reklama

Mestské zastupiteľstvo má vymenovať nového náčelníka MsP aj zvoliť hlavného kontrolóra. Zasadnutie však zrejme nebude

Mesto Trnava zverejnilo v stredu 18. marca vo večerných hodinách informáciu o zvolaní mimoriadneho zasadnutia Mestského zastupiteľstva mesta Trnava na utorok 24. marca 2020.

Predbežný program zasadnutia obsahuje iba osem bodov.

Či sa napokon zazasadnutie uskutoční, alebo sa zopakuje scenár zastupiteľstva trnavskej župy, ktorá musela pre väčšinu ospravedlnených poslancov rokovanie zrušiť, nie je vôbec isté.

„Je veľmi pravdepodobné, že toto zastupiteľstvo sa neuskutoční. Ťažko teraz čokoľvek predpovedať, ale ak to situácia dovolí, poslanci sa stretnú najskôr na riadnom zasadnutí 28. apríla 2020,“ povedal nám primátor Peter Bročka.

Ilustračné foto: trnava.videostream.sk

Podľa zverejneného predbežného programu mali trnavskí mestskí poslanci voliť nového hlavného kontrolóra, hlasovať o vymenovaní nového náčelníka Mestskej polície mesta Trnava, rozhodnúť majú aj o návrhu na odvolanie riaditeľa Správy kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava a návrhu na dočasné poverenie jej vedením, pretože súčasný riaditeľ Martin Turčan požiadal o skončenie pracovného pomeru dohodou k 31. marcu 2020.

Poslanci mali hlasovať aj o zriadení vecného bremena na pozemkoch pod vodným tokom Trnávka na Zelenom kríčku, majetkovoprávnom usporiadaní vodnej plochy pre stavbu Umiestnenie lávky pre chodcov a cyklistov na Hornom rybníku v lokalite Kamenný mlyn, návrhu Všeobecne záväzného nariadenia (VZN), ktorým sa mení a dopĺňa VZN o miestnej dani za užívanie verejného priestranstva a napokon o niekoľkých drobných úpravách a doplneniach už schválených uznesení mestského zastupiteľstva.

Návrh programu MZ mesta Trnava, 24. marca 2020:

1.1 Voľba hlavného kontrolóra mesta Trnava
2. Majetkové záležitosti
2.1 Zriadenie vecného bremena na pozemkoch pod vodným tokom Trnávka na Ulici Zelený kríčok v Trnave (Slovenský vodohospodársky podnik, š. p.)
2.2 Majetkovoprávne usporiadanie vodnej plochy pre stavbu Umiestnenie lávky pre chodcov a cyklistov na Hornom rybníku v lokalite Kamenný mlyn (AGROFARMA Budmerice s. r. o.)
2.3 Zmeny a doplnenia uznesení Mestského zastupiteľstva mesta Trnava
3.1 Návrh Všeobecne záväzného nariadenia, ktorým sa mení a dopĺňa VZN č. 531 o miestnej dani za užívanie verejného priestranstva
4.1 Vymenovanie náčelníka Mestskej polície mesta Trnava
5.1 Návrh na odvolanie riaditeľa príspevkovej organizácie Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava a návrh na dočasné poverenie vedenia tejto organizácie

Ulož ako PDF
Napísal 19. marca 2020 7:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.