovávať na fejkbuku je na úrovni 14 ročného výrastka. Icte už do rici.

 11. 11
  Robo says:

  Treba si prečítať nový príspevok na FB stránke primátora…. Pre tých, ktorí osočujú jeho aj poslancov LT!

  • 11.1
   Duce says:

   to ze nieco primator povie alebo napise este neznamena ze to tak je a ze je to pravda.

   • 11.1.1
    AB says:

    Ale veď prosím, keď si myslíš alebo si to myslí pán Kelesi a jemu podobní, tak môžu ísť podať trestné oznámenie na nepodložené zverejnené informácie. Majú možnosť sa obhájiť. Tým som skončil. To že nemali dve autá GPS je fakt bomba.. D

  • 11.2
   hejter says:

   Čo uvádza primátor o konaní náčelníka vo svojom statuse je minimálne na trestné oznámenie za zneužitie právomocí verejného činiteľa. Stalo sa tak, či to je len jedna baba povedala, ale nám to stačí?

 12. 12
  Robo says:

  Ale keď to primátor napíše, môže to znamenať aj, že to tak je …

 13. 13
  maxim says:

  Ryba smrdí od hlavy. Odkedy sa o tom vedelo a nekonalo sa. Rovnako ako u bývalej prednostky…

 14. 14
  Felix says:

  Alebo žeby nevhodne poskytol nejaké video s omámeným hipsterom???

 15. 15
  Felix says:

  Alebo žeby nevhodne poskytol nejaké video s omámeným hipsterom???

 16. 16
  Mr Chameleón says:

  Zbabelec Mr Chameleon sa dnes celý deň schovával pred Markízou a ostatnými novinármi. Bolo to akurát v správach.
  Údajne je zamknutý v cykloveži a prehltol klúčik aby sa tam nikto nedostal

 17. 17
  udaj says:

  Lepší udavači vraj volačo očuli volačo vydzeli a volačo vedza už 5 rokov.
  Ale ked nikemu ništ nepovedali tak sú spolupachátela a treba vykopnút aj ich.
  Čo to nehlásili na lampárni alebo hasičom. Mohli to vyšetruvat eŠTBáci na meste ich je dosť. Ščúl sú na fajsbúku chytrí drsňaci.
  Ešče nepreskočili majstri.

 18. 18
  NOACO says:

  Som za spravodlivosť, preto by najskôr mal starosta potvrdiť, že ani jeden zo skupiny LT nebol len ústne napomenutý a vždy zaplatil všetky pokuty od MP v plnej sume. Až potom majú všetci čo tak hlasovali morálne právo odvolávať. Nezastávam si kapitána, ale toto mi príde ako len účelovo vybraté zo všetkých pokút. Inak som nevedel, že starosta si môže čumeť do záznamov MP len tak. Otázne je, či je to vôbec povolené kvôli osobným údajom, ktoré obsahujú tieto záznamy.

 19. 19
  Nevec Gdo says:

  Ak je to pravda,tak primator urobil spravne.
  Nerozumiem tej peticii jeho podriadeni vedeli o odvolavani a on nie?

  Sem do diskusie prispievaju opakovane nejaki stekajuci havkaci s dost zaujatym repertoarom

  • 19.1
   Sprava says:

   No a keby sa vsetkych 200 nickov stretli boli by max 3 :D Clovek tu cital ake budu protesty pred radnicou a nakonec tam nebol nikto , co sa dalo aj cakat ked jeden prispievatel to mu 150 nickov :D Pokornemu to asi vyhovuje aspon ma navstevnot ked sa sem chodi bavit cela Trnava na jednom blaznovy…

   • 19.1.1
    Odhad says:

    A ty máš koľko tých nickov? Asi jednu tretinu?
    Nevedko o kúsok vyššie sa napríklad vyjadruje k všetkému možnému nielen v TT ale aj okolí.

    • 19.1.1.1
     Sprava says:

     Ja mam všetky aké len chceš keďže na tejto stránke sa nedá registrovať tak môžem použiť aj tvoj. Pan správca to velice chcel spraviť a skutek útek. Zrazu by tu bolo ticho a to nemôže dopustiť..

     • 19.1.1.1.1
      Všetci sú zlí, len ty si dobrý says:

      Vidieť, že to tu máš “v merku”. Dnes si stihol zareagovať do 21 minút.
      Len tak ďalej. Stráž túto diskusiu.

      Taká malá poznámka:
      Pred rokom 2014 sa na tejto stránke ventiloval vodca. Následne tu medvediu službu robil pán minister zemegule z Kopánky. Keď sa mienka otáča, tak sa ti stránka prestáva páčiť. Najnovšie je zlý aj správca.

 20. 20
  Looper says:

  Argumentovať pri odvolávaní tým, že niekoľko ľudí dostalo minimálnu pokutu alebo napomenutie je úroveň materskej škôlky.

  Radšej sa mal poďakovať za vybudovanie mestskej polície a predstaviť novú víziu a nie sa takto strápňovat. V súkromnom sektore by pan primátor mohol viest akurát tak bicykel na Urad prace.

 21. 21
  lolo says:

  meeeee! meeee! bakany primaaatoooor! meeee! ze to toho trotla bavi stale pod kazdym prispevkom o LT a primatorovi :D

 22. 22
  Tono says:

  Návod ako sa to robí, na námestie dám zraz dvoch súperov, nepriateľov, keď sa nič nestane, odmením šéfa MP finančne. Veď si zaslúži že sa to zvládlo, no né, mé, mé, mé. Náčelník odíde na kurz lyžovania robiť inštruktora. Zrazu zmena. Volajú mu podriadení, že na programe MZ je jeho odvolanie. Pripravenú petíciu proti odvolaniu podriadení odovzdajú na zastupiteľstve. Riešiť sa to má v rôznom a chystajú sa naňho ľudia z mestskej polície – uniformovaní. Aby sa teda predišlo protestom po bode rokovania o daniach zrazu šup tam odvolanie náčelníka mestskej polície. Môžete sa ísť sťažovať do košiarika LT mé, mé, mé.

  • 22.1
   Go says:

   No zneužívanie motorového vozidla na súkromné účely je trestný čin. Dve autá nechám bez GPS- hrubé porušenie pracovnej disciplíny … No krása nerobto. To je nám úžasný náčelník

   • 22.1.1
    Sprava says:

    Myslis ze ich to zaujima? Roky to bola jedna banda ktora sa kryla navzajom tak teraz je vela placu. Jeden placko tu place nonstop niekolko rokov.

    • 22.1.1.1
     Jan says:

     Vieš upresniť časový úsek niekoľko rokov. Koľko je to dní, mesiacov ? Tej súčasnej čvarge na Hlavnej č. 1 je rozhajdákaných 10 miliónov eur za za 6 rokov rozšafnosti veľa a či málo, pokiaľ zvyšuje dane tak asi málo. Tie prostriedky boli použité na upevnenie a získanie absolútnej moci v Trnave. Iba malé upozornenie , najnižšia pokuta dávaná MP je 10 eur, to sa rovná 300 sk. To iba tak na prebratie.

     • 22.1.1.1.1
      TH says:

      Ján akých 6 rokov? Zastupiteľstvo s LT, kde majú prevahu je prvý rok. Minule volebne obdobie bol Brocka primator a z LT tam bolo minimum ľudí. Pôstnom to sem aby vam už všetkým napadnutím na tu kotrbu bolo jasne že Brocka so svojim programom je tu realne prvé volebne obdobie nakoľko predtým mu cez mestské zastupiteľstvo nemohlo nič prejsť keďže tam boli asi 4 za LT. Takze keď boli rozkradacky tak tu máš zoznam ľudí ktorí vtedy vládli: Poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Trnavy
      volebné obdobie 2014 – 2018
      Volebný obvod číslo 1: Trnava – stred (Staré mesto, Špíglsál)
      1. Ing. Štefan Bošnák, Dr.h.c.
      2. MUDr. Jana Fridrichová
      3. Bc. Pavol Nižnánsky
      4. Mgr. Tibor Pekarčík
      5. Ing. Juraj Novota

      Volebný obvod číslo 2: Trnava – západ (Prednádražie)
      1. Mgr. Matej Lančarič
      2. Mgr. Marek Neštický
      3. Mgr. Martin Uhlík
      4. Ing. Jozef Pobiecký
      5. Ing. Peter Šujan
      6. Ing. Bystrík Stanko

      Volebný obvod číslo 3: Trnava – sever (Kopánka, Zátvor, Vodáreň)
      1. MUDr. Zuzana Havlíková, PhD.
      2. Mgr. Veronika Virágová
      3. MUDr. Štefan Krištofík, MPH
      4. Juraj Fuzák
      5. MUDr. Branislav Kramár
      6. Emanuel Gronský
      7. Bc. Martin Královič

      Volebný obvod číslo 4: Trnava – východ (Družba, Hlboká, Vozovka)
      1. Ing. Vladimír Butko
      2. Ing. Mgr. Marián Galbavý
      3. Bc. Šimon Štefunko
      4. Mgr. Jozef Pikna
      5. Mgr. Peter Haščík
      6. Ing. Jozef Alchus
      7. Ing. Peter Halada

      Volebný obvod číslo 5: Trnava – juh (Linčianska, Tulipán)
      1. Adam Peciar
      2. Mgr. Rastislav Mráz
      3. Ing. Jozef Čavojský
      4. Róbert Gašparík
      5. Ing. Jozef Klokner

      Volebný obvod číslo 6: Trnava – Modranka
      1. Mgr. Agnesa Petková

      • 22.1.1.1.1.1
       Sprava says:

       12 ich bolo ale vela veci im nepreslo takze aj tak mas pravdu

       • 22.1.1.1.1.1.1
        TH says:

        No mne v podstate je jedno koľko ich bolo. Ja si ani nechcem zastavať primátora, ale tvrdiť že 6 rokov tu ničí mesto? Však ak mu mestské zastupiteľstvo neodsúhlasí veci tak môže akurát sedieť na stoličke a hrať tetris. A ja tam vidím v menách prevahu KDH. Čiže sa zobuďte ti čo tvrdia že tu 6 rokov drancuje mesto. Ja vyrieknem súd až na dalších voľbách, lebo teraz to môže robiť ako naozaj chce.

        • 22.1.1.1.1.1.1.1
         Jan says:

         Je potrebné sa na to pozerať pragmaticky, bez ružových pohľadov. V podstate mu stačí a aj stačilo zabojovať o jedno hlasovanie a to schválenie rozpočtu mesta. Ten materiál položkovite je tak rozsiahli že naštudovanie zaberie čas minimálne s pospájaním súvislostí 2 týždne, na to nemá nikto čas. Rozpočet mesta je už bezmála 10 rokov s bezvýznamnými úpravami ten istý – zlý. Preto sa požadovala zmena a on ju sľuboval, lenže sľub nedodržal, jeho videnie vecí potrebných v meste zabezpečiť scestné. Nebudem tu rozpisovať o praktikách ,ale 5 poslancov si zabezpečil kedy koľvek, keďže každý niečo potrebuje. Primátor má v súčastnom právnom stave absolútnu moc, viď Butko s minimom hlasov a zvládol to dobačovať do konca. Bročkova žaloba na City Arénu vyšla mesto na 100 000 eur, dôsledok bude požiadavka o zaplatenie štadióna a vymáhaná suma 32 miliónov eur. Na súdne konanie čas potrebný tak 7-8 rokov a s úrokmi suma narastie na 45 milónov eur, to bude čerešnička na torte.

    • 22.1.1.2
     Amater says:

     Tomu je asi smutno za tými 800 tisicami eur o ktoré ste okradli deti na zimnom štadióne. To je ako 80 000 odpustených pokút tým zlým mestským šerifom. To je skoro ako bezplatná plaváreň pre pracovníkov MU vrátane poslancov a ich rodinných príslušníkov. To je iba kvapka v mori z vybratého 3,8 melónika navyše vybratých daní, presne 21%. To len aby občan vedel ako hospodária naši volený občania zoskupený v LT.

   • 22.1.2
    Tono says:

    A to zistil ako a kedy transparentný, pokiaľ nepodá trestné oznámenie ide to na transparentného účet. A to sa môže kvalifikovať ako trestný čin zneužívania funkcie verejného činiteľa. Zatiaľ na svojej stránke splieta niečo o pokutách a malom výbere pre vyvolených, rozumej známych. Pokiaľ je úloha MP výber pokút v čo najväčšom množstve a je to aj v zriaďovacej listine MP, tak je to pracovný priestupok a postup je nasledovný, minimálne jedno kárne upozornenie.

   • 22.1.3
    Amater says:

    Za 10 eur sa dá kúpiť letenka Viedeň – Cannes na prehliadku Počiatekovej vili, v medaľu. To je najnižšia pokuta MP , to je 300sk za komančov na tri nákupy na nedeľu. Znepokojenie poslanca Lančariča je opodstatnené a takto tesne pred voľbami veľmi znepokojúce. Keď to dám do súvisu s voľbami do mestského parlamentu v novembri roku 2014 a profesionálny postup MP tak Polícia štátna aj Mestská spolu so Slovenskou infornačnou službou potreba venovať voľbám v Trnave mimoriadnu pozornosť. Dovoliť si dať povolenie na dve akcie protichodné na jedno miesto je vrchol arogancie, stupidnosti za každú cenu dosiahnuť svoj cieľ.

    • 22.1.3.1
     Daj to says:

     Nie Bročka nepochybil… Ani neschopný Mišún to nevie dať na súd alebo Kotleba,lebo vedia že by sa strapnili pred Slovenskom.Tak aspoň ty to daj. Verím že to dáš!!!

 23. 23
  HoršiaTrnava says:

  Tak toto je silná káva ! Vyčítať niekomu že 2 vozidlá mestskej polície nemajú GPS, pričom vozidlá mesta ich nemáju. Zaujimalo by ma koľko mesto Trnava stáli Bročkove služobne cesty do zahraničia. (Minuly rok bol napr. za mestské v Holandsku /kto vie prečo Holandsko,však ?/) Mestký Van požičiava Bročka kamarátom keď chodía na spoločne výlety, pričom mu nevadí že nemá GPS…Je pochopiteľne, že sa Bročka a LT potrebovala zbaviť náčelníka, vďaka jeho práci asi vedel o ich pozitívnom vzťahu k návykovými látkam. Mali by ísť všetci povinne na krvné testy …

  Tvária sa že chránia zeleň pričom vyrúbu stromy na Kukučinovej.
  Tvária sa že šetria pričom stavajú predražené a zbytočné cykloveže a cyklochodníky
  Tvária sa že sú transparentní pričom zamestnávajú na meste svojich ľudí
  Tvári sa že sú ľudsky pričom sú arogantní, vyhrážajú sa deťom a smejú sa z ľudí
  To je Lepšia Trnava na čele s Bročkom ! Hanba !

 24. 24
  Áno says:

  Tak niekto poberá návykové látky a ty to neoznámiš na políciu so svoju družinou?? Pritom máte aj svojich ľudí na polícii?? Niekto tu kradne autá na výlety a ty to opätovne neoznámiš na políciu?? S takými kontaktami??Každý útvar má svoje pracovné poriadky a to aj MP. Hanbou je, že svojich podriadených sledoval a riešil za drobné prehrešky a aj sankcioval finančne a seba a pár vyvolených nechal robiť čo chcem.. Zlatý život. Tie km najazdené na tých autách budú zaujímavé, keď sa zverejnia po audite. Hanba!!!!

 25. 25
  Mat says:

  Chalani karma je zdarma , funguje to .

  • 25.1
   Karma says:

   A v tom máš pravdu. Je ho to presne dobehlo. Dlhé roky klamal, podvádzal a všetko mu vychádzalo. Mohol s tým prestať. Ale nie málo mu bolo. Mal svojich ľudí, ktorým všetko dovolil. Odchadzanie z roboty, veľké odmeny, popri robote práca na chate, klamstvo za klamstvom.Druhých trestal a nič nedovolil Sú veci ktoré sa nedokážu.. Ale posledné vyšli najavo. Najhoršie je na tom, že klamať bude stále. Aj teraz verejne. Pritom mohol odísť dôstojne, ale nie on je najlepší a najkrajší.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.