reklama

Cestovné pre držiteľov kariet znížia o päť centov, kočíky sa budú prevážať zadarmo

Majitelia čipových kariet Mestskej autobusovej dopravy (MAD) zaplatia od 1. septembra 2013 za cestovný lístkov o päť centov menej ako doteraz.

Mesto od septembra ruší aj poplatky za detské kočíky. Pri platbe v hotovosti doplácali cestujúci 30 centov, držitelia čipových kariet priplácali za kočík 20 centov. Od septembra bude prevoz detských kočíkov v Trnave bezplatný.

autobus-mhd-trnava

Ilustračné foto

Ceny cestovných lístkov pri platbe v hotovosti zostávajú nezmenené. Cestujúci zaplatia za obyčajný lístok aj naďalej 70 centov, zľavnený lístok zostáva na cene 40 centov.

Majiteľov čipových kariet bude stáť jedna jazda spojmi MAD namiesto doterajších 50 len 45 centov. Cena zľavneného lístka sa zníži z 30 na 25 centov.

Návrh komisie dopravy a verejnoprospešných služieb odsúhlasili v utorok 25. júna poslanci mestského zastupiteľstva.

Poslanec MZ Augustín Hambálek (Smer-SD) odprezentoval počas schôdze aj pozmeňujúci návrh mestskej rady na zníženie veku pre starších občanov z doterajších 70 na 62 rokov.

Dôchodcovia a ľudia starší ako 70 rokov cestujú v Trnave za 10 centov v hotovosti, držitelia čipových kariet platia 7 centov. Od septembra budú mať nárok cestovať za znížené cestovné všetci pasažieri už po dovŕšení veku 62 rokov.

Mesto chce aj naďalej podporovať používanie čipových kariet. V súčasnosti ich využíva 65 percent cestujúcich, 35 percent platí v hotovosti.

Využívanie čipovej karty je preferované z dôvodu zníženia manipulácie s hotovosťou u vodiča a zrýchlenie nástupu cestujúcich na zastávkach. Navrhnutá úprava zvýhodňuje cestujúcich s čipovou kartou v snahe o ďalšie zvyšovanie podielu jej využívania,“ vysvetľuje trnavská samospráva.

Aktuálny výmer cestovného MAD v Trnave je platný od 1. augusta 2012.

Ulož ako PDF
Napísal 26. júna 2013 10:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Cestovné pre držiteľov kariet znížia o päť centov, kočíky sa budú prevážať zadarmo”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.