reklama

Zastupiteľstvo zvolilo desať členov Mestskej rady mesta Trnava, šesť z nich je nových

Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava zvolilo na ustanovujúcom zasadnutí v pondelok 28. novembra 2022 členov Mestskej rady mesta Trnava.

Mestské zastupiteľstvo určilo pre volebné obdobie 2022-2026 desať členov mestskej rady, teda rovnako ako v uplynulých štyroch rokoch, štyria členovia pokračujú aj ďalšie štyri roky, šesť členov je nových.

Počet členov mestskej rady sa určí tak, že tvorí najviac jednu tretinu počtu poslancov mestského zastupiteľstva. Členovia rady sa volia z poslancov mestského zastupiteľstva na celé funkčné obdobie.

FOTO: trnava.videostream.sk

Za členov Mestskej rady mesta Trnava vo volebnom období 2022 – 2026 bolo zvolených osem poslancov klubu Lepšia Trnava: Tatiana Vavrová, Eva Nemčovská, Tibor Pekarčík, Andrej Farkaš, Juraj Fuzák, Dušan Zaťko, Katarína Ďurková a Marcel Krajčo.

V mestskej rade budú aj Miloš Krištofík (Starostovia a nezávislí kandidáti) a Branislav Kramár z pravicovej koalície KDH, SaS, SPOLU, ODS – Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA, SME RODINA, ZA ĽUDÍ, Kresťanská únia, OKS.

Zastupiteľstvo neodsúhlasilo návrh poslanca Branislava Baroša (Starostovia a nezávislí kandidáti), ktorý informoval plénum o vzniku Spoločného poslaneckého klubu, zloženého zo šiestich poslancov (Galbavý, Holeček, Baroš, Mráz, Krištofík a Kramár), ktorí kandidovali za pravicovú koalíciu a platformu Starostovia a nezávislí kandidáti.

Klub sa podľa jeho slov dohodol na výmene navrhovaných členov Krištofíka a Kramára za Baroša a Rastislava Mráza.

Za Barošov návrh hlasovalo len šesť poslancov a schválený bol pôvodný návrh na zloženie mestskej rady bez zmien.

Ulož ako PDF
Napísal 28. novembra 2022 14:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.