reklama

Dušičkové obdobie znamená zvýšený nápor na cestách, polícia upozorňuje aj na zlodejov na cintorínoch

Policajti budú aj tento rok dohliadať na bezpečnosť v cestnej premávke počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých, a to už od piatka 28. októbra do stredy 2. novembra 2016.

Opatrenia v doprave

Vzhľadom na to, že tieto sviatky sú každoročne spojené so zvýšeným náporom zo strany vodičov, polícia prijala opatrenia na ich bezproblémové zvládnutie.

„Dopravní policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na príjazdových cestách k cintorínom a na parkoviskách. Dohľad zvýšia aj na frekventovaných križovatkách a hlavných cestných ťahoch. Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť, predvídavosť a ohľaduplnosť. Vodiči, aby rešpektovali práva chodcov a cyklistov, najmä na priechode pre chodcov a prispôsobili svoju jazdu poveternostným podmienkam,“ pripomína Denisa Baloghová, hovorkyňa Prezídia PZ.

Počas minuloročných „dušičkových“ dní (v období od 30.10. do 3.11.2015) došlo na cestách k 211 dopravným nehodám, pri ktorých zahynulo šesť osôb, ťažko sa zranilo 13 osôb a 85 sa zranilo ľahko.

cintorin-dusicky

Ilustračné foto

Opatrenia na cintorínoch

V týchto dňoch budú posilnené aj hliadky poriadkovej polície, ktoré  budú strážiť verejný poriadok a posvietia si na zlodejov najmä v okolí cintorínov.

Polícia radí:

– nedajte šancu zlodejom, nenechávajte svoje veci „na očiach“ v aute,
– strážte si svoje veci aj na cintoríne či v kostole, zlodejom stačí malá nepozornosť a kabelka zmení majiteľa,
– na osobné veci nezabúdajte ani na staniciach a počas cesty v hromadných prostriedkoch,
– nenoste so sebou veľkú hotovosť a plaťte radšej kartou
– ak ste sa stali obeťou zlodejov, okamžite kontaktujte políciu

– ak spozorujete osoby, ktoré sa správajú podozrivo, upozornite na ne hliadky polície dohliadajúce na dopravu a bezpečnosť v blízkosti cintorínov. Prípadne kontaktujte políciu na známom telefónnom čísle 158, alebo 112.

Ulož ako PDF
Napísal 28. októbra 2016 19:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Dušičkové obdobie znamená zvýšený nápor na cestách, polícia upozorňuje aj na zlodejov na cintorínoch”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.