reklama

Bezplatné cestovanie sa končí, od 8. mája bude mestská autobusová doprava spoplatnená

Mesto Trnava a spoločnosť Arriva Trnava oznamujú verejnosti, že mestská autobusová doprava bude od 8. mája 2020 opäť spoplatnená a od 13. mája budú autobusy jazdiť v prázdninovom režime.

Cestujúci budú povinní zakúpiť si pred jazdou cestovný lístok, pričom nástup do autobusu bude možný pri platbe v hotovosti len cez predné dvere a pri platbe čipovou kartou alebo SMS správou cez predné a stredné (druhé) dvere.

„Žiadame cestujúcich, aby vo zvýšenej miere využívali výhody bezhotovostnej platby čipovou kartou alebo si zakupovali cestovný lístok prostredníctvom SMS. Platbu v hotovosti odporúčame podľa možnosti vykonávať len v nevyhnutných prípadoch. Znižuje sa tak riziko prenosu vírusu a chránia sa jednak cestujúci navzájom i vodič autobusu,“ uviedla spoločnosť Arriva Trnava.

Ilustračné foto

V rámci prázdninového režimu nebudú premávať školské linky 21, 22 a 23 a spoje označené v cestovnom poriadku značkou „10“. Premávať budú spoje označené značkou „11“.

Povinnosťou cestujúcich naďalej zostáva mať pri nástupe do vozidla na tvári ochranné rúško, prípadne inú vhodnú alternatívu.

Návrat k štandardnému cestovnému poriadku bude závisieť na uvoľňovaní opatrení súvisiacich so šírením ochorenia COVID-19 zo strany štátnych orgánov.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 7. mája 2020 14:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.