reklama

Opatrenia v súvislosti so Sviatkom všetkých svätých a rady polície ako sa nestať obeťou zlodejov

Aj tento rok sa očakáva zvýšený nápor zo strany vodičov, preto polícia prispeje k jeho bezproblémovému zvládnutiu. Policajti budú vykonávať zvýšený dohľad nad cestnou premávkou v dňoch 28. októbra až 2. novembra pred, počas aj po Sviatku všetkých svätých. Dopravní policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na príjazdových cestách k cintorínom a na parkoviskách. Dohľad zvýšia aj na frekventovaných križovatkách a hlavných cestných ťahoch.

Opatrenia polície v okolí cintorínov

V týchto dňoch budú posilnené aj hliadky poriadkovej polície, ktoré  budú strážiť verejný poriadok a posvietia si na zlodejov najmä v okolí cintorínov. Treba počítať s väčším náporom aj na parkoviskách pri cintorínoch. Ak sa chcete vyhnúť stresu pri parkovaní a na cintorín to nemáte ďaleko, vyberte sa naň pešo alebo verejnou dopravou. Pokiaľ cestujete autom, nemalo by v ňom zostať nič hodnotné.

Pri úprave hrobov nenechávajte veci bez dohľadu. To platí aj pri návšteve kostolov, kde pri chvíľke nepozornosti môžete prísť o kabát alebo kabelku. Rovnako ostražití treba byť aj v hromadných dopravných prostriedkoch. Tí, ktorí dochádzajú za prácou sa možno chystajú predĺžiť si víkend. Čaká ich dlhá cesta domov, aby sviatočné dni trávili s rodinou a blízkymi. Ani na staniciach a počas cesty nezabúdajte na osobné veci. Aj krátkym zdriemnutím, či návštevou toalety sa môže kufor alebo bunda ocitnúť v rukách zlodejov.

cintorin-dusicky

Ilustračné foto

Zlodeji vo všetkých prípadoch využívajú nepozornosť, neprehľadnosť situácie a preplnenú dopravu. Minulý rok sme v mesiaci november zaevidovali 129 vreckových krádeží, 30 okradnutých cestujúcich, dve krádeže na staniciach a takmer 400 krádeží vecí z áut. Krádežiam preto predchádzajme a veci majme stále pod dozorom. Najúčinnejšou prevenciou je nedať zlodejom príležitosť.

V prípade, že spozorujete osoby, ktoré sa správajú podozrivo, upozornite na ne hliadky polície dohliadajúce na dopravu a bezpečnosť v blízkosti cintorínov.

Prípadne kontaktujte políciu na známom telefónnom čísle 158, alebo 112.

Denisa Baloghová, hovorkyňa Prezídia PZ SR

Rady polície na záver:

– myslite na dostatočnú časovú rezervu, aby ste všetko stihli bez stresu
– pri jazde autom buďte opatrní a ohľaduplní, predvídajte
– zviditeľnite sa reflexnými prvkami a farebným oblečením
– riaďte sa pokynmi policajtov
– nedajte šancu zlodejom, nič si nenechávajte v aute či bez dozoru v cintoríne
– nenoste so sebou veľkú hotovosť a plaťte radšej kartou
– ak ste sa stali obeťou zlodejov, okamžite kontaktujte políciu

Ulož ako PDF
Napísal 30. októbra 2015 0:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Opatrenia v súvislosti so Sviatkom všetkých svätých a rady polície ako sa nestať obeťou zlodejov”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.