reklama

Súd v kauze zabitia Andreja Poláka odročili po niekoľkých minútach

Len niekoľko minút trvalo dnes pojednávanie na Okresnom súde v Piešťanoch s dvojicou Peter Herák a František Barkóci.

Herák pred senátom namietal prítomnosť zastupujúceho advokáta, súd preto pojednávanie odročil na 13. februára.

Obžalovaných poslala sudkyňa okresného súdu v máji minulého roka na 13 rokov väzenia s maximálnym stupňom stráženia za zabitie 63-ročného Andreja Poláka, výtržníctvo a rasovú neznášanlivosť.

herak
Obžalovaný Herák nesúhlasil s prítomnosťou zastupujúceho advokáta, súd preto odročili

K tragédii došlo v auguste 2011 po Cibuľových slávnostiach v Maduniciach. Heráka aj Barkócziho zadržala polícia druhý deň po udalosti a pred vyšetrovateľom sa k činu priznali. Neskôr, počas súdneho konania, hádzali vinu za smrť bezbrannej obete brutálneho útoku jeden na druhého.

Andrej Polák prežil takmer celý produktívny život v Trnave, len pár posledných rokov strávil v Maduniciach, kde si s manželkou zaobstarali rodinný dom.

Krajský súd v Trnave na jeseň 2012 rozsudky na základe odvolania odsúdených zrušil a vrátil vec Okresnému súdu v Piešťanoch.

Sudca krajského súdu vo svojom stanovisku poukázal na nesprávne posúdenie zločinu zabitia vo forme spolupáchateľstva. Podľa jeho vyjadrenia mal okresný súd posudzovať konanie každého z obžalovaných samostatne, a nie ako čin spáchaný spolupáchateľstvom.

Senát okresného súdu bude mať v ďalšom konaní k dispozícii nový lekársky posudok. Ten by mohol viac napovedať, ktorý z útočníkov mal spôsobiť smrť A. Poláka.

Pri brutálnom útoku, ktorý sa odohral v tichej bočnej uličke krátko pred polnocou na konci augusta 2011, asistovali aj ďalší mladí madunickí Rómovia. V prípade vystupovali ako svedkovia a polícia ich z ničoho neobvinila.

Andrej Polák podľahol mnohopočetným poraneniam v trnavskej fakultnej nemocnici dva týždne po útoku 5. septembra 2011.

Súdny znalec pred senátom zdôraznil, že ťažké zranenia najmä v oblasti hlavy by neprežil ani v prípade okamžitej a profesionálnej zdravotníckej pomoci.

Ulož ako PDF
Napísal 30. januára 2013 16:43. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Súd v kauze zabitia Andreja Poláka odročili po niekoľkých minútach”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.