reklama

Jarmok prináša aj zvýšený pohyb vreckárov a zlodejov, polícia bude v strehu

Polícia v spolupráci s mestom Trnava pripravuje aj tento rok viaceré bezpečnostné opatrenia, aby sa návštevníci cítili na jarmoku bezpečne.

Tak ako aj po iné roky, polícia zvýši výkon služby a v trnavských uliciach pribudne viac policajtov dopravnej aj poriadkovej polície.

Tí budú svojou prítomnosťou dohliadať na verejný poriadok, predchádzať krádežiam a násilným prejavom. Počas minuloročného jarmoku polícia zaevidovala iba zopár krádeží na osobe. O niekoľko prípadov viac evidovali policajti v oblasti priestupkov proti majetku, ktoré najmä predávajúci nahlásili niekoľko dní po jarmoku.

msp

Ilustračné foto

„Návštevníkov upozorňujeme, aby si dávali pozor na svoje osobné veci a pokiaľ možno, peňaženky nevystavovali pozornosti ostatným. Vhodné je nosiť menšiu hotovosť, a oddeliť ju od platobných kariet a dokladov. Za žiadnych okolností kabelku ani peňaženku nespúšťajte z dohľadu. Rovnako netreba zabudnúť na ponechané veci v aute. Jarmočné nákupy si radšej odneste domov. Na bezpečnosť svojich vecí by nemali zabudnúť ani predajcovia. Plne naložené autá tovarom, ale aj pod pultom uschované pokladničky, boli aj minulý rok v pozornosti zlodejov. V prípade potreby, ihneď kontaktujte políciu na číslo 158,“ pripomína hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

V súvislosti s jarmokom prichádza aj tento rok k obmedzeniam v doprave.

Mesto Trnava a polícia upozorňujú na zvýšený počet áut v lokalite centrálnej mestskej zóny a jej okolí, ktorý môže spôsobiť zdržanie.

„Tí, čo si sadnú za volant, by nemali pred jazdou požívať alkohol. Samozrejmosťou by malo byť pre každého, že sa k sebe správame nielen za volantom ohľaduplne a ľudsky,“ skonštatovala M. Linkešová.

Ulož ako PDF
Napísal 11. septembra 2014 9:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.