reklama

Polícia vystríha pred rizikami v doprave aj na cintorínoch počas „dušičkového“ víkendu

V záujme zvýšenia ochrany občanov bude polícia okrem rozdávania reflexných prvkov dohliadať aj na poriadok v súvislosti s blížiacimi sa „dušičkami“.

Polícia bude v súvislosti s víkendom v dňoch 31. októbra až 2. novembra zameriavať svoju pozornosť najmä na okolie cintorínov. Policajti dohliadnu nie len na dopravnú situáciu, posvietia si aj na zlodejov a verejný poriadok.

Dopravní policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na príjazdových cestách k cintorínom a na parkoviskách.

cintorin-veci
Svojím veciam venujte počas návštevy cintorína zvýšenú pozornosť

Ilustračné foto: Polícia

„Keďže sa ako každý rok, očakáva zvýšený nápor zo strany vodičov, polícia prispeje k jeho bezproblémovému zvládnutiu. Ak sa chcete vyhnúť stresu pri parkovaní a na cintorín to nemáte ďaleko, vyberte sa naň pešo alebo verejnou dopravou,“ odporúča hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová.

Počas víkendu polícia očakáva zvýšený pohyb chodcov a vozidiel na cestách, preto polícia nákladným vozidlám výnimku na dojazd počas sviatkov neudelila, v záujme bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Na cesty pribudnú aj „sviatoční vodiči“, polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť.

Jesenné počasie, dážď a hmly pohodovej jazde práve nepomáhajú. Vodiči majú rešpektovať aj práva chodcov a cyklistov, najmä na priechode pre chodcov.

„Starší ľudia a deti sú rizikové skupiny a často sa správajú nepredvídateľne, preto je na mieste zvýšená opatrnosť najmä v okolí škôl, obchodných centier, kostolov, cintorínov, ale aj kultúrnych a reštauračných zariadení,“ upozorňuje Baloghová.

Počas nasledujúcich dní sa očakáva viac ľudí v uliciach, na miestach posledného odpočinku, aj v nákupných centrách. Najbližšie dni sú príležitosťou na návštevu cintorínov, ale aj rodiny alebo známych. Tieto dni sú však príležitosťou aj pre zlodejov. Tí sa často nezastavia ani pred bránami cintorínov, či v ich blízkosti a využijú situáciu.

„Mnohí zavítajú na cintoríny, kde v okolí zaparkujú vozidlo. V aute by však nemalo zostať nič hodnotné. Pri úprave hrobov nenechávajme veci bez dohľadu. Pre chvíľkovú nepozornosť sa môžete stať obeťou zlodejov. To platí aj pri návšteve kostolov, kde pri chvíľke nepozornosti môžeme prísť o kabát alebo kabelku. Rovnako ostražití by sme mali byť aj v hromadných dopravných prostriedkoch.“

V prípade, že spozorujete osoby, ktoré sa správajú podozrivo, upozornite na ne hliadky polície dohliadajúce na dopravu a bezpečnosť v blízkosti cintorínov. Prípadne kontaktujte políciu na známom telefónnom čísle 158, alebo 112.

Rady polície:
– myslite na dostatočnú časovú rezervu, aby ste všetko stihli bez stresu
– pri jazde autom buďte opatrní a ohľaduplní
– zviditeľnite sa reflexnými prvkami a farebným oblečením
– riaďte sa pokynmi policajtov
– nedajte šancu zlodejom, nič si nenechávajte v aute či bez dozoru v cintoríne
– ak ste sa stali obeťou zlodejov, okamžite kontaktujte políciu

Ulož ako PDF
Napísal 31. októbra 2014 12:33. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.