reklama

Šesť opozičných poslancov opustilo na protest ustanovujúce zasadnutie zastupiteľstva

Šesť poslancov opustilo približne po 90 minútach na protest ustanovujúce zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Trnava. Stalo sa to po prvý raz v novodobej histórii trnavského parlamentu.

„Chcem vám oznámiť, že vzhľadom k tomu, že nerešpektujete vyváženosť v tomto zastupiteľstve, nerešpektujete hlasy Trnavčanov, ktoré sme dostali vo voľbách, opúšťame dnešné rokovanie,“ vyhlásil počas ustanovujúceho zasadnutia MZ mesta Trnava v pondelok 28. novembra 2022 novozvolený poslanec Branislav Baroš (Starostovia a nezávislí kandidáti).

Spolu s Barošom opustili rokovanie a konferenčnú sálu trnavskej radnice aj ďalší piati členovia novovytvoreného Spoločného poslaneckého klubu,ktorí kandidovali za pravicovú koalíciu a platformu Starostovia a nezávislí kandidáti – Miloš Krištofík, Rastislav Mráz, Marián Galbavý, Branislav Kramár a Jaroslav Holeček.

„Je to samozrejme vaša slobodná voľba,“ reagoval na odchod poslancov primátor Peter Bročka, ktorý zasadnutie viedol. „Toto je najsmutnejšia miera rezignácie na jasné demokratické procesy, považujem to za vytváranie alternatívnej reality a masívnu dehonestáciu voličov. Ale je to ich demokratické právo,“ konštatoval Bročka.


Šestica členov Spoločného poslaneckého klubu opúšťa zasadnutie MZ

FOTO: trnava.videostream.sk

Na trnavské pomery nevídanej situácii predchádzalo niekoľko predložených návrhov Branislava Baroša na nominácie v mestskej rade či jednotlivých komisiiách MZ, ktoré väčšina poslancov hlasovaním zamietla.

Opozičným poslancom sa nepáčilo ani to, že návrhy s menami členov mestskej rady a zloženie komisií dostali neskoro a ich písomne zaslané návrhy akceptované neboli. Niekoľkokrát tak počas zasadnutia improvizovali.

Na to poukázal aj poslanec Rastislav Mráz. „Trestáte nás tu ako nejakých študáčikov, posielate nám materiály do ruky, keď vchádzame do rokovacej miestnosti, nikto sa tu s nami nemal ochotu baviť pred rokovaním, napriek tomu, že predseda nášho klubu o to dvakrát písomne žiadal. A teraz sa tu bavíme, že za päť minút si to upracte, to je vrchol,“ pohoršoval sa.

Podľa Bročkových slov v reakcii na Mrázove slová „kľúčové je, že Baroš žiadal o stretnutie mňa, ale žiadať mal ostatných poslancov, keďže návrhy na členov mestskej rady alebo komisií schvaľuje zastupiteľstvo a nie ja“.

Ulož ako PDF
Napísal 28. novembra 2022 15:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.