reklama

Polícia počas jarmoku posilňuje hliadky. Pozor na pouličných zlodejov

V súvislosti s Tradičným trnavským jarmokom polícia pripravuje bezpečnostné opatrenia.Ich cieľom je dohliadať na verejný poriadok, predchádzať majetkovej trestnej činnosti, najmä krádežiam na osobách, a tiež predchádzať násilným trestným činom, ako sú lúpeže a iné.

Polícia zvýši výkon služby v dopravnej a poriadkovej služobnej činnosti, určite bude v uliciach viac policajtov ako počas bežných dní a väčší počet peších hliadok,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Keďže počas Tradičného trnavského jarmoku príde aj k obmedzeniam v doprave, a zároveň k väčšej koncentrácii áut, budú dopravní policajti dohliadať na bezpečnosť a plynulosť v cestnej premávke.

V tejto súvislosti apelujeme na motoristov, aby rešpektovali vzniknuté obmedzenia, dodržiavali dopravné predpisy, pokyny policajtov a boli voči sebe tolerantní,“ pripomína.

jarmok
Jarmok je vhodnou príležitosťou pre pouličných zlodejov

Polícia upozorňuje návštevníkov jarmoku, aby si dávali pozor na svoje osobné veci, kabelky, peňaženky či doklady. Odporúča nenosiť pri sebe príliš vysokú hotovosť, obsah peňaženky nevystavovať pozornosti ostaným, ale držať radšej v diskrétnosti. Vhodné je nosiť oddelene hotovosť od platobných kariet a dokladov.

V prípade krádeže nemusí človek prísť o všetky cenné veci. Kabelky voľne neodkladajte, majte ich stále pri sebe a pod dohľadom.

Netreba zabudnúť, že veľkým lákadlom pre zlodejov sú veci ponechané v odstavených autách. Preto radšej nič v autách neodkladajte, veľký jarmočný nákup si radšej odneste domov, aby ste sa z neho tešili vy , a nie zlodej. Ak by sa vyskytli problémy súvisiace s protiprávnym konaním, neváhajte a kontaktujte políciu na linke 158,“ uzatvára M. Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 11. septembra 2013 8:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Polícia počas jarmoku posilňuje hliadky. Pozor na pouličných zlodejov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.