reklama

Mestská a prímestská autobusová doprava v Trnave a regióne sa vracia k štandardným cestovným poriadkom

Spoločnosť ARRIVA bude po dohode s objednávateľmi verejnej dopravy od pondelka 26. apríla 2021 zabezpečovať mestskú a prímestskú autobusovú dopravu podľa cestovných poriadkov platných počas dní školského vyučovania. Naďalej je nevyhnutné dodržiavať prijaté bezpečnostné opatrenia k ochrane zdravia cestujúcich aj vodičov vo verejnej doprave, pripomína dopravca.

Prímestská autobusová doprava ARRIVA Trnava a mestská doprava v Trnave, Piešťanoch, Senici a Hlohovci je zabezpečovaná od 26. apríla v plnom režime ako v dňoch školského vyučovania.

V nadväznosti na vývoj pandémie spoločnosti ARRIVA na Slovensku po dohode s objednávateľmi prispôsobovali podľa aktuálnych nariadení cestovné poriadky v prímestskej a mestskej autobusovej doprave, prijímali obmedzenia v záujme ochrany a bezpečnosti zdravia cestujúcich a vodičov tak, aby zabezpečili dopravnú obslužnosť pre obyvateľov a prispeli k zamedzeniu šírenia koronavírusu.

„Výsledky prijatých opatrení boli správne a včas zavedené. Vo všetkých regiónoch sme v čase pandémie boli schopní po celý čas zabezpečovať služby pre našich cestujúcich a obchodných partnerov. Sme radi, že postupným uvoľnením opatrení sa tak môžeme vrátiť k bežným činnostiam a spoločnosť ARRIVA môže naďalej zabezpečovať v riadnom režime verejnú osobnú dopravu pre svojich cestujúcich a objednávateľov,“ uviedla Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku.

Ilustračné foto: trnava-live.sk / Patrik Pokorný

Naďalej je nevyhnutné aj v prostriedkoch verejnej dopravy dodržiavať bezpečnostné opatrenia a v autobuse nosiť respirátor, ak je to možné, dodržiavať odstupy a nosiť rukavice. Je to v záujme bezpečia cestujúcich, ale aj ochrany vodičov, ktorí každodenne zabezpečujú verejnú dopravu a denne vozia desiatky cestujúcich.

Pri úhrade cestovného je odporúčané využiť platbu čipovou dopravnou kartou, ktorá nielen skráti čas pri nastupovaní do autobusu, ale zároveň predstavuje bezpečný spôsob úhrady bez nutnosti manipulácie s hotovosťou.

„Epidemiologická situácia sa, našťastie, zlepšuje a žiaci a študenti sa vracajú do škôl. Čoraz viac ľudí cestuje do práce. Rozhodli sme sa preto vyjsť v ústrety cestujúcej verejnosti a obnoviť štandardný režim fungovania prímestskej autobusovej dopravy na celom území Trnavského kraja,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Ulož ako PDF
Napísal 24. apríla 2021 17:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.