reklama

Mestská autobusová doprava funguje od stredy v novom režime. Prvý deň bude cestovanie zadarmo

Pri príležitosti zajtrajšieho spustenia nového systému mestskej autobusovej dopravy bude 1. augusta cestovanie autobusmi v Trnave zadarmo.

Mesto Trnava a Slovenská autobusová doprava Trnava sa deň pred spustením optimalizácie mestskej autobusovej dopravy dohodli, že občanom a návštevníkom mesta poskytnú možnosť bezplatne otestovať zmeny, ktoré tento projekt prináša,“ informovala Jana Gmitterová z referátu komunikácie.


ILUSTRAČNÉ FOTO

Medzi novinky patria čítačky čipových kariet pri stredných dverách, ktoré zrýchlia obsluhu cestujúcich, nové zastávky, linka k obchodným centrám na Novej ulici a bezplatné prestupy pre držiteľov čipových kariet.

Všetky zásadné informácie, ako sú nové trasovanie, zoznam liniek MAD a cestovné poriadky, nájdete na stránke SAD Trnava po kliknutí na tento odkaz.

Súčasťou zmien vo fungovaní trnavskej MAD sú aj nové zastávky na Bottovej, Sladovníckej a Hlbokej ulici.

Pribudla aj linka na Novú ulicu, ktorá dovezie cestujúcich k obchodným centrám (Baumax, Sconto…) pri juhovýchodnom obchvate.

Autobusové linky sú zaradené v troch kategóriách: linky 1-6 ako nosné linky zabezpečujú rýchlu dopravu predovšet­kým vo vzťahu „bydlisko – pracovisko“. V špičkových obdobiach budú premávať približne každých 20 minút, mimo špičky každých 60 minút.

Doplnkové linky s označením od 1 do 16 zabezpečia dopravu z okrajových častí mesta cez centrum. Pokrývajú miesta, kde nie sú nosné linky, no zároveň sa na ne napájajú prostredníctvom strategických prestupových zastávok, ktoré sú: Dohnányho, Hospodárska, Šrobárova, Zelený kríčok, Kollárova a Železničná stanica. Interval na doplnkových linkách je každých 40 – 60 minút.

Treťou kategóriou sú školské linky očíslované od 21 do 23. Zabezpečia dopravu z okrajových častí mesta, najmä z obytných zón, do oblastí, kde sú umiestnené stredné školy. Tieto linky budú môcť využívať všetci cestujúci, nielen študenti. Premávka je organizovaná pred začiatkom a po ukončení vyučovania.

Grafické znázornenie pravidiel nástupu a výstupu o 1. augusta

CENY CESTOVNÝCH LÍSTKOV MAD TRNAVA PLATNÉ OD 1.8.2012:

prvá cena je pri platbe čipovou kartou / druhá pri platbe v hotovosti

obyčajný cestovný lístok 0,50 / 0,70

cestovný lístok so zľavou 0,30 / 0,40

cestovný lístok za batožinu 0,30 / 0,40

cestovný lístok za psa 0,50 / 0,60

cestovný lístok za detský kočík 0,20 / 0,30

cestovný lístok pre občanov nad 70 rokov 0,07 / 0,10

cestovný lístok pre osoby ťažko zdravotne postihnuté, ktoré sú držiteľmi preukazov ZŤP a ZŤP-S 0,07 / 0,10

SMS lístok 0,70

Ulož ako PDF
Napísal 31. júla 2012 12:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mestská autobusová doprava funguje od stredy v novom režime. Prvý deň bude cestovanie zadarmo”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.