reklama

Kamery mestskej polície odhalili zlodejov, lupičov, vandalov aj pouličných naháčov

Kamery monitorovacieho bezpečnostného systému v ulicach Trnavy odhalili v minulom roku viacero trestných činov a priestupkov. Podrobnejšie o nich informuje správa a činnosti mestskej polície za rok 2011, ktorú úrad pod vedením náčelníka Igora Kelešiho zverejnil pred niekoľkými dňami.

Monitorovací bezpečnostný systém na území mesta Trnava tvorí v súčasnosti sedemnásť kamier. Nepretržite, dvadsaťštyri hodín denne, sleduje prostredníctvom kamier dianie v uliciach mesta päť ľudí s telesným hendikepom. Mestská polícia Trnava (MsP) ich zamestnáva v rámci programu chránených dielní.

Kamery sú umiestnené predovšetkým na miestach, kde je možné monitorovaním verejného priestranstva preventívne pôsobiť a tým obmedziť páchanie deliktov takzvanej uličnej kriminality. Ide napríklad o vreckové krádeže, porušovanie dopravných predpisov, vandalizmus, poškodzovanie historických pamiatok a iných objektov, rušenie verejného poriadku či nočného pokoja,“ uvádza sa v správe.


Monitorovacie pracovisko mestskej polície v Trnave

Foto: MsP

V roku 2011 získala mestská polícia pre vlastné účely alebo pre potreby policajného zboru vďaka kamerovému systému informácie o trestnej a priestupkovej činnosti vo viacerých prípadoch. Išlo o dve krádeže áut, tri krádeže vecí z vozidla, šesť prípadov krádeží z objektov, päť lúpeží, jedno lúpežné prepadnutie, vraždu a viaceré prípady vlámania, výtržníctva a inej trestnej činnosti.

Aj rok 2011 sa niesol v znamení úspešného využívania záznamov z bezpečnostných kamier pre účely objasňovania trestných činov a priestupkov zo strany Policajného zboru SR,“ hodnotí náčelník Igor Keleši. Vlani pribudla do systému jedna nová kamera na Limbovej ulici na sídlisku Linčianska.

Prehľad udalostí zaznamenaných pracovníkmi kamerového systému v roku 2011:
[table id=9 /]

Väčšina zo sedemnástich kamier monitoruje centrum mesta. Ďalšie sú umiestnené na sídliskách Družba a Linčianska. MsP monitoruje aj časť železničnej a autobusovej stanice. Dve kamery sú situované Coburgovej ulic pri okrsku MsP, kde je snímané okolie policajnej stanice, druhá z kamier monitoruje celú Coburgovu ulicu.

Kamery snímajú a nahrávajú 24 hodín denne, nahrávka je uložená 7 dní, po tomto termíne sa automaticky vymazáva.

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2012 19:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.