reklama

Od augusta sa po vyše troch rokoch zvýšia ceny prepravy v trnavských autobusoch

Mestské zastupiteľstvo schválilo v utorok 26. júna nový cestovný výmer Mestskej autobusovej dopravy (MAD) v Trnave.

Cestujúci zaplatia od 1. augusta 2012 za obyčajný lístok pri platbe v hotovosti namiesto súčasných 50 centov 70 centov, zľavnený lístok bude stáť namiesto tridsiatich štyridsať centov.

Pôvodný návrh pritom počítal s ešte výraznejším zdražením na 80, resp. 50 centov. Poslanci však odsúhlasili pozmeňovací návrh poslanca Hambálka, ktorý navrhol zníženie pôvodne stanovených cien o desať centov.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Od augusta zaplatia viac aj držitelia čipových kariet. Cena obyčajného lístka sa zvýši na 50 centov (doteraz 40 centov), zľavnený lístok bude stáť 30 centov (doteraz 20 centov). Aj v tomto prípade počítal pôvodný návrh so zvýšením až na 60, resp. 40 centov.

Výhodou pre držiteľov čipových kariet bude okrem nižších cien aj bezplatné prestupovanie na ďalší spoj do 50 minút od nástupu na prvý spoj.

V súčasnosti využíva čipové karty 56 percent cestujúcich, 44 percent cestujúcich platí v hotovosti. Prioritou prevádzkovateľa MAD je zvýšiť využívanie čipových kariet, a tým urýchliť nastupovanie, odstrániť kontakt vodiča s cestujúcimi a s peňažnou hotovosťou.

Od 1. januára 2013 bude možné platiť za cestovanie autobusmi aj prostredníctvom SMS správy, lístok zaplatený cez mobilný telefón vyjde na 70 centov.

Ceny prepravného v trnavskej MAD sa nemenili od 1. januára 2009.

Nárok na bezplatnú prepravu v MAD majú deti do 6 rokov v sprievode cestujúceho, sprievodca alebo pes držiteľa preukazu ŤZP-S, invalidný vozík cestujúceho, ktorý je držiteľom preukazu ŤZP alebo ŤZP-S, sudcovia Ústavného súdu, členovia Konfederácie politických väzňov a politickí väzni, členovia Zväzu protikomunistického odboja SR.

CENOVÝ VÝMER MAD V TRNAVE PLATNÝ OD 1. AUGUSTA 2012

Cena cestovného lístka pri platbe v hotovosti (v eurách):

a. obyčajný cestovný lístok 0,70
b. SMS lístok 0,70 (od 1. 1. 2013)
c. cestovný lístok so zľavou 0,40
d. cestovný lístok za batožinu 0,40
e. cestovný lístok za psa 0,60
f. cestovný lístok za detský kočík 0,30
g. cestovný lístok pre občanov nad 70 rokov veku 0,10
h. cestovný lístok pre osoby s preukazom ZŤP 0,10

Cena cestovného lístka pri platbe čipovou kartou (v eurách):

a. obyčajný cestovný lístok 0,50
b. cestovný lístok so zľavou 0,30
c. cestovný lístok za batožinu 0,30
d. cestovný lístok za psa 0,50
e. cestovný lístok za detský kočík 0,20
f. cestovný lístok pre občanov nad 70 rokov veku 0,07
h. cestovný lístok pre osoby s preukazom ZŤP 0,07

Za cenu cestovného lístka so zľavou sa prepravujú:
a. dieťa po dovŕšení 6. roku veku do dovŕšenia 15. roku veku
b. každé ďalšie dieťa do dovŕšenia 6. roku veku v sprievode toho istého cestujúceho
c. žiaci a študenti do 26. roku veku študujúci
1. na základných a stredných školách podľa osobitného predpisu v dennej forme štúdia
2. na vysokých školách podľa osobitného predpisu v dennej forme štúdia
3. v zahraničí, ktorých štúdium sa považuje za rovnocenné so štúdiom na školách zriadených v Slovenskej republike.
d. držitelia zlatej a diamantovej plakety prof. MUDr. J. Janského a držitelia medaily prof. MUDr. Jána Kňazovického

Cena cestovného lístka pri prestupe len s použitím čipovej karty:
a. Cestujúci po prestupe na iný spoj MAD Trnava len cez čipovú kartu do 25 minút (návrh 50 minút) od nástupu na predchádzajúci spoj pri druhu cestovného lístka.
aktuálna cena:
1. obyčajný cestovný lístok 0,20 eura
2. cestovný lístok so zľavou 0,10 eura
navrhovaná cena:
3. návrh 0,00 eura

Ulož ako PDF
Napísal 26. júna 2012 15:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

20 komentárov pre “Od augusta sa po vyše troch rokoch zvýšia ceny prepravy v trnavských autobusoch”

 1. 1
  pedro says:

  zaujimave ze taxikarovi sa oplati odviezt ma sameho za 1,99 EUR ale MHD nestaci ani ked ma 50 ludi po 50 centov
  zaujimava je aj cena cestovneho za psa ktora je rovna cestovnemu za cloveka
  chcu sa zbavit hotovosti ale cenu na hotovost daju mensiu ako na SMS.
  chcu zrychlit nastupovanie ale zadnymi dverami sa nastupovat neda.

  IA IA IA

  • 1.1
   Heisenberg says:

   : ) cele dobre. ja si pamatam este aj casy, kedy sa vodici MHD nebranili kontaktu s hotovostou, zato sa branili vydavaniu listka s kamennym ksichtom

  • 1.2
   ttss says:

   som nejäbal… tak sms bude drahšia ako lístok v hotovosti? cestovné rovnako drahé ako v Ba? a všetky nové autobusy na plyn, ktoré majú nízku spotrebu, potrebujú viac na prevádzku?! fakt smiešne. z ľudí sa vždy ľahko ťahajú peňáze :(

 2. 2
  Jojo says:

  A potom sa budú strašne čudovať prečo tie autobusy chodia prázdne, zarobia rovnako oko doteraz a o rok môžu zdvihnúť cenu znova.

  • 2.1
   tictac says:

   Ale ved o to im ide. Oni nepotrebuju cestujucich. Menej ludi, mensie naklady, ale dostanu predsa od mesta peniaze a tie si rozdelia vo vedeni predsa.

  • 2.2
   Mihoč says:

   Presne, mne to pripadá akoby sa tá MAD ocitla v takom kolotoči nerentabilnosti. Majú veľké výdavky na nevieme presne čo, tak musia zdvihnúť cenu, potom chodí menej ľudí, tak musia zase zdvihnúť cenu, potom chodí ešte menej ľudí a tak dokola.

 3. 3
  Peter says:

  Keby niekto spočítal celkové náklady na prevádzku MHD a porovnal s nákladmi na opravu komunikácií, ktoré sa zvyšujú pri väčšom množstve áut v uliciach a pripočítal by k tomu úsporu času z čakania v kolónach + čistejší vzduch + menej škôd z dopravných nehôd (majetkových i na zdraví ľudí) som presvedčený, že by to vyšlo v prospech MHD, ktorá by mala byť zadarmo. Som zvedavý či sa niekedy v Trnave nájde niekto, kto bude mať gule takéto rozhodnutie urobiť. Veď prečo musíme všetko prepočítavať len cez peniaze a všade dosahovať zisk? Tým, že platím dane, neočakávam automaticky od volených zástupcov mesta, aby ich investovali so ziskom, ale očakávam, že zabezpečia fungujúce čisté mesto, v ktorom sa bude dobre žiť. Dnes to tak ale ešte nie je, aj vďaka množstvu áut v uliciach.

 4. 4
  Miloš says:

  taxi v meste už stojí 2 eurá.To je najlepsia odpoved trnavskej mhd.

 5. 5
  Jozef says:

  Dobrý deň, prosím Vás, nemohli by ste priniesť informácie o nových autobusových linkách MHD v Trnave? Veď premávať majú začať 1.8.2012 (za 19 dní) a zatiaľ nie je o tom nikde ani zmienka ani na webstránke mesta Trnava, ani na webstránke SAD Trnava, len v júlových Novinkách z radnice je mapka trás, čísla liniek a zastávky, ale cestovné poriadky nie sú nikde, a taktiež ani cena cestovného nie je jednotná, niekde je uvedené, že za prestup sa neplatí, tu (v Novinkách z radnice) je uvedené že je to 0,01 EUR, iný cenník bol navrhovaný, iný zmenili poslanci, tak čo vlastne platí a odkedy?

  • 5.1
   Lea says:

   od pondelka 16.7.2012 budu zverejnené informácie na webstránke mesta http://www.trnava.sk – mapky a cestovné poriadky. Za prestup sa do 50 minut od nastupu na predchadzajuci spoj platit nebude – ale iba cestujuci s cipovovu kartou a v dalsom spoji sa musia oznacit na citacke kariet.

 6. 6
  Dobrý deň, prosím Vás, nemohli by ste priniesť informácie o nových autobusových linkách MHD v Trnave? Veď premávať majú začať 1.8.2012 (za 19 dní) a zatiaľ nie je o tom nikde ani zmienka ani na webstránke mesta Trnava, ani na webstránke says:

  Áno

 7. 7
  Dobrý deň, prosím Vás, nemohli by ste priniesť informácie o nových autobusových linkách MHD v Trnave? Veď premávať majú začať 1.8.2012 (za 19 dní) a zatiaľ nie je o tom nikde ani zmienka ani na webstránke mesta Trnava, ani na webstránke says:

  SAD Trnava, len v júlových Novinkách z radnice je mapka trás, čísla liniek a zastávky, ale cestovné poriadky nie sú nikde, a taktiež ani cena cestovného nie je jednotná, niekde je uvedené, že za prestup sa neplatí, tu (v Novinkách z radnice) je uvedené že je to 0,01 EUR, iný cenník bol navrhovaný, iný zmenili poslanci, tak čo vlastne platí a odkedy?

  • 7.1
   lubos says:

   Dobrý deň, Dobrý deň, prosím Vás, nemohli by ste priniesť informácie o nových autobusových linkách MHD v Trnave? Veď premávať majú začať 1.8.2012 (za 19 dní) a zatiaľ nie je o tom nikde ani zmienka ani na webstránke mesta Trnava, ani na webstránke,

   páči sa mi vaše meno.

   S pozdravom
   Ľuboš :)

 8. 8

  […] Od augusta sa po vyše troch rokoch zvýšia ceny prepravy v trnavských autobusoch – Trnava-l… […]

 9. 9
  Weighted says:

  Takze na stranke mesta Trnava uz su aj cestovne poriadky. Pozrel som si skolsku linku 22 a mozem povedal len tolko, ze to navrhoval DEBILa dalsi DEBILI to schvalili. Bus ide z Lincianskej okolo celej Trnavy az do Vozovky. Odchod 7.10. !! a konci 7.49. Cize ak ide niekto z Lincianskej do skoly na 8.00 na Prednadrazie, tak aby o siedmej vyrazal z domu?? To moze ist zrovna pesi a usetri za cestovne.

 10. 10
  Jovany says:

  Nesľuboval náhodou pán Butko v predvolebnej kampani že MHD pre Trnavčanov bude zadarmo?

 11. 11
  TT says:

  toto mal Butko………………Optimalizovaná sieť liniek autobusovej MHD, nové ekologické autobusy a postupné zavádzanie zliav a bonusov v MHD pre občanov
  Trnavy (od 1. 1. 2011 doprava v nedele a vo sviatky zdarma).
  toto Stanko……….Urobiť analýzu spojov MHD a prijať opatrenia na jej zefektívnenie a využívanie vo vyššej miere, čím sa odbremení centrum mesta od individuálnej dopravy.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.