reklama

Mestská autobusová doprava funguje od stredy v novom režime. Prvý deň bude cestovanie zadarmo

Pri príležitosti zajtrajšieho spustenia nového systému mestskej autobusovej dopravy bude 1. augusta cestovanie autobusmi v Trnave zadarmo.

Mesto Trnava a Slovenská autobusová doprava Trnava sa deň pred spustením optimalizácie mestskej autobusovej dopravy dohodli, že občanom a návštevníkom mesta poskytnú možnosť bezplatne otestovať zmeny, ktoré tento projekt prináša,” informovala Jana Gmitterová z referátu komunikácie.


ILUSTRAČNÉ FOTO

Medzi novinky patria čítačky čipových kariet pri stredných dverách, ktoré zrýchlia obsluhu cestujúcich, nové zastávky, linka k obchodným centrám na Novej ulici a bezplatné prestupy pre držiteľov čipových kariet.

Všetky zásadné informácie, ako sú nové trasovanie, zoznam liniek MAD a cestovné poriadky, nájdete na stránke SAD Trnava po kliknutí na tento odkaz.

Súčasťou zmien vo fungovaní trnavskej MAD sú aj nové zastávky na Bottovej, Sladovníckej a Hlbokej ulici.

Pribudla aj linka na Novú ulicu, ktorá dovezie cestujúcich k obchodným centrám (Baumax, Sconto…) pri juhovýchodnom obchvate.

Autobusové linky sú zaradené v troch kategóriách: linky 1-6 ako nosné linky zabezpečujú rýchlu dopravu predovšet­kým vo vzťahu „bydlisko – pracovisko“. V špičkových obdobiach budú premávať približne každých 20 minút, mimo špičky každých 60 minút.

Doplnkové linky s označením od 1 do 16 zabezpečia dopravu z okrajových častí mesta cez centrum. Pokrývajú miesta, kde nie sú nosné linky, no zároveň sa na ne napájajú prostredníctvom strategických prestupových zastávok, ktoré sú: Dohnányho, Hospodárska, Šrobárova, Zelený kríčok, Kollárova a Železničná stanica. Interval na doplnkových linkách je každých 40 – 60 minút.

Treťou kategóriou sú školské linky očíslované od 21 do 23. Zabezpečia dopravu z okrajových častí mesta, najmä z obytných zón, do oblastí, kde sú umiestnené stredné školy. Tieto linky budú môcť využívať všetci cestujúci, nielen študenti. Premávka je organizovaná pred začiatkom a po ukončení vyučovania.

Grafické znázornenie pravidiel nástupu a výstupu o 1. augusta

CENY CESTOVNÝCH LÍSTKOV MAD TRNAVA PLATNÉ OD 1.8.2012:

prvá cena je pri platbe čipovou kartou / druhá pri platbe v hotovosti

obyčajný cestovný lístok 0,50 / 0,70

cestovný lístok so zľavou 0,30 / 0,40

cestovný lístok za batožinu 0,30 / 0,40

cestovný lístok za psa 0,50 / 0,60

cestovný lístok za detský kočík 0,20 / 0,30

cestovný lístok pre občanov nad 70 rokov 0,07 / 0,10

cestovný lístok pre osoby ťažko zdravotne postihnuté, ktoré sú držiteľmi preukazov ZŤP a ZŤP-S 0,07 / 0,10

SMS lístok 0,70

Ulož ako PDF
Napísal 31. júla 2012 12:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

12 komentárov pre “Mestská autobusová doprava funguje od stredy v novom režime. Prvý deň bude cestovanie zadarmo”

 1. 1
  bikefan says:

  Z nacasovania tohoto oznamenia citit priposratost oznamovatela.

 2. 2
  Palcino says:

  Chýba mi v Trnave informačné telefonne číslo, kde sa môžem dozvedieť, kde sa mi oplatí prestúpiť, ktorým spojom sa dostanem kam, prečo mešká autobus a či vôbec pôjde…

 3. 3
  Palcino says:

  Prečo sa musí ísť so psom cez prvé dvere? prečo sa ten lístok nedá kúpiť cez čipovú kartu? Ja mám väčšieho psa a je dosť blbé, ak musím do autobusu vstúpiť prvými dverami a potom ho pretláčať cez ľudí do stredu autobusu.

  • 3.1
   Heisenberg says:

   Musíš ovečky nahlas požiadať, aby sa posunuli ďalej, alebo sa pretlačiť, je jedno či máš psa alebo nie. Ale šak keď je veľký, malo by to byť lahšie : )

 4. 4
  Martina says:

  a to nevadí že ked pojdem druhymi dvermi nebudem mat lístok??

 5. 5
  jop says:

  nejaka aplikacia ktora by mi vypocitala ktore linky mam pouzit ak sa planujem dostat z miesta A na miesto B? Nieco ako ma ba.imhd.sk -> planovac

 6. 6
  danny says:

  Hoci je na nejaké hodnotenie priskoro, keďže optimalizácia sa uviedla do života ešte len včera a to len zavedením liniek a bez nového spôsobu nastupovania, už vtedy som zaregistroval, že snaha pánov, čo toto vymysleli bola asi až príliš optimistická čo sa týka zrýchlenia liniek.Cestujem väčšinou linkou č.6 (tej označenie ostalo aj po novom), kde sa mal čas prepravy zrýchliť z Prednádraža na Sibírsku, či opačným smerom asi o 5 minút. Včera ráno to linka pomerne stihla načas, keďže nebolo potrené kupovať lístky a dalo sa nastúpiť aj strednými dverami. Poobede, keď som sa vracal z práce však už mala linka na Vodárni meškanie 3 minúty, ktoré nakoniec narástlo až na 6 minút oproti deklarovanému cestovnému poriadku. Dnes ráno ma čakalo s optimalizáciou ďalšie prekvapenia. Autobus prišiel o 5 minút neskôr a na Vodárni mal meškanie už 11 minút oproti deklarovanému cestovnému poriadku. Ďalej: všetky autobusy, ktoré som stretol na Prednádraží jazdili s oznámením, že cez stredné dvere nie je možné nastupovať kvôli nefunkčnosti zaradenia snímajúceho čipovú kartu. Problém s čipovou kartou bol však aj pri predných dverách, kde bolo potrebné čipovú kartu prikladať niekoľko krát, takže najjednoduchšie to bolo s tými, čo si lístok kupovali za peniaze. Neviem, ako je možné, že systém, na ktorý sa dopravný podnik pripravuje tak dlhú dobu nakoniec nefunguje v prvý deň ostrej prevádzky. Nechcem si predstaviť, čo sa bude diať, keď skončia prázdniny.Ak je toto tá optimalizácia, tak by som ju odporúčal autorom spustiť ju 1. apríla, aby to ľudia aspoň brali ako žart. Takto to celé vyznieva ako úplná amatérčina.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.