reklama

Takmer rok po smrti Andreja Poláka zaútočil miestny Róm na náčelníka obecnej polície

Takmer presne rok po tragickom útoku partie opitých výtržníkov na tamojšieho obyvateľa Andreja Poláka sa miestni Rómovia opäť predviedli.

Len 18 – ročný Maduničan zaútočil tentoraz na náčelníka obecnej polície a spôsobil mu otras mozgu a pomliaždenie krčnej chrbtice. Situáciu pomáhala riešiť aj privolaná výjazdovka štátnej polície z Leopoldova.

V blízkosti autobusovej zastávky, pred obecným úradom v obci Madunice, došlo v piatok 27. júla v nočných hodinách k bitke medzi mladými ľuďmi. Verejný poriadok tu zabezpečoval príslušník obecnej polície a počas vykonávania služobnej činnosti na neho jeden mladík fyzicky zaútočil. Útočník muža chytil rukou okolo krku a následne mu päsťami oboch rúk vrazil zozadu do oblasti pliec. Následne sa na miesto zákroku dostavila aj policajná hliadka Obvodného oddelenia PZ v Leopoldove. V dôsledku útoku utrpel príslušník obecnej polície viaceré zranenia,“ povedala k prípadu hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.


Centrum Maduníc bolo v minulosti svedkom viacerých výtržností miestnych Rómov

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície obvinil v utorok 31. júla 18 – ročného muža z Maduníc z prečinu útoku na verejného činiteľa, pričom trestná sadzba za takýto skutok je odňatie slobody na jeden až päť rokov.

Obecná polícia funguje v Maduniciach len od 1. júna tohto roka.

Impulzom na jej zriadenie bola práve smrť Andreja Poláka, ale aj viaceré výtržnosti z minulosti.

Okresný súd v Piešťanoch uznal obžalovaných madunických Rómov Petra Heráka (23) a Františka Barkóciho (18) vinnými za zabitie Andreja Poláka (63) a poslal ich na trinásť rokov za mreže. Rozsudok zatiaľ nenadobudol právoplatnosť, obaja odsúdení za proti verdiktu odvolali.

Odvolací súd má začať na Krajskom súde v Trnave v priebehu septembra.

Ulož ako PDF
Napísal 6. augusta 2012 17:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Takmer rok po smrti Andreja Poláka zaútočil miestny Róm na náčelníka obecnej polície”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.