reklama

Trnavčania majú zaplatiť od 1. januára za cestovanie v autobusoch viac

Od 1. januára 2012 sa pravdepobobne zvýši cestovné v trnavskej Mestskej autobusovej doprave (MAD). O návrhu uznesenia o úprave cien budú hlasovať mestskí poslanci na budúcotýždňovom zasadnutí.

Nové ekologické autobusy spustili do prevádzky v apríli 2011

Pri platbe v hotovosti bude stáť jazda v MAD namiesto súčasných 50 centov 70 centov, držitelia čipových kariet majú platiť namiesto 40 centov o desať centov viac.
Pri poslednej úprave cien cestovného MAD v Trnave s platnosťou od 1. januára 2009 došlo k navýšeniu z 12 korún (0,40 eura) na 0,50 eura pri platbe v hotovosti, držiteľom čipových kariet sa zvýšilo cestovné z 11 korún (0,365 eura) na 0,40 eura.

Aktuálne a navrhované ceny cestovného pri platbe v hotovosti s platnosťou od 1. 1. 2012

„Aktuálne platný cenový výmer vydalo mesto Trnava 11. decembra 2008 s účinnosťou od 1. januára 2009 z dôvodu prechodu zo slovenskej peňažnej meny na euro. Od toho obdobia dopravca zaznamenáva neustále znižovanie tržieb, čím sa mu zvyšujú náklady na prepravné služby. Tieto náklady následne dopravca formou preukázanej straty v zmysle zmluvy o výkonoch vo verejnom záujme na pravidelné autobusové linky uzatvorenej medzi mestom a dopravcom uplatňuje na mesto Trnava, ktorému tým rastú náklady na prevádzkovanie mestskej autobusovej dopravy,“ zdôvodňuje mesto Trnava plánované zvyšovanie cestovného.

Porovnanie aktuálnych a navrhovaných cien cestovného pri plabe čipovou kartou

V súčasnosti využíva na cestovanie v MAD čipové karty 56% cestujúcich, 44% cestujúcich platí v hotovosti. Prioritou dopravcu je zvýšiť využívanie čipových kariet, a tým urýchliť nastupovanie, odstrániť kontakt vodiča s cestujúcimi a s peňažnou hotovosťou.

Držitelia čipových kariet majú byť podľa návrhu zvýhodnení aj v prípade prestupu na iný spoj v časovom horizonte 45 minút. Cestujúci pri prestupe v tomto časovom horizonte budú mať ďalšiu jazdu zadarmo.

Mesto Trnava dotuje prevádzku MAD sumou približne milión eur ročne.

Ulož ako PDF
Napísal 19. októbra 2011 8:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavčania majú zaplatiť od 1. januára za cestovanie v autobusoch viac”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.